Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1

    Domyślnie ::: Przygoda z przyrodą :::

    Część odbiorców może mnie tu kojarzyć z działu krajobrazowego, teraz chciałbym zaistnieć w dziale przyrody.
    Czy mi się uda - czas pokaże!

    Od początku, zawsze uwielbiałem podglądać naturę bez względu na rodzaj - nie ukrywam, że jest też częścią krajobrazu.
    Jednak w dużym odróżnieniu od fotografii krajobrazowej, ja (to w moim przypadku) nie muszę jeździć setki kilometrów aby coś sfotografować!
    Musiało upłynąć dużo czasu, aby to do mnie doszło!
    Teraz jeżeli pogoda nie dopisuję pod krajobraz, mogę wybrać się nad morze lokalnie i zawsze coś wypatrzę

    Nie znam się na fotografowaniu ptaków itd. i to właśnie lubię w fotografii - nauka, pokora i odkrywanie
    Fotografia krajobrazowa wciąż zostaje i nie rezygnuje z niej, tylko mam zamiar poszerzać swoje horyzonty fotograficzne.

    Trochę musiałem pozmieniać część swojego ekwipunku, ale wydaje mi się na lepsze.

    Na razie zaczynam bez maskowania, czatowni itd.
    To pozwala mi ocenić, jak ptaki reagują na moją obecność.
    Jak się bardziej wciągnę, będę myślał co dalej!

    Do mojego zestawu trafił Tamron 150-600mm G2 czy to mi wystarczy - musi inaczej będzie igranie z ogniem (w domu ;P )

    Zapraszam na pierwszy plener, bardziej z Tamronem był niż z samą przyrodą i ocenieniem jego możliwości jak czymś takim się fotografuje.
    Ptactwo zbytnio nie dopisało, ale kwestia czasu i wiedzy jak się zachowują podczas przypływów i odpływów.
    Rezerwat na Bull Island w Dublinie.

    1.
    Zdjęcie na przestrzał rezerwatu.

    2.
    Pliszka siwa

    3.

    Wrona siwa

    4.



    Rybitwa rzeczna

    5.
    Świergotek łąkowy

    Fotografia, fotografią ale teraz jest jazda jak sfotografowane ptaki się nazywają?


    To tyle po pierwszym machaniu z Tamronem, wszystko z ręki i powiem że te 600mm to jakiś kosmos w ręku ;P
    Mam nadzieję że z każdym plenerem będzie łatwiej.
    Pozdrawiam
    Rafal.

    BTW. Chętnie wysłucham podpowiedzi/ wskazówek, aby poprawić swoje umiejętności.
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  2. #2

    Domyślnie

    Powodzenia Rafał i życzę dużo samozaparcia oraz satysfakcjonujących ujęć

  3. #3
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Na przykład 5.
    Widzisz. Patyk jest większy od ptaszka. Dominuje. Nie o nie jest fajne, bo w sumie niewiele widać. Tak samo na zdjęciu numer 2.
    A zdjęcie 3 ? Musisz się położyć niżej. Zawsze warto robić zdjęcia z poziomu ptaka.
    To fajna pasja. Wciąga. Odpręża.
    Ale na forum mamy mistrzów fotografii ptasiej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Edit:
    Zainwestuj w statyw.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 27-05-2018 o 20:16

  4. #4

    Domyślnie

    Powodzenia Rafał i życzę dużo samozaparcia oraz satysfakcjonujących ujęć
    Dzięki bardzo, bez presji tylko aby czas dobrze wypełnić

    Na przykład 5.
    Widzisz. Patyk jest większy od ptaszka. Dominuje. Nie o nie jest fajne, bo w sumie niewiele widać. Tak samo na zdjęciu numer 2.
    A zdjęcie 3 ? Musisz się położyć niżej. Zawsze warto robić zdjęcia z poziomu ptaka.
    Dzięki bardzo, słuszne uwagi.

    To fajna pasja. Wciąga. Odpręża.
    Podobnie z krajobrazem, ale krajobraz potrafi adrenalinę dobrze podnosić

    Ale na forum mamy mistrzów fotografii ptasiej.
    Wiem i niektórych znam, ale nie mam zamiaru nikomu nic odbierać

    Pomału do przodu i zobaczymy

    Zainwestuj w statyw.
    Na szczęście nie ma takiej potrzeby ;P
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj. Zaczynając od obiektywu to spokojnie da radę do tego co przed Tobą. Bull Island jest bardzo dobrym miejscem do spotkania masy ptaków ale w okresie od września do końca marca kiedy przylatują na zimowiska. Latem jest ich niewiele ale można jeszcze spotkać kilka więcej gatunków niż te powyżej. Na Bull Island trzeba uważać na to co zostaje w samochodzie i zbytnio się nie eksponowac bo wielokrotnie skradziono sprzęt czy zawartość auta pod nieobecność osób. Obserwują z dystansu i potrafią wykorzystać nawet chwilę nieuwagi.
    Fotografowanie w strefie pływów jest dość trudne bo trzeba być regularnie w danym miejscu by wiedzieć gdzie danego dnia dotrze woda a nawet jak to wiemy to kulminacyjnym poziom trwa około pół godziny i później zaczyna się cofać. Więc trzeba dobrze planować miejsce oczekiwania na nie. Może się przydać siatka maskująca ale na Bull Island ciężko ją wykorzystać. Jest masa miejsc wokół Dublina gdzie można próbować swoich sił. Pomoże w tym np książka Ireland's birding guild Erica Dempsey-a gdzie opisuje wszystkie miejsca w Irlandii gdzie można obserwować ptaki z dokładnym opisem dojazdu, gatunków i pory roku choć w przypadku Irlandii to zazwyczaj są zimowiska. Zapraszam też do grupy Birdwatching na facebooku gdzie trzon stanowią osoby z okolic Dublina.
    Mylne jest myślenie, że jak nie ma pogody na pejzaż to można jechać na zwierzaki. I tu i tam potrzebne jest światło by zdjecie dobrze wyglądało. Pejzaż jeszcze można podkręcić na wiele sposobów, czasem wystarczą przeblyski światła zza chmur a w fotografii przyrodniczej dobrze jest by wschód i zachód słońca był bezchmurny co zdarza się w Irlandii dość rzadko. Pozdrawiam Karol Waszkiewicz

  6. #6

    Domyślnie

    Jako początkujący dopiero od dwóch miesięcy z zasiadkami powiem tylko że "żabia perspektywa" jak się położysz pod siatką na karimacie, jest fantastyczna. Inne spojrzenie na świat przyrody. Tak więc warto próbować.

  7. #7

    Domyślnie

    Walcz Rafał - nie poddawaj się, małymi kroczkami i będzie super. Karol powyżej ma rację - światło musisz mieć do ptaków - każdy detal, przy bliskich spotkaniach struktura piór bardzo pożądana - ale co ja ci będę pisał - sam wiesz, że bez żółtka na niebie jest słabo. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 08-06-2018 o 09:34

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj. Zaczynając od obiektywu to spokojnie da radę do tego co przed Tobą. Bull Island jest bardzo dobrym miejscem do spotkania masy ptaków ale w okresie od września do końca marca kiedy przylatują na zimowiska. Latem jest ich niewiele ale można jeszcze spotkać kilka więcej gatunków niż te powyżej. Na Bull Island trzeba uważać na to co zostaje w samochodzie i zbytnio się nie eksponowac bo wielokrotnie skradziono sprzęt czy zawartość auta pod nieobecność osób. Obserwują z dystansu i potrafią wykorzystać nawet chwilę nieuwagi.
    Fotografowanie w strefie pływów jest dość trudne bo trzeba być regularnie w danym miejscu by wiedzieć gdzie danego dnia dotrze woda a nawet jak to wiemy to kulminacyjnym poziom trwa około pół godziny i później zaczyna się cofać. Więc trzeba dobrze planować miejsce oczekiwania na nie. Może się przydać siatka maskująca ale na Bull Island ciężko ją wykorzystać. Jest masa miejsc wokół Dublina gdzie można próbować swoich sił. Pomoże w tym np książka Ireland's birding guild Erica Dempsey-a gdzie opisuje wszystkie miejsca w Irlandii gdzie można obserwować ptaki z dokładnym opisem dojazdu, gatunków i pory roku choć w przypadku Irlandii to zazwyczaj są zimowiska. Zapraszam też do grupy Birdwatching na facebooku gdzie trzon stanowią osoby z okolic Dublina.
    Mylne jest myślenie, że jak nie ma pogody na pejzaż to można jechać na zwierzaki. I tu i tam potrzebne jest światło by zdjecie dobrze wyglądało. Pejzaż jeszcze można podkręcić na wiele sposobów, czasem wystarczą przeblyski światła zza chmur a w fotografii przyrodniczej dobrze jest by wschód i zachód słońca był bezchmurny co zdarza się w Irlandii dość rzadko. Pozdrawiam Karol Waszkiewicz
    Dziękuję, Karolu za obszerny komentarz.
    Zgadzam się że ptaki muszą wrócić i dopiero będzie można fotografować, obecnie jest dość ciężko na Bull Island.
    Znam obyczaje ludzkie i wiem że trzeba uważać - ale dziękuję za ostrzeżenie, może jeszcze ktoś skorzysta?
    Co do grupy na FB, to już tam jestem

    Jako początkujący dopiero od dwóch miesięcy z zasiadkami powiem tylko że "żabia perspektywa" jak się położysz pod siatką na karimacie, jest fantastyczna. Inne spojrzenie na świat przyrody. Tak więc warto próbować.
    Dzięki i do tego też dojdziemy

    Walcz Rafał - nie poddawaj się, małymi kroczkami i będzie super. Karol powyżej ma rację - światło musisz mieć do ptaków - każdy detal, przy bliskich spotkaniach struktura piór bardzo pożądana - ale co ja ci będę pisał - sam wiesz, że bez żółtka na niebie jest słabo. Pozdrawiam
    Dziękuję Rafale, moje podejście jest całkowicie na luzie i biorę to dość na spokojnie.
    Co do pogody to fakt, może źle się wyraziłem ale uwaga jak najbardziej słuszna!
    Patrząc na wasze zdjęcia, to odechciewa się publikacji - ale trzeba też stawiać czoła

    Podsyłam kilka zdjęć ze spaceru po Bull Island, zdaję sobie sprawę że to jeszcze nie to ale nie udało mi się bliżej podejść do "kciukowców"
    Reszta ptaków na emigracji :P

    Linnet - Makolągwa zwyczajna
    1
    2
    3
    4

    Reed Bunting - Potrzos zwyczajny
    5
    6
    7
    8

    "Kciukowiec" - od wielkości

    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  9. #9

    Domyślnie

    3x Maskonur
    Zdjęcie z zeszłego roku, Nikon 80-200 + TC x2
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  10. #10

    Domyślnie

    Razorbills - Alka zwyczajna

    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przygoda na Suwalszczyżnie
    By tespis in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 19:27
  2. [ Przyroda ] Nietypowa przygoda
    By gregory_21 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 13:52
  3. [ Przyroda ] Przygoda z Żurawiami...
    By hesja in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:34
  4. [ Makro ] ''Przygoda miłosna''
    By arachiusz in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •