Close

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 292
  1. #1

    Domyślnie EIZO cs230 - Display Port czy HDMI

    W instrukcji EIZO cs230 jest napisane, że liczba kolorów zależy od rodzaju podłączenia monitora do laptopa:

    DisplayPort: 1.07 billion from a palette of 278 trillion
    DVI, HDMI: 16.77 million from a palette of 278 trillion

    O co z tym chodzi? Czy rzeczywiście przez DisplayPort będzie 1 miliard kolorów?
    Czy monitor jest w ogóle w stanie wyświetlić tyle kolorów?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez faflusniak Zobacz posta
    W instrukcji EIZO cs230 jest napisane, że liczba kolorów zależy od rodzaju podłączenia monitora do laptopa:

    DisplayPort: 1.07 billion from a palette of 278 trillion
    DVI, HDMI: 16.77 million from a palette of 278 trillion

    O co z tym chodzi? Czy rzeczywiście przez DisplayPort będzie 1 miliard kolorów?
    Czy monitor jest w ogóle w stanie wyświetlić tyle kolorów?
    chodzi o to ze przez port DVi , HDMI jest wyjscie 8 b , a przez port DP - 10b. ( 2^8^3=16,77 mil. , 2^10^3=1,07 bill.)

    tzn eizo jest szerokogamutowym pod warunkiem korzystania z lacza DP.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 16-05-2018 o 22:51

  3. #3

    Domyślnie

    Może rzeczywiście chodzić 10 bitową głębię koloru.
    Natomiast nie zgadza mi się to ze specyfikacją EIZO CS230, który bitów ma tylko 6+2FRC i szerokogamutowy niestety nie jest

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez faflusniak Zobacz posta
    Może rzeczywiście chodzić 10 bitową głębię koloru.
    Natomiast nie zgadza mi się to ze specyfikacją EIZO CS230, który bitów ma tylko 6+2FRC i szerokogamutowy niestety nie jest

    dobre barwne zdjecia Maja kilkaset tysiecy kolorow ( i to w skali 100%)
    tych 16 milionow , czy bilion to jest liczba wszystkich mozliwych kombinacji koloroystycznych na 3 kanalach .
    10b/Kanal umozliwia port DP.
    jesli ktos ma szerokogamutowy Monitor i nie korzysta z tego lacza ( ronwiez w komputerze oczywiscie ) , wowczas ma do dyspozycji normalny 8 b. Monitor.

    p.s.
    Sprawdzilem w opisie - masz Monitor 10b. , czyli szerokogamutowy . Jesli chcesz z tego skorzystac to wykorzystuj lacze DP
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 17-05-2018 o 09:19

  5. #5

    Domyślnie

    Ta.... baju, baju. CS230 ma 6-bitową matrycę.... Te rzeczy o kolorach oznaczają, że monitor może PRZYJĄĆ taki sygnał, ale absolutnie tego nie wyświetla.

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    masz Monitor 10b. , czyli szerokogamutowy .
    A co to niby za związek? Gamut to gamut a ilość bitów opisujące kolor to ilość bitów. Jedno nie zależy od drugiego.

    PS. CS230 ma przestrzeń w pół drogi między sRGB a AdobeRGB, ale bez możliwości kształtowania gamutu i to bywa problemem.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 17-05-2018 o 20:49
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Do tej pory miałem laptop z DP, ale musiałem go oddać.
    Teraz szukam nowego. Początkowo chciałem z DP, ale okazuje się, że wiekszy wybór laptopów (w cenie do 4-4,5, z prockiem i7 i SDD) jest bez Display Port.
    Dlatego zacząłem drążyć temat, czy DP na pewno jest mi potrzebne.

    Czy możesz podesłać linka do tego opisu - chętnie się dowiem czegoś nowego o posiadanym monitorze
    Widziałem kiedyś taki rysunek dla EIZO cs230 z kolorowymi kulkami i zrozumiałem go, że monitor może przyjąć na wejściu 10 bitów i doonać bardziej precyzyjnych obliczeń (mniejszy błąd zaokrągleń). a wyświetla jednak 8 bit.
    Aby dostarczyć 10 bit na wejście monitora to musiałbym chyba kupić kartę, która na wyjściu daje 10 bit, a nie standardowe 8bit?

  7. #7

    Domyślnie

    DP i DVI są całkowicie bezproblemowe. HDMI lepiej unikać. Są problemy z wykrywaniem urządzenia przez układ EDID i w efekcie często monitor jest widoczny jako "Telewizor cyfrowy" co skutkuje przełączeniem sygnału HDMI na parametry "telewizyjne". Okrojona dynamika, inne kodowanie, próbkowanie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    Dock do laptopa rozwiązuje problem portów.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    Aby wykorzystać 10 bit musiałbym mieć kartę graficzną dającą na wyjściu 10bit i obsługujący to program graficzny.
    Przy moim pakiecie Nikon VieNX/CaptureNX, Affinity, Machinery głębia 10 bit chyba nie jest obsługiwana? Więc również szukanie karty 10 bit nie ma sensu?

    Znalazłem ten link do obrazka z kulkami dla EIZO CS230 (http://www.eizo.pl/monitor/coloredge-cs230/), którego nie rozumiem.
    Chodzi o ten dolny przepływ 10 bit na wejściu i na wyjściu. Przecież ECS230 ma tylko 6bit + 2 FRC. Może ktoś to wytłumaczyć?

    Z tą stacją dokującą to może być dobra alternatywa dla poszukiwania laptopa z Display Port.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez faflusniak Zobacz posta
    Przecież ECS230 ma tylko 6bit + 2 FRC. Może ktoś to wytłumaczyć?
    A co tu tłumaczyć? Marketing. Najtańszy monitor z w pełni 10 bitowym torem kosztuje ok 9 tys zł. Reszta tańszych w najlepszym wypadku emuluje 10 bitowy kolor na 8 bitowych matrycach. Tak robią wszystkie monitory z klasy 3-9 tys zł. Tańsze wyświetlają w najlepszym razie 8 bitowy kolor ale w CS230 nawet tego nie ma.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-08-2016, 10:48
  2. Mac vs.pc+eizo cs230
    By ralphparad in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 13:26
  3. EIZO ColorEdge CS230
    By Kaziu666 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 23:55
  4. Display port - HDMI
    By Majek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 21:23
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 23:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •