Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Mieszane uczucia pojawiają się zawsze, kiedy jesteś przyzwyczajony do pierwszej wersji. Obrabiałeś ją, obrabiałeś, wpatrywałeś się - a jak przyszło zmienić, przyzwyczajenie do starej wersji daje znać. Sam tak mam, jak patrzę na swoje stare zdjęcia i chcę je dla zabawy poprawić.
    Coś w tym jest.


    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ja na przykład nie jestem przyzwyczajony do Twojej wersji, więc poszedłem odważniej, i wcale nie mam wrażenia, że za daleko:
    Hmm, całkiem fajnie to wyszło. Zrobię sobie w ten sposób drugą wersję i wrócę do obu za jakiś czas.



    Bardzo dziękuję
    ['O]

  2. #12

    Domyślnie

    Nie rób nic na siłę - i to w dodatku z kilku powodów. Po pierwsze masz (powinieneś) wiedzieć że jest taka możliwość, ale musisz to w sobie poczuć, a nie mieć podyktowane z zewnątrz czy być do tego zmuszanym przez kogoś.

    Po drugie nie każde zdjęcie da się albo poprawić, albo po poprawieniu okaże się lepsze - czasem będzie takie same jak poprzednio, tylko z lepszym światłem. Tak bywa.

    Po kolejne, jak sobie ćwiczysz, w cichości własnego kompa i bez osób trzecich - nie bój się przesady. Najwyżej po paru dniach jak wrócisz do tego zdjęćia albo złapiesz się za głowę z rozpaczy, albo z zachwytu - w obu przypadkach zyskasz cenną wiedzę co zrobić i jak w robieniu tego nie przeginać.

    Last, but not least - takie zabawy mają Ci sprawić przyjemność, a nie być katorżniczą pracą i orką na ugorze. Ciesz się tym i baw taką obróbką i takimi eksperymentami - wtedy rezultaty przyjdą sakramencko szybko.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    @2pompony, Twoja wersja fot nr.1 wyglada jak tani HDR sklejony przez kogoś kto wlasnie odkryl Photomatixa. Ale spoko to nie sarkazm i rozumiem, że chciales pokazać autorowi co jest źle i w jakim kierunku pójść by uczynić fotografię lepsza.

  4. #14

    Domyślnie

    Jak sądzisz - na ile poważnie wezmę zdanie kogoś, kto na trzeźwo i bez przymusu używa argumentu, że moje portfolio jest mizerne, bo - cytuję - nie zrobiłem nigdy zdjęcia o czwartej rano, z klifu i na wietrze? Jak uważasz, czy opinie takiej osoby uznam raczej za głupoty jakiegoś pustaka-hejtera, czy może kogoś poważnego, kogo zdanie warto wziąć pod uwagę?

    Jak myślisz?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Ja tylko zapytam, gdzie te ludki sa dokladnie, bo wydaje mi sie, ze tam z tylu widac Formentor na tej fotografii w pelnym sloncu.
    Pierwsze IMO niewiele przedstawia, moze dlatego, ze przyzwyczajony jestem do takich skalek, drugie ciekawsze, ale tez jakos temat ginie...
    Technicznie ok

  6. #16

    Domyślnie

    Zaprezentowanych tu zdjec najbardziej mi sie podoba numer 1 w wersji poprawionej przez autora.
    Jest bardzo dobrze.
    Zdjecie @2pompony maja takie troche bardziej "agresywniejsze" niebo, ale nie przesadzone. Za to dol za jasno. Ja tutaj mam odmienne poglady na ustalanie rozkladu swiatla na zdjeciu.
    To zrodlo swiatla ma byc jasniejsze niz to co jest oswietlane. A w wersji 2pompony podloga jest jasniejsza niz niebo. Ja czegos takiego nie toleruje i uwazam to za blad ekspozycji/obrobki, cos nienaturalnego.

    Ale jak tak patrze na to niebo, to wydobyles troche pazura.
    Podsumowujac to ja bym widzial wersje autorska pierwszego zdjecia numer 2. z tym niebem jest ok, ale mozna by pojsc kawalek dalej jak pokazal 2pompony. Moze to niebo wpol drogi tak obrobkowo....
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Ja tylko zapytam, gdzie te ludki sa dokladnie, bo wydaje mi sie, ze tam z tylu widac Formentor na tej fotografii w pelnym sloncu.
    To wybrzeże Can Picafort, rzeźby są w kilku miejscach. Tu można zobaczyć mapkę i trochę poczytać:
    http://www.bennassar.com/en/ports-of...of-sculptures/


    Dziękuję wszystkim za komentarze, czytam, chłonę, wiele uwag postaram się wykorzystać w przyszłości
    ['O]

  8. #18

    Domyślnie

    Jak myślisz?
    @2pompony, myślę, że coś w tym jest skoro aż tak często o tym wspominasz

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Wschód
    By krop in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 12:16
  2. [ Krajobraz ] wschód...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 07:49
  3. [ Krajobraz ] Na wschód
    By Reju in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:32
  4. [ Krajobraz ] Wschód
    By Shooter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 19:26
  5. [ Krajobraz ] Wschód nad.....
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •