Close

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 210

Wątek: P1000

  1. #1

    Domyślnie P1000

    Czy ktoś może dotarł do bardziej szczegółowych przecieków na temat P1000 ? Niby wiadomo, że ma obsługiwać RAWy, ma mieć ogniskową od 24 do 3000 mm, matrycę 20mpx, gdzieś widziałem info o dotykowym ekranie. Najbardziej obiecujące są rysunki z tego tekstu

    https://polfoto.wordpress.com/2018/0...-coolpix-p900/

    Pomijając już, że widać mnogość pokręteł co sugeruje lepszy dostęp do większej liczby ustawień niż to jest w P900, widać też gorącą stopę.

    Na YT znalazłem taki filmik

    https://www.youtube.com/watch?v=xZgq4T1PGWQ

    ale to chyba jest produkcja wyłącznie stylizowana na oficjalną informację od producenta, bo niby pojawiają się jakieś informacje o których wspomniałem wcześniej, jednak pokazywany jest P900 co widać wyraźnie.

    Znalazłem też info, że powinien się pojawić 2018Q2 (wcześniej krążyło info o Q1, jednak później pojawiły się jakieś doniesienia, że produkcja ma być jednak nie w Chinach tylko w Malezji i termin przeniesiono na Q2). Q2 w zasadzie już się powoli kończy (ok, jest w połowie) więc może ktoś coś słyszał więcej?

  2. #2

    Domyślnie

    Obecność RAWków, dobrze by było. Jeśli się całkiem nie mylę, najbliższe fototargi to Photokina we wrześniu, więc jest czas. Jeśli miały być wtedy pokazany, to przecieki pojawią się lipiec-sierpień.

    A co do tego:
    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Znalazłem też info, że powinien się pojawić 2018Q2 (wcześniej krążyło info o Q1, jednak później pojawiły się jakieś doniesienia, że produkcja ma być jednak nie w Chinach tylko w Malezji i termin przeniesiono na Q2). Q2 w zasadzie już się powoli kończy (ok, jest w połowie) więc może ktoś coś słyszał więcej?
    Może chodzić o rok finansowy, a te są liczone od marca. Więc kolejna wskazówka na wrzesień.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Może chodzić o rok finansowy, a te są liczone od marca. Więc kolejna wskazówka na wrzesień.
    @OjTam - o tym nie pomyślałem a faktycznie zapis jest taki "sprawozdawczy", "spółkowy". 2018Q2 więc pewnie masz rację Zwłaszcza zważywszy na kalendarz targowy.

    Natomiast co do przecieków to różnie bywa. Zanim pojawiły się "plotki" o P1000 wcześniej była plotka o P4000

    https://polfoto.wordpress.com/2015/0...mem-optycznym/

    Ona potem ewoluowała do tej informacji o P1000, bo informacje o P1000 (czy też P910) początkowo nie wspominały np. o filmach 4K. Dla mnie najbardziej obiecujące są te rysunki co to niby były dołączone do jakiegoś wniosku patentowego. Obawiam się tylko, że to może być inny aparat. Natomiast gdyby miał tyle nastawników i gorącą stopę (co sugerują rysunki) to chyba szybko się zdecyduję na zakup. Jeśli faktycznie będzie obsługiwać RAWy to już będzie poważna pozycja zakupowa do rozważenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Weź też pod uwagę, że nie każdy patent do produkcji trafia.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Weź też pod uwagę, że nie każdy patent do produkcji trafia.
    @OjTam Tak, wiem i tego się najbardziej obawiam, że plotki plotkami czy to o P1000 (P910) czy o p4000, jakaś prawda z tego pewnie wyjdzie będąca kompilacją tych wszystkich plotek. Ten rysunek, do którego dałem linka był elementem tych plotek. Może się okazać, że ostatecznie parę detali zostanie zmienionych, w tym np. gorąca stopa na jaką liczę najbardziej na podstawie tego rysunku, aczkolwiek nie zaprzeczę, że mnogość nastawników w tym projekcie też dała mi spore nadzieje mimo, że nie pojawiły się nowe przyciski funkcyjne.

    Osobiście uważam, że gdyby ten rysunek został wdrożony w projekcie nowego P1000 to stałby się on chyba jedynym tak mocno rozwiniętym funkcjonalnie kompaktem. A w środku - jeśli będą RAWy to już kosmos. Mogliby pomyśleć o manualnej nieskończoności ostrości dostępnej nie tylko w dwóch mocno sprofilowanych programach i o wydłużeniu maksymalnego czasu ekspozycji przynajmniej do minuty. O czasie B nawet nie marzę ale bym się nie obraził

  6. #6

    Domyślnie

    Można skończyć z domysłami i plotkami
    https://nikonrumors.com/2018/07/10/n...nnounced.aspx/

    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  7. #7

    Domyślnie

    No! NARESZCIE. Jeszcze nie czytałem więc nie wiem czy nie skończy się to rozczarowaniem

    Ok, nie jest źle. Ogniskowa potwierdzona, są RAWy, jest gorąca stopa. Matryca jednak 16 a nie 24. Natomiast jednak iloć nastawników z rysunku, który widziałem i tu nawet publikowałem się nie potwierdziła Szkoda, ale i tak na pierwszy rzut oka nie jest źle
    Ostatnio edytowane przez dziennikarz ; 10-07-2018 o 13:30

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    No! NARESZCIE. Jeszcze nie czytałem więc nie wiem czy nie skończy się to rozczarowaniem
    RAWy i matryca BSI za 1k$. Tak w skrócie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    @OjTam No właśnie tyle już doczytałem - edytowałem poprzedni post. Gorąca stopa do tego JEST!, ale nie ma tylu nastawników ile można się było spodziewać po niektórych przeciekach.

  10. #10

    Domyślnie

    16mpix na taką małą matrycę jest IMHO w sam raz.
    RAWki cieszą.
    Gorąca stopka. Hm. Czy ja wiem. No chyba, że ktoś będzie go chciał jako uniwersalnego kompaktu używać, nie tylko jako zastępstwo teleskopu.
    Interesujący jest też ten pilot. Choć na BT, więc zasięg raczej nierewelacyjny.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tablet - Samsung P1000
    By d50kid in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •