Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 66
  1. #31

    Domyślnie

    Eh, może słabo znam się na tym, ale nie wierzę, że kobieta sprzeda swój ulubiony aparat i zamieni go na stare d700 lub problematyczny d600 . Bo nie każdemu odpowiada wysyłanie na wymianę migawki, zwłaszcza, jeśli lubi robić zdjęcia a ma jedno body. Wszyscy jakoś zachłystują się tą darmową wymianą migawki, a to przecież kicha, żeby płacić sporo kasy i bawić się w naprawy.
    Co do ogniskowych to indywidualna kwestia, co kto lubi, ale zoom zwykle godzi różne preferencje. Także polecam obejrzeć Sigmy i wybrać bardziej pasującą, bo to wcale nie takie oczywiste, np. 17-50 jest ponoć szybsza. Choć nie lubię fotografować imprez rodzinnych, itp, to mimo wszystko zrobiłem sporo zdjęć d7200 plus S17-50 plus lampa, jakoś nigdy nie brakowało mi ISO czy jakiegoś ciągnięcia z cieni (wręcz to jeden z przypadków, kiedy ustawiam też jpg i najczęściej wystarcza jako pamiątka, poprawna technicznie, ale to nie są komercyjne zastosowania, podkreślam).

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Eh, może słabo znam się na tym
    Tu nie chodzi o to, czy się słabo znasz, czy dobrze, ale raczej o to, czy miałeś okazję poużywać jednego, drugiego, trzeciego, by skonfrontować wszystko razem... Co z tego, że stare skoro działa i ma większy potencjał? Co z tego, że trzeba wymienić migawkę za free, skoro ma większy potencjał? Nikt tutaj też nie neguje wyboru D7100/7200 bo nim też można robić zdjęcia, dobre zdjęcia. Sugeruje się tylko, że można mieć lepsze narzędzia w podobnej cenie.

  3. #33

    Domyślnie

    Majka, z poszukiwaniem sprzętu jest niestety tak, że każdy musi przez to przebrnąć sam. My Ci możemy podpowiedzieć to i owo, bazując na swoim doświadczeniu, ale nie ma gwarancji, że jak nas posłuchasz, to za rok nie będziesz chciała wszystkiego zmieniać... Najlepiej do posiadanego D7100 dokup Sigmę 17-50 2.8 i lampę popracuj tym przez rok, może dwa, albo trzy i sama pomyśl w jakim kierunku chcesz pójść. Szukanie sprzętu niestety sporo kosztuje i często niesie worek rozczarowań, ale jak dotrzesz sama do etapu zadowolenia, to będziesz wiedziała jak spełnić własne oczekiwania. Także przemyśl ile chcesz zainwestować, propozycji padło sporo. Powodzenia

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Najlepiej do posiadanego D7100 dokup Sigmę 17-50 2.8 i lampę popracuj tym przez rok, może dwa, albo trzy i sama pomyśl w jakim kierunku chcesz pójść.
    Popieram. W razie czego Sigmę sprzedasz w niezłych pieniądzach i będziesz się rozglądać za czymś innym.

  5. #35

    Domyślnie

    Dokładnie tak, tym bardziej, że ta sigma mimo upływu lat ma dość stałą cenę czy to nówka w sklepie czy używka
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obawiam się że zwyzywanie od fotoziutków było ostatnią wypowiedzią na forum pytającej.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Obawiam się że zwyzywanie od fotoziutków było ostatnią wypowiedzią na forum pytającej.
    Zwyzywanie, rozbawiło mnie to

  8. #38

    Domyślnie

    Ja bym również optował za pogonieniem obecnego zestawu. Wtedy w kwocie 6500 zł masz d600 (2800 zł) + Nikkora 35 1.8 FX (1600 zł) + Sigmę 85 1.4 (2000 zł). Do tego jakaś lampa i masz super zestaw na start. DOcelowo trzeba by go tylko uzupełnić o coś w rodzaju 20-24 mm.

  9. #39

    Domyślnie

    a ja polecam jednak smartfona, myślę że autorka wątku i tak nie wykorzysta w pełni możliwości które daje połączenie telefonu z aparatem...
    puszka i kilka oczek do niej

  10. #40

    Domyślnie

    Polecanie komuś trupa d600 tylko ze względu na to, że pełna klatka to rzeczywiście świetny pomysł.
    d7100 to bardzo dobra puszka i nawet w przypadku późniejszej zmiany na pełną klatkę, spokojnie można jej używać jako drugiego aparatu.

    Ale tutaj nawet w wątkach "mam do wydania 2500 na pierwszą lustrzankę. Aparat ma być ze sklepu" można dostać odpowiedź "dozbieraj na używaną d600"
    Ze skrajności w skrajność, bo pamiętam takie czasy forum, gdzie w każdym wątku wciskane było stare, utyrane d90 albo (o zgrozo) d3 (co z tego, że stary tup- ważne że pełna klaka!).

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zestawa reporterski
    By BialyBST in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 12:11
  2. Pas reporterski
    By darnok in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 14:01
  3. softbox reporterski
    By pyetya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 14:16
  4. D3 - reporterski?
    By phantomek in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •