Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 71
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Mnie drażnił EVF przez jakieś dwa pierwsze tygodnie. Potem się przyzwyczaiłem. Więc na pewno nie jesteś jedyną osobą, która czuje dyskomfort przy przejściu z wizjera optycznego na elektroniczny. Nie da się za to powiedzieć czy Ci to przejdzie. Co najwyżej możesz spróbować dać szansę wizjerowi elektronicznemu, który już masz. Ten z RX100IV jest trochę mały, ale jakościowo chyba powinna to być podobna klasa co właśnie w A7 III. W jedno tylko nie mogę uwierzyć. Co prawda byłem w Singapurze tylko dwa dni, ale sklepów (chociaż to były bardziej centra handlowe dla fotografów) kilka odwiedziłem i ciężko mi uwierzyć, że nie mieli choćby kilku sztuk D850 czy A7III. To bardzo popularne sprzęty i sprzedawcy na pewno o tym wiedzą. To znaczy wierzę Ci, ale jakieś dziwne mi się to wydaje
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Mnie drażnił EVF przez jakieś dwa pierwsze tygodnie. Potem się przyzwyczaiłem. Więc na pewno nie jesteś jedyną osobą, która czuje dyskomfort przy przejściu z wizjera optycznego na elektroniczny. Nie da się za to powiedzieć czy Ci to przejdzie. Co najwyżej możesz spróbować dać szansę wizjerowi elektronicznemu, który już masz. Ten z RX100IV jest trochę mały, ale jakościowo chyba powinna to być podobna klasa co właśnie w A7 III. W jedno tylko nie mogę uwierzyć. Co prawda byłem w Singapurze tylko dwa dni, ale sklepów (chociaż to były bardziej centra handlowe dla fotografów) kilka odwiedziłem i ciężko mi uwierzyć, że nie mieli choćby kilku sztuk D850 czy A7III. To bardzo popularne sprzęty i sprzedawcy na pewno o tym wiedzą. To znaczy wierzę Ci, ale jakieś dziwne mi się to wydaje
    Z wizjera tak naprawdę nie muszę korzystać. Tego malucha RX100M4 wybrałem porównując go z podobnym maluchem od Canona. Wygrał bo miał EVF. Okazało sie , że go w ogóle nie używam a swoje już przerobił na wyjazdach.
    Nie mam problemu z korzystaniem z ekranu ale ten z A7III jest jak dla mnie za mizerny. Ma mniejsza rozdzielczość niż ten maluch od Soniaka.

    Jeśli chodzi o dostępność sprzętu.
    W Singapurze korzystam z usług tylko jednego sprzedawcy. Jest autoryzowanym dilerem sprzętu foto, cieszy się dużą renomą i uznaniem wśród mieszkańców i odwiedzających Singapur. Innych nie odwiedzam. Mam z nim kontakt meilowy. Przed przyjazdem do Singapuru sprawdzam co ma i w jakiej cenie. D850 był dostępny w jeszcze jednym jego punkcie. Niestety nie miałem już czasu. A7III sprzedawany na bieżąco razem z Sony 24-105/4 i Sony 85/1.8. Trzeba u niego albo mieć szczęście albo zamówić dużo wcześniej.

    Wycięte z meila.
    1. Sony ILCE-7M III Body
    • Free NP-FZ100 Battery
    2. Zeiss Batis 85 F1.8 Lens
    3. Sony FE 24-70mm F2.8 GM Lens
    • Promotion prices valid till 1 July 2018
    4. Sony FE 35mm F2.8 ZA Lens
    • Promotion prices valid till 1 July 2018
    5. Sony FE 28mm F2 Lens -
    • Promotion prices valid till 1 July 2018
    6. Sony FE 55mm F1.8 ZA Lens -
    • Promotion prices valid till 1 July 2018
    7. Sony FE 55mm F1.4 Lens – No Offer
    8. Sony FE 50mm F1.4 ZA Lens
    9. Samyang 50mm F1.4 Sony FE Lens

    10. Sony FE 70-200 F2.8 GM OSS Lens
    11. Nikon AF-S 70-200 F2.8E FL ED VR Lens
    • Promotion prices valid till 3 June 2018
    13. Nikon AF-S 105 F1.4E ED Lens
    14. Sony ILCE-7R III Body
    • Free 64GB card + NP-FZ100 Battery
    15. Sony FE 24-105mm F4 G OSS Lens
    16. Sony FE 85mm F1.8 Lens

    17. Sony FE 100mm F2.8 GM Lens
    • Highlighted in red no stock, the rest available at Marina Square stores subject to unsold. Items 8 & 15 we can transfer the stock to Marina Square Stores. Please advise whether to reserve the items for your collection.

    Wygląda na to , że A7III cieszy się tu olbrzymią popularnością.
    Z reszta nie tylko tu i nie tylko on.
    Chciałem kupić w stanach na amazone. A tutaj od dłuższego czasu:

    A7III - Temporarily out of stock.,
    D850 - Temporarily out of stock.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    no dobra 6 stron wątku, ale niech mi ktoś wytłumaczy mając kasę na d850 i powiedzmy cała stajnie "artów". Sens w robieniu przesiadki na A7RIII widzę tylko wtedy, gdy te sigmy z d850 stałby się "manualne" przez błędy af . Jakoś innego wytłumaczenia na taka migrację nie widzę... .
    Stabilizacja matrycy, do artów jak znalazł
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    no dobra 6 stron wątku, ale niech mi ktoś wytłumaczy mając kasę na d850 i powiedzmy cała stajnie "artów". Sens w robieniu przesiadki na A7RIII widzę tylko wtedy, gdy te sigmy z d850 stałby się "manualne" przez błędy af . Jakoś innego wytłumaczenia na taka migrację nie widzę... .
    Sens przejścia na Sony czy Nikona jest zależny od preferencji. Na tych sześciu stronach, które przeczytałeś, też o tym było. Widocznie Ciebie nie ruszają funkcjonalności, które dla innych mogą być kluczowe lub przeważające.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale to jest potęga marketingu.
    Nikon wydaje setki tysięcy dolarów na gwiazdy typu Ashton Kutcher czy Robie Williams a Sony wydaje kilka dolarów na gwiazdki z yutuba i mediów społecznościowych. Przyszłość pokaże kto ma racje

    @seawolf001 Oczywiście żartowałem z tymi sklepami. Wierzę Ci, że mogli mieć przejściowe problemy z chodliwym towarem. W necie nawet było o tym, że pierwsza dostawa A7III szybko się rozeszła i znowu robią zapisy na sprzęt, wzrosła też cena w stanach - nie wiem czy to nie jest zabieg marketingowy, ale tacy giganci jak Amazon raczej się nie bawią w takie sztuczki. Po prostu w sklepach w których byłem towaru było zatrzęsienie. Ceny też były niezłe.

  4. #64
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sony to cała korporacja i nie powinno być zdziwienia jak spiderman będzie pstrykał A7

  5. #65

    Domyślnie

    sony sie swietnie sprzedaje dzieki moderowanym cenom.

    gdyby a7III mial kosztowac tyle co Taki Canon 5 mkIV czyli 4000 eu w chwili premiery , malo kto zwrocilby uwage na ten aparat.
    A tak , glownie dzieki cenie bedzie hitem sprzedazy . Jakosc obrazowania - wydaje sie, ze bezkompromisowa , na aktualnym osiagalnym poziomie.
    To glownie cena czyni Linie a7 dosyc popularna.

    Obserwuje trend na wystawie pobliskiego sklepu fotograficznego - prowadzonego od lat w sposob "klasyczny ".
    Lustrzanki sa juz zdecydowana mniejszoscia na wystawie , dominuja glownie dslm-y.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 03-06-2018 o 19:31

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Sony to cała korporacja i nie powinno być zdziwienia jak spiderman będzie pstrykał A7
    Prędzej Xperią

  7. #67

    Domyślnie

    Hej hej, jestem ciekaw jak Wasze doświadczenia czy się zmieniły Bardzo mocno się zastanawiam nad d850 lub A7 RIII. Mam d750 i kilka Artów, potrzebuję coś wysoko rozdzielczego bo pojawiają się komercyjne roboty gdzie muszę robić pod plakaty, banery itp. No i fajnie mieć z czego cropować.
    Ogólnie potrzebuję aparatu do focenia ludzi i tyle. Portrety i szersze kadry w plenerze czy też studio. Waga mnie nie interesuje, Sony wiem bo miałem w ręce i jest fatalny pod względem trzymania i wyginania palców ale ...
    Bardzo bardzo kusi przy mojej fotografii Eye AF, często robiąc przy f 1.4 jednak ktokolwiek się ruszy drgnie i ostrość idzie w diabły albo przy szybkiej sesji gdzie sporo się dzieje ostrość ucieka i to mnie okrutnie wkurza.
    D850 to potwór ale Sony mógłby rozwiązać problem z AF przy niskich wartościach przysłony.
    Pytanie ktoś ma z tym doświadczenie ? Czy Sony przy fotografii studyjnej, portretowej, komercyjnej ma dużą przewagę jeśli chodzi o AF od D850 ? Nie interesuje mnie szybkość, sport, krajobrazy i zwierzaki. Ma to być pewny celny sprzęt generujący duży piękny obrazek i tyle
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  8. #68
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Czyli interesuje ciebie to samo co mnie.
    Niestety nadal nie dorwałem nikogo z Sony A7III lub A7RIII. Takie porównanie muszę zrobić sam.

  9. #69

    Domyślnie

    Weź wynajmij sobie puche na weekend czy kilka dni i sam zobaczysz czy Tobie odpowiada w Twoich zastosowaniach.

    Kilka stówek w koszty, ale lepsze to niz. Kilka tysięcy

  10. #70
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    To porównanie AF to byłoby tylko po to, by na forum można było pisać z doświadczeń własnych, a nie słyszenia czy z oglądanych filmow na YT.
    W Sony i tak nie wejdę (bo nikkory chodzą na nich niefajnie), Nikon Z7 - nie, bo nie ma gripa do pionowych ujęć. Jeśli przesiadka to w kolejnej generacji Z7 (Z8?)
    Nie chce mi si więc wydawać kilku stów by z przekonaniem napisać X postów, no i .. nie mam gdzie tych paru stów wydać, bo w mojej dziurze nikt tego nie wypożycza.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D850 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2074
    Ostatni post / autor: 18-04-2021, 14:58
  2. Bufor w Nikon D850 ( RAW )
    By pokos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 09:38
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •