Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Ile kaw mozna wypic?

    nie mam watpliwosci , ze pytanie stawiam we wlasciwym rozdziale.

    Jak sadzicie, ile kaw dziennie mozna wypic bez Jakis szkod dla organizmu ?

    wlasnie robie dzisiaj czwarta i sie zastanawiam czy mozna , czy lepiej zrezygnowac ?

  2. #2

    Domyślnie

    ja dla przykładu zupełnie nie pijam kawy. Nie mam takiej potrzeby. Poza jednym wyjątkiem - jak jestem we włoszech zawsze pijam tylko espresso. No, ale w italii jestem rzadko więc mozna przyjąć, iz nie pijam. Wydaje się że 4 to dośc sporo. Pozostaje też kwestia jakie to kawy

  3. #3

    Domyślnie

    W czasach, w których zajmowałem się dziarsko programowaniem, bywało ze dochodziłem (moi koledzy również) do 15 (piętnastu). Ze jest to nałóg, przekonałem się gdy z dnia na dzień przestałem ją pic. Silne bóle głowy i dziwne samopoczucie trwały tak mniej więcej tydzień. Potem już było OK. Kawę (expresso) piję dalej, bo lubię, i będzie tego około 4 do 5 dziennie.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #4
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Czytałem że 60 :-p

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wybór ziarna teraz i sposobów przyrządzania mamy bardzo dużo, ja mam ziarenko z średnią ilością kofeiny i dość łagodne jak trzeba się wspomagać przy dłuższej pracy na kompie plus mleczko dosłodzenie, a jak chcę czegoś do postawienia na nogi to mocno palona robusta w espresso robi swoje, wiec ile można pić to właśnie kwestia jakiej i też zależy od organizmu, który różnie reaguje.

  6. #6

    Domyślnie

    Nałóg może się zacząć nawet po jednej filiżance rano mam tak ostatnio. W soboty zaczynam pracę od rana i jakoś nie ma czasu na małą czarną. Po godzinie 3 zaczyna się potworny ból głowy który może zgasić jednynie paracetamol.

    4 kawy dziennie to jeszcze nie tak dużo. Sam zacząłem pić sporadycznie po przyjściu na świat pierwszego dziecka, obecnie ze względu na pomoc w spalaniu tłuszczy, gdy lece na przerywanym poście (IF'ie).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    W czasach, w których zajmowałem się dziarsko programowaniem, bywało ze dochodziłem (moi koledzy również) do 15 (piętnastu). Ze jest to nałóg, przekonałem się gdy z dnia na dzień przestałem ją pic. Silne bóle głowy i dziwne samopoczucie trwały tak mniej więcej tydzień. Potem już było OK. Kawę (expresso) piję dalej, bo lubię, i będzie tego około 4 do 5 dziennie.
    jak pracuje w biurze to tez te 4-5 dzialek dziennie. zawsze w jakiejs formie z mlekiem (latte czy cappuccino) a do tego pije duzo wody (najmniej 1,5L w zwykly dzien, duzo wiecej w suchy), bo to tez jest bardzo istotny czynnik.

    przy pracy w domu w zasadzie 2 dziennie. rano na pierwszym spacerku z pieskiem a potem wieczorkiem po fajrancie, tez dreptajac z fafikiem...


    nie wiem czy jest cos takiego jak bezpieczny limit. no jak ktos 10 dziennie wciaga, to jest przegiecie. na pewno grunt to dowodnienie organizmu, bo kawa suszy.

  8. #8

    Domyślnie

    Woda naturalnie. Nie wspominałem o tym. Do tych moich kaw nic nie dolewam ani nie wsypuje. Kiedyś, w ubiegłym wieku, koleżanka z pracy powiedziała ze "mężczyźni kawy nie słodzą". Oczywiście mówiła o tych prawdziwych Przyzwyczaiłem się.
    Dodam może, iż smakowo to tutejsze kawy (Francja) nijak się nie mają (nie mowie o wyjątkach) ani do Włoch, ani do Hiszpanii.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Piję minimum 20 "killerów" z ekspresu dziennie, zdarza się, że i 30. Bez cukru i mleka. I tak od 25 lat. Mam ogólnie bardzo niskie ciśnienie od zawsze, bez kawy nie funkcjonuję. Ostatnio robiłem kompleksowe badania, wyniki mam lepsze niż wzorowe. .

    Największy problem mam jak gdzieś dalej jadę, bo "kawy" z Orlenów itp. to ścierwo które powinno być ścigane z urzędu. Ogólnie w PL ciężko o dobrą kawę poza domem.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Gdzies tam ostatnio czytałem, że do 11 filiżanek espresso (czy tam równoważników) jest średnio ok i spokojnie.

    Oczywiście wiele zależy od organizmu.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. komu można a komu nie można zrobić zdjęcia i czy można je publikować
    By _lilith_ in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 00:55
  2. Kiedy można a kiedy nie można ładować bateri do nikona D7000
    By agent in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 10:02
  3. przepraszam, czy można? bo ja mam taką kwestie, ale nie wiem czy można - ptaki
    By b202 in forum Plenery i warsztaty rok 2009 (Międzyzdroje, Karkonosze, Rewal, Zakopane)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 00:45
  4. Czy D200 można zrobić 100% ostre zdjęcie, czy nie można ?
    By Romik in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 20-09-2006, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •