Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Nikon D750 problem z odczytaniem ilości zrobionych zdjęć

    Własnie kupiłem Nikona D750, tyle że bez instrukcji obsługi. Jutro jadę na urlop i mam pewien problem. Na wyświetlaczu jak i wizjerze nie widzę ilości zrobionych zdjęć tylko informacje 1.1k, gdy aparat jest wyłączony jest podobnie, czy to normalne ? Do tej pory byłem użytkownikiem Canona i nie było żadnego z tym problemu i na wyświetlaczu miałem informacje o ilości zdjęć, nawet w starym manualnym Nikonie F80 miałem normalną ilość zdjęć, wiec czy jest możliwość ustawienia w D750 ilości zrobionych zdjęć a może to jakiś błąd ?
    Większość ustawień pozostałych na szybko nie sprawia mi kłopotów. Po powrocie z urlopu spróbuje ściągnąć instrukcje, niestety teraz jestem już trochę zabiegany, trafiła się okazja i stąd całe zamieszanie.

  2. #2

    Domyślnie

    Tak ma być. Pokazuje ile, mniej więcej, jeszcze zdjęć na kartę wejdzie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Tak ma być. Pokazuje ile, mniej więcej, jeszcze zdjęć na kartę wejdzie.
    Nie bardzo rozumie, mniej więcej ile jeszcze zmieści się na kartę ? nie ma możliwości ustawienia licznika ilości zrobionych zdjęć ?
    Co mi daje informacja 1.1k bo jak na razie ta informacja mi nic nie mówi, skąd niby mam wiedzieć kiedy zapełnię kartę, albo zbliżam się do zapełnienia karty ? Normalnie po ilości zdjęć jestem przygotowany i na zmianę. Druga sprawa to taka, że jak testuje aparat to mogę zapisywać notatki i po numerze zdjęcia wiem później co i jak, lub w jakim miejscu byłem a tak nie zmienia mi się 1.1k dopiero pewnie po większej ilości zrobionych zdjęć.

  4. #4

    Domyślnie

    Liczba zdjęć wynosząca "0" będzie oznaczać, że karta jest pełna. Moim zdaniem, to genialne rozwiązanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Byłem pewien że jednak istnieje możliwość ustawienia chociażby w ustawieniach indywidualnych, jak dla mnie to bezsens, cóż z tego jak będę miał informacje 0 na karcie, ale wcześniej nie będę przygotowany na zapełnienie karty. Po numerze zdjęć wiadomo po pewnym czasie ile mogę zapisać a tak w istotnych sytuacjach to klops. Do zdjęć szybkiej akcji to jest problem bo nie wiadomo w którym momencie zapcham kartę, lub dwie.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak zrobisz trochę zdjęć to licznik zacznie pokazywać konkretną liczbę a nie 1100 jak teraz, przy czym będzie to przybliżenie. Jeżeli robisz w rawach to ich objętość jest mniej więcej stała, natomiast dla plików jpg wielkość zależy od ilości detali na zdjęciu. Fotka gładkiego nieba zajmie grosze, fotka ściółki w lesie to duży plik. Generalnie wszystko jest ok, tak ma być.
    A7III, A7IV, GFX50s

  7. #7

    Domyślnie

    1,1k oznacza, że na karcie jest miejsce na ok. 1100 zdjęć. W praktyce wchodzi chyba trochę wiecej, więc na początku zapełniania karty ta liczba moze się nie zmieniać. Jak zejdzie poniżej 1000 będziesz miał bardziej prawdopodobne dane.

    Widzę, że przed chwilą kolega ci to już wytłumaczył

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Do tej pory byłem użytkownikiem Canona i nie było żadnego z tym problemu i na wyświetlaczu miałem informacje o ilości zdjęć, .
    w canonie tez jest podobnie , tylko stosowales mala karte.
    dla duzych kart pokazywal 999 czyli wiecje niz 1000 zdjec.
    zaczal liczyc dokladniej ponizej 1000

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Byłem pewien że jednak istnieje możliwość ustawienia chociażby w ustawieniach indywidualnych, jak dla mnie to bezsens, cóż z tego jak będę miał informacje 0 na karcie, ale wcześniej nie będę przygotowany na zapełnienie karty. Po numerze zdjęć wiadomo po pewnym czasie ile mogę zapisać a tak w istotnych sytuacjach to klops. Do zdjęć szybkiej akcji to jest problem bo nie wiadomo w którym momencie zapcham kartę, lub dwie.
    Sorry, nie bardzo nadążam za Twoim rozumowaniem. Liczba możliwych do zapisania zdjęć w okolicach np. 10 czy 12 jest chyba jasnym sygnałem, że trzeba przygotować nową kartę?

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Włóż sobie malutką kartę to szybko zrozumiesz że licznik ładnie pokazuje na bieżąco ile jeszcze jest miejsca na zdjęcia na danej karcie, jeszcze czym mniejsza pojemność karty lub mniej miejsca na karcie tym zwiększa się dokładność wyliczenia ilości przez aparat.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon F801 i licznik zrobionych zdjęć
    By andrzej69 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 09:40
  2. Nikon D300 - Exif i ilość zrobionych zdjęć
    By Incendia in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2016, 22:39
  3. przycinanie zrobionych zdjęc nikon d5100
    By picolo2009 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 21:54
  4. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 10:38
  5. Ilość zdjęć zrobionych/numeracja
    By duchaa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 22:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •