Close

Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 292
  1. #11

    Domyślnie

    Z wyjściem 10bit z kulek już rozumiem - nic tego, bo to nie ten monitor.
    Natomiast, czy miałbym jakąś realną korzyść z doprowadzenia sygnały 10 bit na wejście, np. jakie dokładniejsze wyliczenie przejść tonalnych, dzięki dokładniejszej arytmetyce, czy coś w tym stylu?

  2. #12

    Domyślnie

    Korzyść jest przy 8 bitowej matrycy. Są monitory które na takiej są w stanie całkiem dobrze emulować 10 bitową paletę.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #13

    Domyślnie

    Różnica między 10bit a 8bit jest zauważalna, i każdy kto miał okazję porównać nie będzie mieć dylematu...

  4. #14

    Domyślnie

    To w końcu ten monitor EIZO cs230 jest 10 bitowym szrokogamutowym monitorem (Adobe RGB ? ), jak napisał Nican, czy 8 bit, czy 6 bit +FRC z "standardowym" gamutem sRGB.
    Mam ten ostatni na matrycy IPS i różnica do monitora z matrycą TN jest rzeczywiście zauważalna, nawet bardzo. Jak podejrzewam, ta różnica może być jeszcze bardziej zauważalna w przypadku pełnego 8 bit. ? ( nie mówiąc juz o 10 bit)

  5. #15

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie jest. Ani 10 bitowym, ani szerokogamutowym. Przyjmuje 10 bitową informację, ale wyświetla 6 bitów + FRC. Gamut jak napisałem ma pomiędzy sRGB a AdobeRGB.


    Biały - sRGB
    Czerwony - AdobeRGB
    Zielony - EIZO CS230
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...Gamut jak napisałem ma pomiędzy sRGB a AdobeRGB. ...
    To "pomiędzy" to tak trochę na wyrost (z obrazka powyżej), dużo bardziej zbliżony do sRGB.

  7. #17

    Domyślnie

    Proszę pamiętać, że odcienie zaraz za granicą gamutu najbardziej widać. Te dalekie, występują bardzo rzadko. Różnica CS230 względem sRGB jest bardzo wyraźnie widoczna w normalnym życiu.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proszę pamiętać, że odcienie zaraz za granicą gamutu najbardziej widać. Te dalekie, występują bardzo rzadko. Różnica CS230 względem sRGB jest bardzo wyraźnie widoczna w normalnym życiu.
    Z powyższego cytatu można by wysnuć wniosek (może błędny..), że zakres Adobe RGB ("te dalekie") to już całkiem wyjątkowo rzadko występuje. Więc czy warto przepłacać, tym bardziej, że często przysparza to podobnoż "tylko problemów" (tak tylko wnoszę po wpisach na różnych forach) z wyświetlaniem kolorów...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 18-05-2018 o 22:09

  9. #19

    Domyślnie

    W przygotowaniu do druku warto, w fotografii nie bardzo. Owszem, na Macach można mieć, natomiast pod Windows szeroki gamut jest źródłem wielu problemów.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    .... natomiast pod Windows szeroki gamut jest źródłem wielu problemów.
    Sądzę, że wynika to głównie z nieznajomości tych "problemów", o czym nie raz w praktyce się przekonałem, pomimo, że mam monitor wyświetlający tylko w sRGB.
    Dla mnie to żaden problem byłby (tu tylko z teorii mówię i na podstawie "problemów" użytkowników windowsa) i raczej takich problemów nie ma, jak ktos ma minimalne pojęcie o zarządzaniu koloru w programach.
    Problemem może być praca na dwu monitorach w systemie windows, tego dokładnie nie wiem i nie przeczę, że mogą być problemy

Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-08-2016, 10:48
  2. Mac vs.pc+eizo cs230
    By ralphparad in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 13:26
  3. EIZO ColorEdge CS230
    By Kaziu666 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 23:55
  4. Display port - HDMI
    By Majek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 21:23
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 23:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •