Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66
  1. #11

    Domyślnie

    Ale d7100 na razie spełnia wszystkie moje oczekiwania i wymagania w stosunku do body- dlaczego mam go wymieniać? (:
    A po drugie (pomijając koszt)- do pełnej klatki nie znajdę niczego tak kompaktowego, jak 18-35. Trzeba przynajmniej 3 stałki do komfortowej pracy... ale cały komfort zaburza żonglowanie 3 obiektywami. Serio uważacie, że to taka super opcja? :P

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale masz na myśli sigme 18-35 art pisząc że jest kompaktowym obiektywem ?

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    @Fear Rzadki głos rozsądku

    Sigma 18-35 zdecydowanie nie jest kompaktowym obiektywem. Imprezy okolicznościowe to pojemny termin, trudno stwierdzić jakich ogniskowych potrzebujesz, jeśli to śluby to się nie wypowiadam, dużo już napisano co i jak
    Jako zwolennik zoomów do uniwersalnych zastosowań chyba jednak poleciłbym N24/1.8 jeśli szukasz jakości, ogniskowa jak dla mnie optymalna na dx w wielu zastosowaniach (20 mm do przemyślenia pod kątem zniekształceń ludzi)
    Co do lampy to wygląda, że Nikon oddał pole niezależnym producentom. Jeśli koniecznie ma być jednak Nikon, to albo będzie chora cena (przynajmniej dla większości), albo słabsza lampa pod względem mocy i też droga . Proponuję mimo wszystko wziąć pod uwagę innych, a w miarę sprawdzonych producentów, różnice w cenie są kilkukrotne, z gwarancją i niezawodnością jest zwykle ok.

  5. #15

    Domyślnie

    Nie ujmę lepiej niż kolega Fear. Sigmy 18-35 używałem na APS-C Canona. Cudownie ostry obiektyw, warto wziąć jednak pod uwagę, że 18mm na DX to nie jest bardzo szeroko. Sigma 17-50 na pewno jest bardziej uniwersalna. Więc wybór trochę zależy od stylu fotografowania.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może chodzi o to że sigma dzięki jasności f/1.8 da podobny efekt co zoom f/2.8 na pełnej klatce, można dzięki temu podnieść ISO o jedną działkę, sigma na DX jak dla mnie to rewelacja ale taniej mnie wyszedł używany D600 + Tamron 24-70 i byłem bardziej zadowolony zwłaszcza z af, a każda stałka f/1.4 czy f/1.8 na pełnej klatce to kozackie możliwości.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @Fear Rzadki głos rozsądku

    Sigma 18-35 zdecydowanie nie jest kompaktowym obiektywem. Imprezy okolicznościowe to pojemny termin, trudno stwierdzić jakich ogniskowych potrzebujesz, jeśli to śluby to się nie wypowiadam, dużo już napisano co i jak
    Jako zwolennik zoomów do uniwersalnych zastosowań chyba jednak poleciłbym N24/1.8 jeśli szukasz jakości, ogniskowa jak dla mnie optymalna na dx w wielu zastosowaniach (20 mm do przemyślenia pod kątem zniekształceń ludzi)
    Co do lampy to wygląda, że Nikon oddał pole niezależnym producentom. Jeśli koniecznie ma być jednak Nikon, to albo będzie chora cena (przynajmniej dla większości), albo słabsza lampa pod względem mocy i też droga . Proponuję mimo wszystko wziąć pod uwagę innych, a w miarę sprawdzonych producentów, różnice w cenie są kilkukrotne, z gwarancją i niezawodnością jest zwykle ok.
    Możesz napisać, o jakich modelach lamp konkretnie mówisz?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale masz na myśli sigme 18-35 art pisząc że jest kompaktowym obiektywem ?
    Żeby uzyskać podobny zakres ogniskowych na stałkach, musiałabym kupić dwie.
    Tak samo do pełnej klaki musiałabym mieć powiedzmy 35+ 50+ 85.
    Ostatnio edytowane przez Majka43 ; 18-05-2018 o 10:08

  8. #18

    Domyślnie

    Pani Majko, nadal nie wiemy czy to ma być bardziej zabawa a może próba, czy już normalny biznes, ale jak sama Pani piszę oczekuję miarę kompletny zestaw, to od razu przychodzi mi do głowy coś z ogniskowych pomiędzy 80 mm do 200 mm, bo reportaż czasami wymaga użycia czegoś dłuższego, więc sam nie wiem ale jakbym miał 4 K i brak wymiany Body to sigma 18-35 i Nikon SB-700 i mamy 4K i nowe sprzęty
    puszka i kilka oczek do niej

  9. #19

    Domyślnie

    Imprezy w lokalach, fotografia koncertów. eventów (ludzi, niekoniecznie tego, co na scenie, więc duże zoomy nie są potrzebne), konferencje etc.

  10. #20

    Domyślnie

    Ja akurat używam Phottixa, generalnie moim zdaniem firma wyróżnia się jakością zamienników, ale teraz u nas trudno znaleźć atrakcyjne ceny na ich lampy. Popatrz na Yongnuo, chyba teraz najmocniejsze na naszym rynku z atrakcyjnym stosunkiem cena/jakość. Są trochę droższe Metz, Nissin, czy Quadralite, tańsze Triopo, i sporo innych, jest w czym wybierać.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zestawa reporterski
    By BialyBST in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 12:11
  2. Pas reporterski
    By darnok in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 14:01
  3. softbox reporterski
    By pyetya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 14:16
  4. D3 - reporterski?
    By phantomek in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •