Close

Strona 8 z 21 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 210

Wątek: P1000

  1. #71

    Domyślnie

    Fajny ten P 1000 ale ma tylko jedna wade, wielkosc, niestety ale wiewiorki juz beda uciekac po galeziach i psy beda ujadac na widok tej puchy, na plazy incignito juz tez bedzie ciezko cos niepotrzezenie uchwycic, ale zobaczymy
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  2. #72

    Domyślnie

    Nie będziesz musiał chodzić na plażę - z domu zrobisz zdjęcia.

  3. #73

    Domyślnie

    aparat do zdjęć praktycznych, raczej nie zachwycających a ciekawych, ze względu na zoom. ale co z tego - maleńka matryca nie da rady. większy zoom to juz tylko przetworzenie cyfrowe

  4. #74

    Domyślnie

    Ale to jest optyczny zoom @jurkarol do 125x. Tak samo jak w P900 do 82x. Cyfrowy zoom w tych aparatach idzie dalej. Działą w dwóch trybach. Najpierw jest Dynamic Fine Zoom (jakiś ich algorytm wektorowego przetwarzania i interpolacji) oraz ma naxa to już zwykły cyfrowy zoom jak w każdym prymitywnym sofcie na kompie
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  5. #75
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Na forum wszyscy ciągle podchodzą do każdego sprzętu jakby miał konkurować z flagowcami.
    Znajoma, która nawet nie chce się zajmować fotografią, nie chce poznać zasad, korzysta wyłącznie z automatyki kupiła P900. Mieszka na wsi, pływa na spływach i lubi nature. Namiętnie fotografuje ptaki. Paweł Pawlak ma super zdjęcia, robi topowymi body z bliska i z super optyką. Ma świetną jakość. Robiąc oczywiście z zasiadki itp. Natomiast ona robi zdjęcia po prostu spacerując. Pokazała mi aparat, przeglądałem co miała na karcie pamięci. Niesamowite zbliżenia ptaków. Ona była zadowolona i ja ją rozumiem. Największą wadą jest to, że nie ma możliwość zrobienia notatki dźwiękowej, bo by się nagrywało jak ćwierkają.

    PS - ciekawy ten format NRW. Dlaczego go wprowadzono?

  6. #76

    Domyślnie

    NRW zamiast NEF? Może jednak bez korekty optyki nie da się pokazać surowego RAW-a?

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ona była zadowolona i ja ją rozumiem.
    I właśnie o to chodzi. Jeśli jesteś zadowolony - nie ważne jakim sprzętem robisz zdjęcia.
    Oczywiście najlepiej jest kiedy zna się ograniczenia posiadanego sprzętu. Bo są tacy co porównują komórkowe zdjęcia do tych z np. D5. Przy czym porównują bezwzględnie, bez postrzegania wielu różnych aspektów, które towarzyszą robionym zdjęciom.
    No ale ... najważniejsze to mieć radość z tego co się robi i być zadowolonym.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #78

    Domyślnie

    Myślałem, że na długim końcu jest słabo, że im dłuższa ogniskowa tym gorzej... Tymczasem na szerokim kącie:

    https://4.img-dpreview.com/files/p/s...0772945146.jpg

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Myślałem, że na długim końcu jest słabo, że im dłuższa ogniskowa tym gorzej... Tymczasem na szerokim kącie:

    https://4.img-dpreview.com/files/p/s...0772945146.jpg
    Trudno Ci nie przyznać racji, że to zdjęcie jest tragiczne, ale zwróć uwagę na rozmiar pliku jpeg. U mnie z P900 zdjęcia w najwyższej możliwej dla aparatu jakości (najmniejsza kompresja) mają po 5 MB Kompresja JPEG jest bezlitosna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    PS - ciekawy ten format NRW. Dlaczego go wprowadzono?
    https://www.photo.net/discuss/thread...vs-nrw.504708/

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    NRW zamiast NEF? Może jednak bez korekty optyki nie da się pokazać surowego RAW-a?
    Niewykluczone aczkolwiek nie wiem czy nie chodzi o coś więcej.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-07-2018 o 09:18
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Myślałem, że na długim końcu jest słabo, że im dłuższa ogniskowa tym gorzej... Tymczasem na szerokim kącie:

    https://4.img-dpreview.com/files/p/s...0772945146.jpg
    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Trudno Ci nie przyznać racji, że to zdjęcie jest tragiczne, ale zwróć uwagę na rozmiar pliku jpeg. U mnie z P900 zdjęcia w najwyższej możliwej dla aparatu jakości (najmniejsza kompresja) mają po 5 MB Kompresja JPEG jest bezlitosna.
    To nie jest kwestia kompresji jpeg. To zdjęcie wygląda na kosmicznie odszumione. Kompresja jpeg nie powoduje odszumiania, tylko powstawanie widoczych artefaktów (zazwyczaj kwadratowych) - czyli raczej dodaje szum niż usuwa. A to zdjęcie może jest jakimś kadrem z filmu, jak wcześniej pisałeś albo klatką zapisaną w trakcie nagrywania filmu. Może jakiś "upsampling"?

Strona 8 z 21 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tablet - Samsung P1000
    By d50kid in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •