Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie stojak, statyw, takie oto trzymadło - gdzie kupić

    Mam pytanie - gdzie mogłabym kupić taki trzymak, jak na tym zdjęciu (ten, do którego przymocowana jest papryczka)?
    Potrzebuję właśnie takiego, a sama sobie go nie zrobię. A właściwie potrzebuję kilku.
    Zdjęcie pochodzi ze strony digitalcamerapolska.pl, mam nadzieję, że mogę je "pożyczyć". W artykule znalazło się określenie "specjalny stojak do fotografii produktowej", ale po wpisaniu w google nie mogę znaleźć takiego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_src_5298-oswietlamy_obiekt_fotografowanie_studio_domowe.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	208,2 KB
ID:	9592

  2. #2

    Domyślnie

    Dlaczego nie zrobisz? Wyjdzie dużo taniej i dokładnie pod Twoje potrzeby.

  3. #3

    Domyślnie

    Allegro Statyw uniwersalny laboratoryjny lub coś w tym stylu. Ale zrobienie samemu to chwila nieuwagi.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Dlaczego nie zrobisz? Wyjdzie dużo taniej i dokładnie pod Twoje potrzeby.
    Wiem, Panowie, że na ogół lubicie pomajsterkować, ale spod mojej babskiej ręki akurat wyszłoby raczej coś prowizorycznego, chwiejnego, nie mówiąc o tym, że zanim bym zebrała do kupy potrzebne części to już by mi się odechciało...
    Potrzebuję czegoś małego, w miarę stabilnego, z regulowaną w szybki i łatwy sposób poprzeczką, szybkiego w wielokrotnym rozkładaniu i składaniu.


    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko
    Allegro Statyw uniwersalny laboratoryjny lub coś w tym stylu.
    Dzięki, to właśnie coś takiego. Tylko jest drogie. Przyszedł mi do głowy jeszcze mały biurkowy statyw mikrofonowy, będzie tańszy od laboratoryjnego, zwłaszcza, że będę szukać używanego.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szafirowa Zobacz posta
    Potrzebuję czegoś małego, w miarę stabilnego, z regulowaną w szybki i łatwy sposób poprzeczką, szybkiego w wielokrotnym rozkładaniu i składaniu.
    Dzięki, to właśnie coś takiego. Tylko jest drogie. Przyszedł mi do głowy jeszcze mały biurkowy statyw mikrofonowy, będzie tańszy od laboratoryjnego, zwłaszcza, że będę szukać używanego.
    Na Allegro możesz kupić PRL-owski statyw za około 50 zł w całości lub zestawić sobie z 3 części za 20 + 13 + 15 choć w tym ostatnim przypadku będziesz musiała dodatkowo załatwić sobie pręt gładki (pewnie fi 8 ).
    Wątpię abyś znalazła coś wiele tańszego.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 23-05-2018 o 00:06

  6. #6

    Domyślnie

    Taniej może niż poprzednia propozycja nie będzie, ale może coś bardziej praktycznego i zajmujące mniej miejsca
    http://markoflash.pl/s62-uchwyt-spre...y-na-rure.html
    albo z podstawą http://markoflash.pl/s61-uchwyt-spre...a-stalowa.html

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    Taniej może niż poprzednia propozycja nie będzie, ale może coś bardziej praktycznego i zajmujące mniej miejsca
    http://markoflash.pl/s62-uchwyt-spre...y-na-rure.html
    albo z podstawą http://markoflash.pl/s61-uchwyt-spre...a-stalowa.html
    To nie jest dobre rozwiązanie - mało precyzyjne (nie przesuniesz tego np. o 2 mm) - wiem bo mam dużo różnych uchwytów i tego praktycznie nie używam.

    pozdro
    Wiesiek

  8. #8
    Ostatnio edytowane przez markB ; 23-05-2018 o 15:06

  9. #9

    Domyślnie

    Tak, dzięki Panowie, chyba ostatecznie kupię statyw laboratoryjny w cenie do 100 zł. Może taki zestaw jak powyżej. Będzie to chyba najbardziej praktyczne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szafirowa Zobacz posta
    Będzie to chyba najbardziej praktyczne.
    Raczej nie. Choć wszystko zależy od tego co robisz i stylu pracy. Np ta instalacja na górze - dla mnie bez sensu. Zamiast stolika i ciężkiego grata (w postaci tego statywu laboratoryjnego) użyłbym statywu reporterskiego za 40 zł, łącznika np tego co go zlinkował markB i długiego pręta (razy 2 wszystko). Takie podejście pozwala na większą swobodę oświetleniową przy mniejszej ilości gratów. Statyw reporterski użyjesz przy wielu tematach a ten laboratoryjnych przy nielicznych. W dodatku te łapy są zbyt krótkie. Ale być może masz temat idealnie predysponowany do tego przyrządu.

    Tak naprawdę kluczem do sukcesu są dobre łączniki (plus gładkie pręty np z Castoramy) - wystarczy kupić większą ilość i można cuda zrobić.

    Pozdro
    Wiesiek

Podobne wątki

  1. Uchwyt/statyw/stojak na trzy małe blendy
    By Krzysztof N. in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2017, 13:22
  2. Gdzie kupić takie cudo
    By Majek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 10:49
  3. Gdzie znaleźć/kupić takie zdjęcie?
    By DariuszZ in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2008, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •