Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    W dzisiejszym swiecie gdzie codziennie do sieci wgrywane sa tysiace nowych zdjec, dziesiatki wysmienitych, dopracowanych w kazdym calu, piekne widoki lacznie z zorza polarna nad Sahara czy kluczem bocianow nad Anatarktyka, naprawde ciezko sie przebic i zachwycic. Liczba komentarzy pod zdjeciami zawsze byla dla mnie najwazniejszym wyznacznkiem czy zdjecie jest dobre, bo to wymaga chwili poswiecenia od ogladajacego, zeby napisac te kilka slow, danie lajka prawie nic nie kosztuje. Konstruktywna krytyka ma tez sens kiedy widac, ze autor zdjecia naprawde sie przylozyl i dal z siebie wszystko, ale cos mu nie wyszlo i zyczliwie mozna podpowiedziec co mozna poprawic. Tu nie ma co sie zegnac z forum, poniewaz jest maly odzew, im wiecej bedzie dobrych zdjec tym wiecej na pewno bedzie komentarzy.

    Co do Twoich zdjec, z tych dwoch bardziej mi sie podoba 1, przede wszystkim z uwagi na ciekawsza kompozycje i ladniejsze swiatlo. Niestety w prawym dolnym rogu widoczne sa co najmniej 4 flary/plamy, ktore trzeba wystemplowac. Kiedy jestem w terenie i uzywam szerokiego obiektywu, a temat glowny mojego zdjecia znajduje sie daleko (tak jak na Twoim zdjeciu), to zmieniam ogniskowa na wieksza, tak aby przyblizyc sie do tego obiektu. Wydaje mi sie, ze tutaj, to co najciekawsze jest mikroskopijne. Drugie zdjecie ma bardzo ladne kolory, ale kompozycyjnie tak srednio na jeza, mowie o pierwszym planie. Nie bede tez nikogo przekonywal do swoich osobistych preferencji, ale ja osobiscie wole szybsza migawke niz dlugie naswietlanie, i tutaj bardzo fajnie to wyszlo, bo poruszajace sie fale dodaly dynamiki zdjeciu.

    pzdr.
    G.

  2. #22

    Domyślnie

    Widzę, że wywołałem dyskusję na temat uwiądu forum. Może i dobrze.

    No cóż - myślę, że każdy tutaj ma trochę racji: i z tym że łatwość fejsowych lajków wypiera fachowe komentarze, i z traktowaniem nowych i odburkiwaniem starych, i z odpływem userów, i tak dalej, i tak dalej... OK, ale racja racją, a jak się z tym nie będzie walczyć, czy takim zjawiskom przeciwdziałać - to nic się nie polepszy, tylko rzeczywiście wszystko zgnije i upadnie.

    Po drugie - zupełnie nie zgadzam się, że fejs to przyszłość i zastępnik forów tematycznych (jak to tutaj). Ze swoimi miliardami użytkowników i setkami miliardów kont fesj jest dobrym miejscem na umówienie się na wódkę w większym gronie czy pochwalenie się nowymi, jeszcze większymi cycami narzeczonej - ale już nie na gromadzenie rzetelnej wiedzy, na dodatek w przestrzeni usystematyzowanej do kilku łatwych do ogarnięcia umysłem rozdziałów/podfor. Na forum mamy - poza wyjątkami - mniej więcej pewność, że są tu ludzie którzy coś wiedzą, a jeśli nie, to przychodzą się czegoś dowiedzieć. Przegonienie ich na fejsa (czy w te okolice) jest rozpuszczeniem tej wiedzy w morzu mitów, urban legends i ogólnej ignorancji. I znakomicie przyspieszy, a potem utrwali spsienie gustu.

    Owszem, może trzeba przemyśleć formułę forum, może trzeba ją jakoś uatrakcyjnić, coś dodać, a może coś ująć - ale nie sądzę, żeby to był schyłek tej formy jako takiej i sygnał do przesiadki na social media. To po prostu nie jest tak, że social media zagarną wszystko i zostawią spaloną pustynię, a jeśli się to zbliża, tym bardziej należy temu przeciwdziałać. Mam nawet przykłady, że takie myślenie to nie jest głos odosobniony: znajomi mają dziecko w podstawówce i na wycieczkę szkolną do Wrocławia bąki mają zakaz zabierania komórek - argumentacja jest taka, że jak będą w muzeum, to mają zobaczyć obraz w naturze, a nie siedzieć na fejsie cały czas.

    Reasumując - fejs fejsem, racja racją, a jeśli się nikomu nie będzie chciało przeciwdziałać uwiądowi, to rzeczywiście uwiędnie. Stąd mój nieśmiały apel: ja rozumiem że lato, rozumiem, że się nie chce, ale jak chcecie mieć większy feedback i forum nie w stanie demencji, to musicie też coś dać od siebie w innych wątkach - plus minus tak to działa.














    PS

    I chwila na prywatę. Sebastian - wypominasz mi 'wytykanie poszczególnych autorów'. Otóż ja jestem zwolennikiem odpowiedzialności za słowa, zwłaszcza każdego wypowiadającego za swoje własne. Sorry, jak się opowiada piramidalne głupoty, to ja nad tym potem nie przechodzę do porządku dziennego. Ja nie udaję że wszystko jest OK, jeśli ktoś nie ma grama wiedzy, ale się wypowiada z wielką pewnością na temat - powiedzmy - szczegółów i problematyki czasów analogowych.

    I cały czas jestem zdania, że wypowiedziane głupoty trzeba prostować - im dobitniej tym lepiej - bo nieprostowane głupoty urastają do rangi mitów, a potem obowiązującej prawdy. A z tego forum cały czas ludzie czerpią wiedzę (a przynajmniej mam taką nadzieję).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #23
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    @2pompony bąblu ale kto twierdził, że fejs to przyszłość? Że zastępnik jak to ująłeś forów tematycznych? Po prostu stwierdzam fakt że znaczna część focącej braci przeniosła się tam. A czy po komentarze, czy lajki? Nie wiem Stwierdzam fakt. Popatrz choćby ile fot publikuję się na fejsowym profilu Nikoniarzy, a ile na samym forum. Co do reszty pełna zgoda. No może poza prowodyrem dyskusji))

  4. #24

    Domyślnie

    OK, uderzam się piąchą we własne cyce. Nie twierdziłeś, że fejs jest cacy. I istotnie Ty jesteś prowodyrem.

    Ale przyznaj, że jak się ze zjawiskiem uwiądu forum, że tak ujmę obrazowo, nic nie zrobi - to już mniej więcej na Wielkanoc trze będzie zamykać interes, zaprzestać rejestracji domeny i temu podobne... Nie twierdzę, że od dziś każdy musi po 10 komentów dziennie, inaczej dostanie ostrzeżenie - ale jeśłi się samemu nie zechce zadziałać, to będzie bryndza większa niż teraz.

    Ja jeszcze mam nadzieję, że to kanikuła, i jak przejdzie sezon ogórkowy, to jakoś nabierze werwy wszystko. Jeśli nie - przyznam Ci rację, pożegnam się i spadnę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #25
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Kolejna odsłona. Kadrowo tam się nie poszaleje, ale jak się trafi warunek...

    Załącznik 10377

    Zapraszam

  6. #26

    Domyślnie

    Dla mnie super


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #27

    Domyślnie

    Ostatnie zdecydowanie najbardziej mi się podoba. Świetnie skadrowane no i pierwszorzędne kolory. Ładnie wysycone pięknym światłem. Niebo zagrało tu pierwsze skrzypce. No i jeszcze ten smaczek w postaci statków na horyzoncie. Chciałbym kiedyś tam pojechać bo miejsce urokliwe nadzwyczaj.

  8. #28

    Domyślnie

    POEZJA!!! PO-EZ-JA!!!

    To zdjęcie jest wspaniałe, naprawdę nie mogę się napatrzeć! Na 1x.com zdobyło jak nic miejsce wśród popularnych na przedniej ściance. Bajeczne!

    Patrzcie i uczcie się co to znaczy dobry kolor - w pełni autorski, a jednocześnie świetny, czysty, mocny, o sporym nasyceniu ale bez braku radioaktywności, o rewelacyjnej równowadze - a nie jakieś wymęczone potwory zmordowane zafarbami w każdą stronę o wyglądzie ścierki poplamionej wszystkimi resztkami ze świata bigosu startymi z brudnej podłogi...

    Tu to jest kolor! Przyznaję WIELKIEGO PLUSA!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #29

    Domyślnie

    Rewelacyjnie to zagrało, kolor, kontrast. Nie mogę się napatrzeć

  10. #30

    Domyślnie

    Piękne zdjęcie! Bajkowe kolory, kompozycja, klimacik super!
    ['O]

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] St. Michael's mount
    By Koliber44 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 08:39
  2. [ Reportaż ] UFO i Michael Schenker
    By Pawel92 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 23:34
  3. [ Glamour/Beauty ] D a v i n e s s___H a i r (by Michael Grzyb)
    By venomer in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 07:55
  4. [ Krajobraz ] Saint Michael's Mount
    By Jessica in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 19:08
  5. Michael Scofield
    By emet_b in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 08:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •