Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Brnąc dalej w tej samej tematyce.

    16
    17
    18

    Kadrów mnóstwo z tego wyjazdu, ale nowa wyprawa na wyspę ponownie się szykuję więc będę publikował do znudzenia - czy się znam na tym, czy też nie!

    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  2. #22

    Domyślnie

    Ale pięknie, pastelowo - bardzo ładne kadry

  3. #23

    Domyślnie

    Ale pięknie, pastelowo - bardzo ładne kadry
    Miło słyszeć
    Dziękuję Rafale.
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  4. #24

    Domyślnie

    Świeża dostawa nowych zdjęć z sobotniego pleneru.

    19
    20
    21
    22
    23

    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Widać Rafale, że się na tym znasz. Piękne foty.

  6. #26

    Domyślnie

    Widać Rafale, że się na tym znasz. Piękne foty.
    Dziękuję za taki komentarz , w moim mniemaniu to wiem że w miare się znam na opanowaniu ekspozycji - a reszta to szczęście
    Jeszcze dużo mi do fotografowania natury, ale do wszystkiego trzeba czasu.

    Dziękuję i pozdrawiam.

    A przy okazji - chcę się pochwalić tym, na co polowałem

    24
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  7. #27

    Domyślnie

    No dobra, Rafale, czekalem na to zdjecie bo rozgrzales atmoswere do czerwonosci...
    Najwazniejsze to pogratulowac szczescia w zlapaniu maskonura z sardynkami, bo z rozmow z ludzmi ktorych spotkalem na tej wyspie na obu moich wyprawach wynika, ze nie jest to takie latwe, zapewne za rok z nowym juz szklem pojade wlasnie w lipcu na samym poczatku bo ani maj ani czerwiec nie daly mi sardynek
    Co do samego zdjecia to prawie wszystko jest na swoim miejscu, kadr, jakosc...gratuluje.
    Powiem tylko to co mysle od jakiegos czasu ogladajac ten watek, ze jest bardzo jasno i nie wiem czy nie tracisz detalu w jasnych partiach, ogladajac to na IPSowym Dellu w pracy wyglada na wyjarane (ustawienia mam dosc ciemne, pracuje z grafika i oszalal bym gdyby bylo jasno), ogladajac na Eizo w domu wyglada na to, ze jest blisko, moze widze to zle i chetnie przeczytal bym opinie pozostalych. Maskonury maja biale brzuchy a te plamy po bokach glowy wpadaja w szarosci, osobiscie lekko bym sciagnal highlits.
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 21-07-2018 o 09:41

  8. #28

    Domyślnie

    No dobra, Rafale, czekalem na to zdjecie bo rozgrzales atmoswere do czerwonosci...
    Najwazniejsze to pogratulowac szczescia w zlapaniu maskonura z sardynkami, bo z rozmow z ludzmi ktorych spotkalem na tej wyspie na obu moich wyprawach wynika, ze nie jest to takie latwe, zapewne za rok z nowym juz szklem pojade wlasnie w lipcu na samym poczatku bo ani maj ani czerwiec nie daly mi sardynek
    Co do samego zdjecia to prawie wszystko jest na swoim miejscu, kadr, jakosc...gratuluje.
    Powiem tylko to co mysle od jakiegos czasu ogladajac ten watek, ze jest bardzo jasno i nie wiem czy nie tracisz detalu w jasnych partiach, ogladajac to na IPSowym Dellu w pracy wyglada na wyjarane (ustawienia mam dosc ciemne, pracuje z grafika i oszalal bym gdyby bylo jasno), ogladajac na Eizo w domu wyglada na to, ze jest blisko, moze widze to zle i chetnie przeczytal bym opinie pozostalych. Maskonury maja biale brzuchy a te plamy po bokach glowy wpadaja w szarosci, osobiscie lekko bym sciagnal highlits.
    Dziękuję Grzegorzu.
    Z ptakami które trzymają ryby w dziobach nie jest lekko trafić, zazwyczaj na Saltee powinno się trafiać pod koniec czerwca (wówczas są już młode).
    Tak też zrobiłem za pierwszym razem, widzialem jak Puffiny latały z rybkami w dziobach ale zadnego nie udalo mi się złapać.
    Po czterech tygodniach pojechalem jeszcze raz i powiem ze miałem szczęście!

    Teraz wiem gdzie był mój błąd, w sumie od godziny 3pm należało by usiąść i czekać w miejscu gdzie się zlatuje ich najwięcej.
    One wracają z morza do norek i ta aktywność się nasila z każdą godziną.

    Co do jasności, to wydaje mi się że jest to kwestia indywidualnych preferencji/ smaku - jest robione na granicy!
    Edycja dość prosta w LR i nic więcej, starałem się pilnując histogramu (nawet za dużo nie dochodząc do prawej bo było już całkowicie blado)
    Staralem się dochodzić "bardzo blisko" do jasności (nawet podobnie robie czasami w krajobrazach) ponieważ nie do końca jestem zawsze przekonany że musi być wszystko widać (do jakiegoś stopnia mam na myśli) , przyciemnianie ich nawet lokalnie w tych najjaśniejszych miejscach nie przekonywalo mnie w odbiorze.

    Czy te szarości o których piszesz, nie są powiązane odbiciem jakiegoś koloru?
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  9. #29

    Domyślnie

    Szarosci to naturalne ubarwienie puffinow, ale na zywo wyglada to na bardzo jasny szary lub bialy wlasnie, ale na kompie widac, ze te bialem plamy na bokach glowy sa ciemniejsze niz brzuch.
    Co do sardynek to bylem ze dwa tyg po tobie i tez nic, a o siedzeniu w miejscu to wiem, tam gdzie jest ich najwiecej na poczatku obok tronu zawsze siedze, po powrocie z gluptakow juz sie nic nie chce to siedzenie tam jest przyjemnoscia, jedyny minus to slonce ktore za kazdym razem na tym miejscu mialem mocne. Wiem po pierwszej wizycie, ze caly poranek mielismy chmury i zero slonca, zdjecia wyszly o wiele lepiej i tak tez bede celowal za rok, planuje dwie wyprawy jak w tym roku...
    O jasnosciach na granicy wlasnie mowilem, ogladajac na dobrym monitorze jest wlasnie na granicy a ogladajac na zwyklym wyglada jak przepal, jak uwazasz, mozna do tego podchodzic indywidualnie.

  10. #30

    Domyślnie

    Zasiadłem w krajobrazie, a ptaszki się zaczęły kurzyć
    25

    Pozdrawiam
    Rafal
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przygoda na Suwalszczyżnie
    By tespis in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 19:27
  2. [ Przyroda ] Nietypowa przygoda
    By gregory_21 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 13:52
  3. [ Przyroda ] Przygoda z Żurawiami...
    By hesja in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 20:34
  4. [ Makro ] ''Przygoda miłosna''
    By arachiusz in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •