Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66
  1. #21

    Domyślnie

    co to znaczy duże zoomy? ogniskowe jakie podałem 80 - 200 mm, to nie są duże zoomy a wręcz ogniskowe portretowe, sytuacyjne jak chcemy coś wyłowić z tłumu, a koncerty to wręcz nie wyobrażam sobie iść bez minimum jakieś ogniskowej około 135mm, no chyba że to koncerty bardzo kameralne winko, fortepian czytanie książek w salonie
    puszka i kilka oczek do niej

  2. #22

    Domyślnie

    Niektórzy na forum zachowują się, jakby każdy, kto chce kupić aparat albo obiektyw, od razu miał ich pozbawić wszelkich zleceń.
    Padło proste pytanie- jakie szkło i lampę byście dokupili, mając to, co w 1 poście... i oczywiście większość odpowiedzi nie wnosi nic oprócz wtrącenia swoich 3 groszy przez fotoziutków. ech..

  3. #23

    Domyślnie

    tylko żeby kiedyś taki fotoziutek nie pozbawił Cię zlecenia ehh
    puszka i kilka oczek do niej

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Majka43 w pytaniu zawarłaś też "stworzyć w miarę kompletny zestaw reporterski na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe", czyli już na początku ukierunkowujesz potrzeby i nie traktuj odpowiadających jako tych co chcą ci źle coś doradzić bo nie widzę nic złego w zmianie sprzętu pod kątem tego co chcesz robić, bierz pod uwagę wartość posiadanego sprzętu plus budżet do wydania.
    Zakup nowego sprzętu zwłaszcza do DX powoduje że spadek ceny po wyjściu ze sklepu jest bardzo duży, a w tym co planujesz robić szybko się przekonasz że rozbudowany za dość duże pieniądze sprzęt to będzie tylko zapas, wiec już teraz warto policzyć sensowniej wydatki zamiast marnować kasę zwłaszcza że chcesz konkurować z fotoziutkiem.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 18-05-2018 o 11:13

  5. #25

    Domyślnie

    Myślę, że nikt tutaj nie chce Ci źle doradzić. Jak masz D7100 i 50 1.8, to zakup Sigmy 18-35 1.8 Art z SB700 jest pomysłem dobrym. Możesz taki zestaw uzupełnić Nikkorem 85 1.8G, albo zaszaleć z Sigmą 50-100 Art. Ale... Każdy FX ze szkłem 24-70 2.8 i jakimś tele da Ci lepsze rezultaty w zakresie obrazka. Weź to tylko pod uwagę. Nawet leciwe D700 ma ładniejszy obrazek niż D500 w zakresie czułości 1000-4000, bo o D7100 nie będę wspominał, choć używałem z dobrym skutkiem do iso 2500. Druga sprawa - AF w D7100 bywa kapryśny, a to na imprezach jest niedopuszczalne.
    Sama policz i zastanów się.

  6. #26

    Domyślnie

    madebyzosiek fachowo i popieram w 100 % ale gotowy przepis już podano dostałaś na tacy 18-35 plus sb-700, jest kwota jaką chcemy wydać i jest nowy i w droge
    puszka i kilka oczek do niej

  7. #27

    Domyślnie

    @Majka43 Mam 7100, 50mm 1.8, i arta 18-35. Więc już prawie to w jakim kierunku zmierzasz. Nie wiem na ile to sprawdzi się w reporterce bo się w to nie bawię.
    Polecam tylko spokojnie rozważyć czy S17-50 czy S18-35. Miałem ten dylemat ale rozwiązałem go w jeden dzień sprzedając 17-50 i kupując 18-35. Taka fanaberia. Ale czy Ty tego potrzebujesz?
    Na plus arta: światło, ostrość, "ogólna jakość obrazka", bezproblemowa współpraca z 7100.
    Na minus: waga, cena (w porównaniu do 17-50).
    Na plus 17-50: większa uniwersalność, lżejszy, bardzo dobry obrazek, cena (2x mniej niż za arta).
    Na minus 17-50: hm... w zasadzie to chyba tylko opisywane już niejednokrotnie problemy we współpracy z tym body (nie są to problemy śmiertelne, nawet powiedziałbym są mało dokuczliwe w codziennym użytkowaniu, na minus dlatego, że skoro są a może ich nie być to lepiej żeby nie było po prostu).
    Nie wiem. D7100 nie jest jakimś tytanem jeśli chodzi o ISO więc taki art, który jest ostry praktycznie od 1.8 może byłby jakąś rekompensatą tutaj w warunkach niedostatku światła (?). Ja polecam ten obiektyw. Jeśli nie braknie Ci zakresu 35-50 to na pewno nie pożałujesz. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

  8. #28
    La
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majka43 Zobacz posta
    Żeby uzyskać podobny zakres ogniskowych na stałkach, musiałabym kupić dwie.
    Tak samo do pełnej klaki musiałabym mieć powiedzmy 35+ 50+ 85.
    35 tak, 85 tak, ale 50 niekoniecznie. Od dwóch lat nie zapiąłem do body, jest to dla mnie totalnie zbędna ogniskowa. Mało tego, od czasu jak mam stałki, wszystkie zoomy leżą w torbie (no może oprócz 70-200). Jeśli chodzi o zlecenia płatne ( i te dobrze płatne) i tak musisz mieć support drugiego body. Wtedy, jeśli są w miare równorzędne, przestajesz odpinać obiektywy, a zaczynasz używać naprzemiennie dwóch aparatów. Ale to tak zupełnie na marginesie.
    PS
    Nikkor 85 1.8 jest w miarę tani a rewelacyjny. 35 od biedy dxowa na poczatek tez mogłaby być.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majka43 Zobacz posta
    Niektórzy na forum zachowują się, jakby każdy, kto chce kupić aparat albo obiektyw, od razu miał ich pozbawić wszelkich zleceń.
    Padło proste pytanie- jakie szkło i lampę byście dokupili, mając to, co w 1 poście... i oczywiście większość odpowiedzi nie wnosi nic oprócz wtrącenia swoich 3 groszy przez fotoziutków. ech..
    Nie interpretuj źle tego co napisali inni, a nie pokrywa się z kryteriami jakie narzuciłaś w pierwszym poście. Ci, którzy zaproponowali coś nowego w ramach narzuconego budżetu, wcale nie doradzili źle. Ale ci, którzy zasugerowali coś używanego, wg. mnie doradzili mimo wszystko lepiej. Dostałaś różne propozycje, nikt niczego nie narzucał, a wybór i tak należy do Ciebie.
    Co ja bym zrobił posiadając sprzęt taki jak podajesz + 4 tys. zł w gotówce? Sprzedał to co masz. Myślę, że nie byłoby problemem dostać za to 2.500 zł (a nawet i więcej). Mając 6.500 zł kupujesz D600/700 (3 tys. zł) + T24-70 (2,5 tys. zł) + lampa wedle uznania (nowy chińczyk bądź używka SB-700).

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    35 tak, 85 tak, ale 50 niekoniecznie. Od dwóch lat nie zapiąłem do body, jest to dla mnie totalnie zbędna ogniskowa.
    To akurat jest sprawa bardzo indywidualna... Ja uwielbiam 50 na DX, bo to już świetna portretówka, a na FX jest tak doskonała, jak 35 na DX, więc dla mnie komplet 35, 50, 85, a najlepiej jeszcze 20, 24, 135 jest wszystkim czego potrzebuję...

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zestawa reporterski
    By BialyBST in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 12:11
  2. Pas reporterski
    By darnok in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 14:01
  3. softbox reporterski
    By pyetya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 14:16
  4. D3 - reporterski?
    By phantomek in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •