Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaki teleobiektyw?

    Cześć,

    od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup jakiegoś jasnego teleobiektywu. Budżet - myślę że max 3,5-4k brutto z fv 23%... chociaż wolałbym wydać mniej.

    Potrzeby - typowa amatorka:
    - turnieje (na tą chwilę) piłkarskie dzieci na orlikach/salach/itp.
    - portret

    Myślałem do tej pory o:
    1. Nikkor 80-200d ed - dwu pierścieniowcu ze śrubokrętem - do dostania w okolicach 2200-2500 zł
    2. Nikkor 80-200 af-s - odpadł ze względu na możliwość wpakowania się w padnięty silnik af-s
    3. Tamron 70-200 di ld - nowy na gwarancji za 2800 zł
    4. Tamron 70-200 di vc usd - nowy na gwarancji za 3850 zł
    5. Nikkor 70-200 vr1 - używka za 3500-4000 zł


    Wiedziony pozytywnymi opiniami kupiłem Tamrona 70-200 di ld - niestety okazało się, że jest on strasznie wolny, af się gubi, a bokeh moim zdaniem nie powala. Na plus ostrość (jak już trafi...). Generalnie oddaję go.
    Znalazłem używkę 70-200 za 3500 jednak podczas oględzin okazało się, że ma padniętą stabilizację - działała tylko przy pierwszych max kilku zdjęciach (zazwyczaj przy jednym) i wieszała się. Pomagało jedynie wyłączenie i włączenie aparatu - odpuściłem.

    Na tą chwilę mam trzy pomysły:
    1. Mocno po głowie chodzi mi dwupierścieniowiec Nikkora - sporo szybszy od Tamrona (zwłaszcza z ogranicznikiem), piękny bokeh, ewentualna usterka do zrobienia w ludzkich pieniądzach w serwisie foto, mała utrata wartości w przyszłości - ewentualna przesiadka za kilka lat na coś lepszego nie powinna spowodować jakiejś wielkiej straty na tym szkle.
    2. Tamron w wersji z usd i vc - nowe szkło z pełną fv 23%, dużo szybsze od tańszej wersji Tamrona, stabilizacja, gwarancja 5 letnia - obawiam się jednak o bokeh i celność
    3. Poszukiwanie Nikkora 70-200 vr v1 - tutaj się już trochę boję - znowu ryzyko z af-s/vr, brak gwarancji, a w razie czego naprawa praktycznie nieopłacalna. Jedyna opcja to zakup przez allegro z jakiegoś serwisu foto z opcją zwrotu w ciągu 14 dni.

    Wariant 3 moim zdaniem mocno ryzykowny, a w 2 boję się jednak trochę o ten bokeh i celność. Czyżby 1 była najbardziej sensowna?

    Co o tym myślicie? Może macie jakieś inne propozycje/pomysły?
    D300 | 17-55/2.8 | 50/1.8 | SB 800 | 4GB SanDisc Extreme III | LOWEPRO Micro Trekker 200

  2. #2

    Domyślnie

    Mam Nikkora 80-200 2.8 New i mocno go polecam, ale... One bywają lepsze i gorsze. Mój na przykład jest świetny w zakresie 80-150, później na leciwej matrycy D700 jest w miarę, a przymknięcie do 4 rozwiązuje temat, natomiast z D500 od 155 mm jest bardzo tak sobie. Za to z pewnością można powiedzieć, że jest szybki i konstrukcyjnie pancerny Spróbowałbym Tamrona 70-200 VC USD G1.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem, że G1 to np. to - http://allegro.pl/obiektyw-tamron-sp...128018772.html

    Druga kwestia to zastanawia mnie skąd taka cena za nowe obiektywy na gwarancji. Jakiś import z terenu EU? Tamron PL honoruje w takim przypadku gwarancję?
    D300 | 17-55/2.8 | 50/1.8 | SB 800 | 4GB SanDisc Extreme III | LOWEPRO Micro Trekker 200

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boger Zobacz posta
    Tak, dokładnie o ten chodzi

    Cytat Zamieszczone przez Boger Zobacz posta
    Druga kwestia to zastanawia mnie skąd taka cena za nowe obiektywy na gwarancji. Jakiś import z terenu EU? Tamron PL honoruje w takim przypadku gwarancję?
    Cena nie jest jakoś znacząco niższa, niż była jak obiektyw był w sprzedaży. Natomiast skąd się biorą nowe szkła w sytuacji, kiedy nie ma ich już w oficjalnej sprzedaży? Z drugiej strony ryzyko jest chyba i tak mniejsze niż kupowanie Nikkora 80-200 AF-S, czy pierwszego 70-200 VR. Natomiast jak nie chcesz dużo ryzykować i w razie czego niewiele stracić finansowo, to spróbuj Nikkora 80-200 New. Obrazek jest na prawdę bardzo dobry, szybkość AFu, jak masz D300, powinna być zadowalająca.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boger Zobacz posta
    Rozumiem, że G1 to np. to - http://allegro.pl/obiektyw-tamron-sp...128018772.html

    Druga kwestia to zastanawia mnie skąd taka cena za nowe obiektywy na gwarancji. Jakiś import z terenu EU? Tamron PL honoruje w takim przypadku gwarancję?
    Nie import z terenu EU, ale z poza EU. I wtedy masz gwarancję sprzedawcy a nie producenta. A na tej aukcji jasno napisane, że powystawowy, więc będzie tańszy bo paluchy niejedne już macały.

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem T 70-200 G1 i polecam, bokeh fajny, obiektyw ostry i naprawdę celny AF-S, teraz używam N70-200 VR I i Nikkor jest w metalowej obudowie i jest ciut szybszy AF-S, Tamron miał za to lepszą stabilizację, ostrość obu oceniam na podobnym poziomie.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  7. #7

    Domyślnie

    No to może rzeczywiście zamiast wymęczonej używki 70-200 vr bez gwarancji i faktury lepiej kupić nówkę Tamrona 70-200...
    Użytek czysto amatorski więc w sumie bardziej zależy mi na gwarancji niż pancerności.

    @ Myszowor - a co Ciebie skłoniło do zmiany na Nikkora?
    @ Fotosnajper 12 - jak pisałem tamtego posta to jestem prawie że pewien że była jeszcze jedna, trochę droższa aukcja (3850) z oryginalnie zapakowanymi nówkami. Co do tej aukcji za 3650 to jest zwrot 14 dni więc jakby coś było nie tak to zawsze można zwrócić.
    Ostatnio edytowane przez Boger ; 30-05-2018 o 23:13
    D300 | 17-55/2.8 | 50/1.8 | SB 800 | 4GB SanDisc Extreme III | LOWEPRO Micro Trekker 200

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Jeżeli jest w opisie aukcji, że jest gwarancja, zwrot i tepede, to w razie "w" należy z tego korzystać i się nie szczypać. Sam posiadam T70-200 G1 i do typowej amatorki dla mnie wystarcza.

  9. #9

    Domyślnie

    Wybór między nowym T70-200 G1 a używanym N70-200 VR (potocznie zwanym VRI) jest dość ciężki. W pierwszym przypadku otrzymujemy produkt nowy, na gwarancji... W drugim świetne, bardzo wydajne narzędzie. Optycznie w centrum kadru dają podobny obraz, rogi VR ma chyba ciut gorsze. Nikkor z wyłączonym limiterem ma ciut szybszy AF, a z włączonym Tamron przy nim wymięka. Dodatkowo dwa tryby stabilizacji w Nikkorze, wygodniejsza stopka statywowa, przyciski AF-ON... Ja bym celował w wyjątkowo zadbanego VRI, ale to koszt 4.000 zł a nawet i ciut więcej. Mowa oczywiście o modelu niepowycieranym, bez rys na obudowie, z pełnym kompletem fabrycznym oraz dowodem zakup pozwalającym ocenić jak długo dany egzemplarz jest w użyciu.

  10. #10

    Domyślnie

    @nikoniarz - dzięki za cenną opinię. Przymierzę się chyba jednak do Tamrona - dostanę na niego fv więc oprócz wrzucenia w koszty mogę odliczyć jeszcze vat. Uwzględniając ten fakt óżnica cenowa Tamron vs. Nikkor jest jednak dla mnie chyba trochę zbyt duża. Na dodatek obawiam się jednak trochę używanego obiektywu z VR i SWM. W Tamronie 5 lat spokoju.
    D300 | 17-55/2.8 | 50/1.8 | SB 800 | 4GB SanDisc Extreme III | LOWEPRO Micro Trekker 200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki teleobiektyw do D5300
    By Vexator in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 15:21
  2. Jaki teleobiektyw?
    By sebastek21 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 16:22
  3. jaki teleobiektyw 70 - 200
    By floyd77 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 19:28
  4. Jaki zoom - teleobiektyw do D50
    By m4c in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-01-2007, 22:22
  5. Jaki teleobiektyw!!!
    By klosek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-08-2004, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •