Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66
  1. #1

    Domyślnie komplet reporterski

    Wyobraźcie sobie, że macie d7100, 50 1.8 i chcecie stworzyć w miarę kompletny zestaw reporterski na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Co kupujecie, zakładając że macie do dyspozycji około 4k? (Sprzęt ma być nowy)
    Moje aktualne typy to Sigma 18-35 1.8 lub S 17-50 2.8
    + SB- 700

    Raczej wolałabym nie kupować 2 stałek, chyba że jakościowo byłyby spooro lepsze.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym dokupił D600 i 85mm

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja bym dokupił D600 i 85mm
    W tej konfiguracji ni masz nic szerokiego.

    Poza tym, nie chcę zmieniać body no i koniecznie ma być jakaś lampa (najlepiej od Nikona).

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mogę tylko wyobrazić sobie czy ten reportaż ma być dla zabawy czy w celach zarobkowych, bo jeśli zarobek to trzeba by od nowa ustalić plany
    puszka i kilka oczek do niej

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arciszz Zobacz posta
    Nie mogę tylko wyobrazić sobie czy ten reportaż ma być dla zabawy czy w celach zarobkowych, bo jeśli zarobek to trzeba by od nowa ustalić plany
    Możesz rozwinąć swoją wypowiedź, jaka jest różnica między tymi przypadkami?
    Bo widzę na tym forum pewną tendencję, że zarobkowo tylko pełna klatka i najdroższe obiektywy (które oczywiście gwarantują udane zdjęcia) a hobbystycznie polecane jest 3100 z kitem "bo więcej ci do gównianych zdjęć nie potrzeba" :P
    Chcę skompletować najlepszy możliwy zestaw za dana kwotę. Tyle.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie musi być FX ale musi być na pewno niezawodne body, bo nie wyobrażam sobie, że podejmujesz się zlecenia a tu okazuje się, że masz jakaś awarię, miałem w ręku różne korpusy i wiem co mówię, wole stare dobre body, niż nowoczesną wydmuszkę, ale to nie znaczy, że każde body z dolnej półki się psuje, ale lepiej mieć pewniaka niż przegrać na ringu, a co do zestawu ja bym wziął 24-70 i będzie na przyszłość
    puszka i kilka oczek do niej

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majka43 Zobacz posta
    Możesz rozwinąć swoją wypowiedź, jaka jest różnica między tymi przypadkami?
    Bo widzę na tym forum pewną tendencję, że zarobkowo tylko pełna klatka i najdroższe obiektywy (które oczywiście gwarantują udane zdjęcia) a hobbystycznie polecane jest 3100 z kitem "bo więcej ci do gównianych zdjęć nie potrzeba" :P
    Chcę skompletować najlepszy możliwy zestaw za dana kwotę. Tyle.
    Ale to jest istotne bo jeśli masz zestaw i idziesz znajomym wypstrykać imprezę to spora różnica wobec przyjęcia zlecenia i brania za to pieniedzy, nie żeby D7100 nie dało się tego wykonać, może nawet zestaw tańszy wyjdzie, sigma 18-35 pewnie tu załatwia sprawę, 50mm też jest ok i po sprawie, jednak jak ma być nazwijmy to wyższy poziom komfortu dla ciebie to masz radę dość sensowną żeby pozbyć się co masz i kupić D600, który teraz używany jest tani, a dwie stałki 35mm i 85mm to częsta para z tego co widzę przy obrabianiu zleceń.

  8. #8

    Domyślnie

    Zejdźmy na ziemie za 4K pln. i to na nowy sprzęt jak założyła autorka tematu to troszkę mało na wymianę Body więc jakiś słoik i dalej zbierać pieniążki
    puszka i kilka oczek do niej

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ahhh ma być nowy, no to wycofuję moje wywody, tylko jak dla mnie pytanie czy warto pchać w aps-s kolejną dość dużą kasę jak za 4K można kupić obecnie tyle dobrego używanego w pełnej klatce zwłaszcza jak się chce coś więcej robić niż tylko amatorskie pstryki.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-05-2018 o 22:23

  10. #10

    Domyślnie

    d7100 nie jest złym aparatem. Jeśli chcesz zostać przy formacie dx, a sprzęt ma być nowy to polecam dokupić sigmę art 18-35 i lampę reporterską.
    Opcja sigmy 17-55 os i nikon 85 1.8G + jakaś lampka reporterska też wygląda ciekawie.

    Można by dawać kolejne propozycje np nikon 17-55 + nikon 85 1.8g ale to już mówimy o używlach a autorka pisze o sprzęcie NOWYM !!!

    Uwielbiam rady na forum...
    Chcesz sprzęt nowy za kwotę X, to zaproponują Ci sprzęt używany który przekracza budżet dwukrotnie. To samo na forach komputerowych, na forach dot. urzadzeń mobilnych itp. Tak to działa. Chcesz sprzęt do 4000 to napisz że masz 3000

    Kolejna śmieszna rzecz to szrotowanie sprzętu... Jeśli napiszesz o repo to przepadłaś. Jesteś już pro i chcesz na tym zarabiać, musisz mieć 2 body FX i najlepsze szkła. d7100 do kosza.... nie nadaje się... Tak działa forum. Jestem tu zarejestrowany od ~ 9 lat i z biegiem czasu kolejne aparty przestają robić foty... A pamiętam jak ludzie pisali o repo na d200 czy fuji s5pro!

    W mojej opini FX to skarbonka, FX na stałkach to skarbonka x2.

    Nikt nie zapyta Cię o twoje preferencje i styl pracy. Nikogo nie interesuje czy kiedykolwiek pracowałaś na stałkach, jakie masz doświadczenie, czy potrafisz się ustawiać itp... Jakie są twoje możliwości finansowe i czy planujesz rozbudowę systemu...
    Wg sporej części forumowiczów FX + komplet stałek to must have na repo i takie rady uzyskasz najczęściej. Kogo obchodzą budżet jaki podałaś i konkretna informacja o tym, że sprzęt ma być nowy? Kogo obchodzi, że praca na stałkach z jednym body to mały komfort...

    Powodzenia w wyborach
    Pokój wszystkim
    Ostatnio edytowane przez Fear ; 17-05-2018 o 22:35
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zestawa reporterski
    By BialyBST in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 12:11
  2. Pas reporterski
    By darnok in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 14:01
  3. softbox reporterski
    By pyetya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 14:16
  4. D3 - reporterski?
    By phantomek in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •