Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m-500 Zobacz posta
    Polecanie komuś trupa d600 tylko ze względu na to, że pełna klatka to rzeczywiście świetny pomysł.
    d7100 to bardzo dobra puszka i nawet w przypadku późniejszej zmiany na pełną klatkę, spokojnie można jej używać jako drugiego aparatu.

    Ale tutaj nawet w wątkach "mam do wydania 2500 na pierwszą lustrzankę. Aparat ma być ze sklepu" można dostać odpowiedź "dozbieraj na używaną d600"
    Ze skrajności w skrajność, bo pamiętam takie czasy forum, gdzie w każdym wątku wciskane było stare, utyrane d90 albo (o zgrozo) d3 (co z tego, że stary tup- ważne że pełna klaka!).
    Nikt tu nie pisze, że D7100 jest kiepski, tylko że pewną kwotę na inwestycję w sprzęt można spożytkować lepiej. Ja w 2016 roku kupiłem czterokrotnie D700 i wcale nie ma wstydu, a przez nie D7100 poszedł na sprzedaż... Więc straty, ale wariat jednym słowem D600 też jest dobrą inwestycją.
    Choć ja autorce pisałem, że do D7100 można dokupić Sigmę 18-35 Art i 50 z 85 1.8G, albo Sigmę 50-100 Art i lampa. Mamy zestawy bardzo dobre, ale kosztowne i w przypadku Sigmy Art wymuszające pozostanie w DXie, który z FXem przegrywa na iso i nic tego nie zmieni...

  2. #42

    Domyślnie

    (...) pozostanie w DXie, który z FXem przegrywa na iso i nic tego nie zmieni... (...)
    Na szczęście nie każdy rodzaj fotografii to zawody w wysokim ISO. Nie każdy tak działa i to lubi czy potrzebuje. Naprawdę, warto mieć trochę dystansu do d600, bo to polecanie na prawo i lewo robi się dość zabawne. Nie każdy lubi wysyłanie do serwisu, nie każdy chętnie wyda pieniądze na aparat objęty akcją serwisową z uwagi na wadę konstrukcyjną.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Na szczęście nie każdy rodzaj fotografii to zawody w wysokim ISO. Nie każdy tak działa i to lubi czy potrzebuje. Naprawdę, warto mieć trochę dystansu do d600, bo to polecanie na prawo i lewo robi się dość zabawne. Nie każdy lubi wysyłanie do serwisu, nie każdy chętnie wyda pieniądze na aparat objęty akcją serwisową z uwagi na wadę konstrukcyjną.
    Ale autorka pisze o zastosowaniu na imprezach okolicznościowych, a to raczej nie oznacza iso 100... No i już mi się nie chce pisać ponownie, że wciąż polecam zostanie z D7100 i nauczenie się własnych potrzeb...

  4. #44
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli pomijamy możliwości sprzętu i zysk jaki daje pełna klatka w samym obrazku to pozostaje kwestia kosztów, a inwestycja to coś co nie powinno przynosić strat, zatem zakup nówki DX i do tego nówek obiektywów DX to raczej strata dość duża na wartości, w używanym sprzęcie jest mniejsza zdecydowanie i dlatego nie dziwi mnie że ktoś czy ja osobiście polecam używany sprzęt i sugeruje pełną klatkę.
    Dlaczego D600 nadal wart jest uwagi to chyba wie każdy kto używa ten sprzęt, obrazek rewelacja jeszcze długo będzie z najwyższej półki, af dość przyzwoity, ISO użyteczne dopiero teraz canon czy sony dogania i jeszcze długo będzie to świetny wynik, a akcje serwisową traktowałbym jak bonus, a nie problem.
    Inna sprawa jeśli ktoś boi się zakupu używanego sprzętu lub musi kupić używany, jednak jeśli nie stoi nic na przeszkodzie żeby kupić używany sprzęt to takie rady traktowałbym jako dobre, a nie banialuki forumowe mające niewiadomo co na celu.

    Przywiązywanie się do sprzętu nie ma sensu, jak jest okazja to trzeba korzystać, sprzedać i wskoczyć w to co ma większą przyszłość że zostanie wykorzystane w przyszłości.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-05-2018 o 21:33

  5. #45

    Domyślnie

    Btw, autorka w pierwszym poście napisała
    (Sprzęt ma być nowy)

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Btw, autorka w pierwszym poście napisała

    Wcale to nie stoi na przeszkodzie by podać coś alternatywnego, i mimo wszystko wg. mnie lepszego...

  7. #47
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Miało być "Inna sprawa jeśli ktoś boi się zakupu używanego sprzętu lub musi kupić nowy, jednak jeśli nie stoi nic na przeszkodzie żeby kupić używany sprzęt to takie rady traktowałbym jako dobre, a nie banialuki forumowe mające niewiadomo co na celu."

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wcale to nie stoi na przeszkodzie by podać coś alternatywnego, i mimo wszystko wg. mnie lepszego...
    A jak idziesz do knajpy i zamawiasz placka po węgiersku to tez nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kelnerka zamiast niego przyniosła pierogi ruskie?
    Chyba w jakimś celu podaje się konkretne informacje w wątku, zamiast pisać "mam 4k, polećcie mi sprzęt".

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m-500 Zobacz posta
    Polecanie komuś trupa d600 tylko ze względu na to, że pełna klatka to rzeczywiście świetny pomysł.
    d7100 to bardzo dobra puszka i nawet w przypadku późniejszej zmiany na pełną klatkę, spokojnie można jej używać jako drugiego aparatu.

    Ale tutaj nawet w wątkach "mam do wydania 2500 na pierwszą lustrzankę. Aparat ma być ze sklepu" można dostać odpowiedź "dozbieraj na używaną d600"
    Ze skrajności w skrajność, bo pamiętam takie czasy forum, gdzie w każdym wątku wciskane było stare, utyrane d90 albo (o zgrozo) d3 (co z tego, że stary tup- ważne że pełna klaka!).
    Masz chyba jakieś ogromne uprzedzenia do tej puszki. Każdy sprzęt mający premierę kilka lat temu nazywasz trupem ?

    Ja swoją kupiłem pół roku temu i mogę z całą pewnością stwierdzić, że trup to to nie jest. Ciężko wykorzystać wszystkie jego możliwości. Matryca czysta, choć na akcji jeszcze nie była.

  10. #50

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o datę premiery. Nie dość, że puszka ma wadliwą konstrukcję (a chyba nikt nie kupuje aparatu za tyle pieniędzy, żeby myśleć czy wytrzyma kolejny tydzień) to jeszcze większość używek nie jest w takiej kondycji, żeby polecać je jako jedyną puszkę na reportaż. Podobnie jak 700/750- większość używek to woły robocze na emeryturze.

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zestawa reporterski
    By BialyBST in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 12:11
  2. Pas reporterski
    By darnok in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 14:01
  3. softbox reporterski
    By pyetya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 14:16
  4. D3 - reporterski?
    By phantomek in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •