Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7200 problem z ostrością zdjęć

    Witam
    Mam problem z ostrością zdjęć zrobionych za pomocą wizjera, wychodzą nieostre. W trybie Live View jest wszystko ok poniżej wrzucam zdjęcia z cropem jak to wygląda.
    Obiektyw nikkor 18-105

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0438_00001.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	534,0 KB
ID:	12437Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0436_00001.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	550,6 KB
ID:	12438

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj.
    Mimo ustawień mikro regulacji w menu ?
    Ustaw centralny punkt af, przysłonę otwórz na maks i zrób zdjęcie kartki z książki pod kątem 45 stopni lub mniejszym, celuj w konkretny wiersz i potem zrób korektę w menu + lub - i już.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie robiłem mikro regulacji.
    Dzisiaj się z tym pobawię.
    Ogólnie ostrość obiektywu jest w porządku jak na tym drugim zdjęciu przedstawione ? robione na 105 mm i jeszcze trochę wycięty kadr.
    Na jakiej ogniskowej najlepiej robić mikro kalibracje ?

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej na całym zakresie ogniskowych, np. na tych które są oznaczone na obiektywie. I do tego warto byłoby zrobic dla róznych odległosci. Ale na poczatek zrób dla kilku ogniskowych, żeby sie zorientować jaki masz rozrzut BF / FF. Jesli np. wystąpi BF dla małych ogniskowych i do tego różny BF na różnych odległościach, a FF dla duzych ogniskowych i zależny od odległości, to mikroregulacja nie wystarczy. Trzeba wtedy w serwisie kalibrować (do wzorca) body i/lub body z obiektywem.

    Ja odradzam kalibrację do wzorca w serwisie Nikona - u mnie zrobili, ale nie jestem zadowolony - wszystkie szkła muszę dawać mikroregulację +5. Przed wzorcowaniem D7200 mam wrażenie, że miałem lepiej

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szOk Zobacz posta
    Na jakiej ogniskowej najlepiej robić mikro kalibracje ?
    teraz jak jeszcze raz przeczytałem, to na tak postawione pytanie: mikrokalibracje robi się jedną dla danego obiektywu.

    A testowe zdjęcia wykonuje się dla różnych ogniskowych i róznych odległości (jak opisałem rano), żeby sprawdzić czy jedną wartością korekty można skorygować błąd BF/FF. Jeśli nie da się dobrać takiej uniwersalnej wartości korekty (w d7200 "precyzyjna korekta AF"), to sprzęt do kalibrowania w serwisie.

  6. #6

    Domyślnie

    Złożyłem Foccala 2.2 XL no i niestety nie mogę ustawić wartości dla różnych ogniskowych .
    Przykładowe zdjęcia. Wartość -10
    Teraz pytanie czy z waszych doświadczeń mam się jeszcze bawić i przestawiać o oczko czy nie ma sensu i na serwis ?
    1. 105 mm
    2. 70 mm
    3. 50 mm
    4. 25 mm
    5. 18 mm


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	105mm.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	904,5 KB
ID:	12488Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70mm.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	924,4 KB
ID:	12489Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50mm.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	942,0 KB
ID:	12490Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25mm.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	987,5 KB
ID:	12491Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18mm.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	1 001,8 KB
ID:	12492

  7. #7

    Domyślnie

    Na wszystkich zdjęciach jest FF. Jeśli to są zdjęcia z korektą AF ustawioną na -10, to może właśnie dlatego taki duzy FF. Wróć do ustawienia z wyłączoną korektą i wykonaj test, powinno być dużo lepiej. Dobra wiadomość jest taka, że FF na tych zdjęciach jest dla wszystkich ogniskowych, może da się to skorygować (na pewno nie -10).

    A swoją drogą kit 18-105 jest średniej klasy obiektywem i nie spodziewaj się żylety.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc.
    Aparat pójdzie na serwis, przy ogniskowej 105mm dopiero na -15 daje jakiś w miarę porównywalny do live view efekt ostrości.
    Test testem ale przedmiotu fotografowanego jak w pierwszym poscie po prostu przez wizjer nie mogę złapać ostrości.
    Pytanie, ze względu na to że się naczytałem iż ludzie są średnio zadowoleni z serwisu nikona jeżeli chodzi o kalibrację to czy body kupione miesiąc temu mogę oddać na przykład do serwisu Studio5s i mi w gwarancji to nie namiesza ?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez szOk ; 09-08-2018 o 19:20

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może namieszać, ja bym nie kombinował bo nie ma już partaczy z warszawy i serwis w czechach wszyscy chwalą.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc.
    Aparat pójdzie na serwis, przy ogniskowej 105mm dopiero na -15 daje jakiś w miarę porównywalny do live view efekt ostrości.
    Pytanie, ze względu na to że się naczytałem iż ludzie są średnio zadowoleni z serwisu nikona jeżeli chodzi o kalibrację to czy body kupione miesiąc temu mogę oddać na przykład do serwisu Studio5s i mi w gwarancji to nie namiesza ?
    Pozdrawiam

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7200 problem z ostrością
    By modrzyk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 30-03-2018, 19:51
  2. Nikon D7200 nagrywanie filmów, problem z ostrością.
    By monika2415 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-02-2018, 00:07
  3. Problem z ostrością - D7200 + 50mm 1.8g
    By Godrick in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 00:10
  4. [D80] Problem z ostrością zdjęć
    By Mrozu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-05-2014, 20:47
  5. problem z ostrością zdjęć
    By edos in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-06-2005, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •