Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majka43 Zobacz posta
    A jak idziesz do knajpy i zamawiasz placka po węgiersku to tez nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kelnerka zamiast niego przyniosła pierogi ruskie?
    Chyba w jakimś celu podaje się konkretne informacje w wątku, zamiast pisać "mam 4k, polećcie mi sprzęt".
    Mylisz knajpę z forum dyskusyjnym. Dyskusja pozwala osobom z mniejszym doświadczeniem zobaczyć inne opcje. Nie musisz z nich korzystać, ale skoro wszystko wiesz, to po co tu piszesz?
    A skoro wszystkiego nie wiesz, to może dowiesz się czegoś interesującego. Np. wymóg nowego sprzętu może wynikać z chęci wzięcia leasingu (wtedy zdania nie zmienisz) ale tez z irracjonalnych obaw - wtedy zdanie być może zmienisz.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Mylisz knajpę z forum dyskusyjnym. Dyskusja pozwala osobom z mniejszym doświadczeniem zobaczyć inne opcje. Nie musisz z nich korzystać, ale skoro wszystko wiesz, to po co tu piszesz?
    A skoro wszystkiego nie wiesz, to może dowiesz się czegoś interesującego. Np. wymóg nowego sprzętu może wynikać z chęci wzięcia leasingu (wtedy zdania nie zmienisz) ale tez z irracjonalnych obaw - wtedy zdanie być może zmienisz.
    Dyskusja w takim wątku to nie narzucanie swojego zdania na siłę. Wątek dotyczy dokupienia obiektywów (nawet dział jest o obiektywach) a większość rad to "zmień body".
    Jakbyś chciał się poradzić kumpla, ktory samochód wybrać to chciałbyś usłyszeć tysiąc powodów, dlaczego motocykl jest lepszy? Ja bym to uznała za brak kultury albo przynajmniej głupotę osoby, z którą rozmawiam.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m-500 Zobacz posta
    Tu nie chodzi o datę premiery. Nie dość, że puszka ma wadliwą konstrukcję (a chyba nikt nie kupuje aparatu za tyle pieniędzy, żeby myśleć czy wytrzyma kolejny tydzień) to jeszcze większość używek nie jest w takiej kondycji, żeby polecać je jako jedyną puszkę na reportaż. Podobnie jak 700/750- większość używek to woły robocze na emeryturze.
    Bez przesady. To, że brudzi się matryca (choć uważam że to problem wyolbrzymiony), nie oznacza że sama puszka nie wytrzyma. I bez problemu można kupić używkę z przebiegiem do 50k. Więc ciągle jeszcze na dotarciu.

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m-500 Zobacz posta
    Tu nie chodzi o datę premiery. Nie dość, że puszka ma wadliwą konstrukcję (a chyba nikt nie kupuje aparatu za tyle pieniędzy, żeby myśleć czy wytrzyma kolejny tydzień) to jeszcze większość używek nie jest w takiej kondycji, żeby polecać je jako jedyną puszkę na reportaż. Podobnie jak 700/750- większość używek to woły robocze na emeryturze.
    Strasznie się mylisz, ale masz do tego prawo
    Dyskusja w tym wątku przestaje mieć sens. Jak koleżanka chce mieć D7100 i dokupić porządne szkła to:
    - Sigma 18-35 1.8 Art - obrazek, ostrość
    lub
    - Nikkor 17-55 2.8 - pewność i pancerność
    lub
    - Sigma 17-50 2.8 - kompromis cenowy.
    Do tego tele:
    - Nikkor 85 1.8G
    lub z szaleństwem:
    - Sigma 50-100 1.8 Art
    Do tego lampa (może być SB700, choć są lepsze) i działaj. Trzymamy kciuki.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majka43 Zobacz posta
    A jak idziesz do knajpy i zamawiasz placka po węgiersku to tez nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kelnerka zamiast niego przyniosła pierogi ruskie?
    Chyba w jakimś celu podaje się konkretne informacje w wątku, zamiast pisać "mam 4k, polećcie mi sprzęt".
    Ja napisałem wyraźnie o alternatywie. I dlatego wolałbym gdyby kelnerka powiedziała, że pierogi będą lepsze i warto dołożyć...

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majka43 Zobacz posta
    Dyskusja w takim wątku to nie narzucanie swojego zdania na siłę. Wątek dotyczy dokupienia obiektywów (nawet dział jest o obiektywach) a większość rad to "zmień body".
    ......
    Mam fajny rower szosowy - jakie kupić opony do jazdy po górach? Rada zmienić rower nie świadczy o głupocie ani braku kultury. Jak widzisz w wątku ściera się co najmniej kilka opinii, wynikających z doświadczeń, przekonań, etc.
    Ciesz się dyskusją i wybierz argumenty, które cię przekonują. Na twoje pytanie nie ma jedynie słusznej odpowiedzi. Ale oczywiście jest sporo kiepskich. Ale skoro wszyscy radzą, to poradzę i ja. Kupno jednej z wymienionych Sigm jest bezpieczne, pozwoli ci samej ocenić czego ci potrzeba. Używana Sigma 17-50 jest bez ryzyka finansowego i bardziej uniwersalna (nie miałem). Sigma 18-35 jest mniej uniwersalna, ale za to niewiarygodnie ostra (miałem).
    Kupiłbym S 18-35, bo gwarantuje najlepszą możliwą jakość z D7100. I podjął decyzję o ewentualnej zmianie korpusu, jak ten zestaw będzie cię ograniczać.

    Rada z D600 jest dobra, jeśli z góry wiesz, że zwykle będziesz fotografować w okolicznościach braku światła. Nie wierz w wizję świata kolegi m-500. Nie znajduje potwierdzenia w życiu - wystarczy poczytać to forum.
    madebyzosiek IMO dobrze podsumował opcje.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 24-05-2018 o 10:28
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #57

    Domyślnie

    Trochę się podczepię. Coś mi kołacze po głowie, że istnieje jakaś polska firma, która robi dobre szelki do aparatów. Kojarzycie może?

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Trochę się podczepię. Coś mi kołacze po głowie, że istnieje jakaś polska firma, która robi dobre szelki do aparatów. Kojarzycie może?
    Reporter
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #59

    Domyślnie

    Istnieje jakaś sensowna konkurencja?

  10. #60
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja napisałem wyraźnie o alternatywie. I dlatego wolałbym gdyby kelnerka powiedziała, że pierogi będą lepsze i warto dołożyć...
    A co jeśli klient się oburzy bo on nie chce kombinowania i na jego talerzu ma być to na co mu ślinka cieknie, a kelner to pewnie jakiś bigosowy ziutek co wciska zawsze pierogi ruskie z zamrażarki ?

    Dziwi mnie właśnie to oburzanie się że ktoś sugeruje jakąś alternatywę, zazwyczaj wynika to z doświadczenia albo zwykłej kalkulacji kosztów/jakości co przecież jest istotne bo jakby było inaczej to pytający nie wspominałby o budżecie.
    Jeszcze rok temu nie było by dyskusji, obecnie ceny się zmieniły, cena za dobre D600 jest śmieszna w porównaniu do D7100 czy D7200.
    Jeśli ktoś ma zamiar się rozwijać i iść w ten temat bardziej niż amatorsko to prędzej czy później będzie musiał pozbyć się za "grosze" świetne polecane sigmy 18-35 czy 50-100, które są rewelacyjne ale... no właśnie to ale jest bardzo istotne.
    Jestem daleki od pisania "aps-c to trup" albo "tylko pełną klatką ładne zdjęcia można robić" to nie tego typu argumenty tu podaję, czysta kalkulacja co można osiągnąć za konkretne pieniądze.
    No i całe te wywody nie mają sensu jeśli MUSI BYĆ SPRZĘT NOWY.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zestawa reporterski
    By BialyBST in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 12:11
  2. Pas reporterski
    By darnok in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 14:01
  3. softbox reporterski
    By pyetya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 14:16
  4. D3 - reporterski?
    By phantomek in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •