Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcie w ciemnym pomieszczeniu - test matrycy

    Witam
    szukałem wątku jednak chyba słabo szukam bo nie natrafiłem na nurtujący mnie problem.
    Mianowicie zakupiłem używanego Nikona D7100 z kitowym obiektywem Nikkor 18-105, przebieg nieduży bo ok 8000 cykli, stan zewnętrzny można powiedzieć jak nowy, chciałem sprawdzić stan matrycy i szukając tematów u wujka google natrafiłem na informację aby wykonać zdjęcie z nałożonym dekielkiem i dodatkowo przykrytym aparatem.
    DSC_7404.JPG
    ISO 1600 F5/6 30'
    Nie wiem czy właściwie to wykonałem i czy powinienem się martwić. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Przykryłeś jedną warstwą, od razu widać. Musisz powtórzyć test.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Przełączyłem na live view wynik poniżej
    DSC_8528.JPG

  4. #4

    Domyślnie

    A zamalowałeś ekran czarną farbą jedną warstwą, czy podwójnie? Bo jak pojedynczo, to też trzeba powtórzyć (po zamalowaniu drugą). Farby kryjące, nie akwarelki, ale to chyba już wiesz, nawet jako początkujący.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Czuje podstęp w tym co piszesz To przenośnia z tym malowanie czy dobry żart na dzień dobry (dobry wieczór) ?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinMebay Zobacz posta
    Czuje podstęp w tym co piszesz To przenośnia z tym malowanie czy dobry żart na dzień dobry (dobry wieczór) ?
    Dobrze, że czujesz ironię... Teraz zdejmij dekielek, bo z pewnością będziesz dzięki temu robił lepsze zdjęcia i przetestujesz matrycę, a efektami podziel się z nami No i oczywiście witamy Cię w naszych progach

  8. #8

    Domyślnie

    Same żartownisie
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  9. #9

    Domyślnie

    Ja znam farby akwarelowe i farby olejne. Ale kto wie, może i jakieś inne są?
    Natomiast matryca jest całkiem czarna. Co by było, gdyby wpuścić na nią trochę światła?
    Tak sobie tylko gdybam...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinMebay Zobacz posta
    Czuje podstęp w tym co piszesz To przenośnia z tym malowanie czy dobry żart na dzień dobry (dobry wieczór) ?
    OK, pożartowaliśmy, mam nadzieję, że nie chwyciłeś za spray (ani za akwarelki), a Ty pokazałeś, że się nei obrażasz o drobne żarciki. To dobrze wróży na przyszłość.

    Domyślam się, że ten 'test' miał pokazać czy matryca ma jakieś hot (lub dead) pixele, ale nie przejmowałbym się tym na tym etapie, poważnie. Tym bardziej, że ich występowanie zależy od ustawień jakie masz w menu, więc bez podania tych ustawień i tak nie moglibyśmy stwierdzić, czy matryca jest OK, czy słabo OK. Ale - i sam się o tym przekonasz za jakiś czas - nie przejmuj się tym teraz.

    Teraz najważniejsze, żebyś przebrnął przez instrukcję obsługi (a przynajmniej przez podstawy) i jakoś przyswoił parę pojęć, bo jak będziesz pytać o rady czy prosić o wskazówki - bez tych pojęć nie zrozumiesz odpowiedzi.

    A w ogóle, to życzę samych udanych kadrów i dobrego światła.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2015, 21:26
  2. zdjęcia w pomieszczeniu
    By marti.piotrowiak in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 20:35
  3. sb-600 i naj...ustawienia do jpg w pomieszczeniu...
    By Pienia in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 20:47
  4. Zdjęcie filtra IR z matrycy - jak to działa ?
    By HYPER in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-10-2006, 09:51
  5. WB w pomieszczeniu
    By martin75 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2005, 10:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •