Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Szumy w filmach nagrywanych Nikonem D7200

    Witam,

    Na początku chciałbym zaznaczyć, że nigdy wcześniej nie nagrywałem filmów lustrzanką, więc być może to o co zapytam jest normalne. Otóż nagrywając jakiś film, mam na nim straszne szumy. Chodzi o dźwięk, nie obraz. Przykładowo nagrywam film w cichym pomieszczeniu, a na wideo słychać przy odtwarzaniu wyraźny szum. Próbowałem nagrywać ze stabilizacją, jak i bez. Testowałem opcje redukcja szumu wiatru oraz szeroki zakres/zakres głosowy i generalnie no szum zawsze jest (przy zakresie głosowym trochę mniejszy). Czym to jest spowodowane i czy jest to normalne? Szukałem na YouTube, ale wszystkie testowe filmy mają jakiś podłożony dźwięk (muzykę) i pokazują jedynie test obrazu tak naprawdę. Czy naprawdę trzeba kupić zewnętrzny mikrofon, żeby dało się nakręcić normalny film, na którym będzie absolutna cisza?

  2. #2

    Domyślnie

    AF masz wyłączony?

    Jeśli chcesz porządny dźwięk, to nawet nie mikrofon, tylko rejestrator. Z ręcznym ustawianiem poziomu zapisu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Testowałem zarówno z AF, jak i bez. Już pomijam fakt, że na filmach słychać wszelkiego rodzaju łapanie ostrości, czy kręcenie pokrętłami, bo to normalne, ale żeby w absolutnej ciszy było szumienie na filmach? Testowałem w jednym sklepie inną sztukę, niestety na sklepie nie ma absolutnej ciszy i ciężko mi porównać czy szumy są takie same, czy to bardziej hałas ze sklepu. Jak ktoś ma D7200 (ewentualnie D7100) i mógłby wstawić dla porównania chociaż 5 sekund filmu nagranego w cichym pomieszczeniu, to byłbym bardzo wdzięczny.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lostek815 Zobacz posta
    Witam,

    Na początku chciałbym zaznaczyć, że nigdy wcześniej nie nagrywałem filmów lustrzanką, więc być może to o co zapytam jest normalne. Otóż nagrywając jakiś film, mam na nim straszne szumy. Chodzi o dźwięk, nie obraz. Przykładowo nagrywam film w cichym pomieszczeniu, a na wideo słychać przy odtwarzaniu wyraźny szum. Próbowałem nagrywać ze stabilizacją, jak i bez. Testowałem opcje redukcja szumu wiatru oraz szeroki zakres/zakres głosowy i generalnie no szum zawsze jest (przy zakresie głosowym trochę mniejszy). Czym to jest spowodowane i czy jest to normalne? Szukałem na YouTube, ale wszystkie testowe filmy mają jakiś podłożony dźwięk (muzykę) i pokazują jedynie test obrazu tak naprawdę. Czy naprawdę trzeba kupić zewnętrzny mikrofon, żeby dało się nakręcić normalny film, na którym będzie absolutna cisza?

    potraktuj moja odpowiedz jako wskazowke , gdyz nie mam 7200 wiec nie powiem w szczegolach.

    jesli nagrywasz dzwiek " Auto " czyli poziom glosnosci nagrania jest regulowany automatyczunie , to szumy beda zawsze dobrze slyszalne , jesli w otoczeniu panuje cisza.

    dopiero przy wysokim poziomie dzwieku , zostaje on automatycznie oslabiony , a tym samym i szumy sa mniej slyczalne , albo i w ogole nie..
    w takim wypadku droga prob i bledow nalezaloby ustawic okreslony poziom wzmocnienia nagrywanego dzwieku - ale nie wiem czy taka funkcje w ogole masz w aparacie ? Sprawdz te mozliwosc. Czy poziom sygnalu w trakcie nagrywania to Auto , czy masz mozliwosc nastwy recznej stalego poziomu.


    Szum bardzo skutecznie usuwa sie w obrobce. Mozna go praktycznie calkowicie usunac , bez praktycznie zniekszalcenia dzwieku zasadniczego.

    Obrobka dzwieku to taka sztuka jak obrobka obrazu , powiedzmy na poziomie domowym moze troche latwiej , ale wymaga programu i nakladu czasu.

Podobne wątki

  1. D7200 bitrate w filmach
    By zamkowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 09:09
  2. brak dźwięku w nagrywanych filmikach - d90
    By niepodam in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 15:39
  3. brak dźwięku w nagrywanych filmikach - d90
    By niepodam in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 02:05
  4. Głos w filmach - D90
    By badwojtek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 22:25
  5. D90 -AF czy MF w filmach
    By Jerles in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 17:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •