Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jaki filtr ND ?

  1. #1

    Domyślnie Jaki filtr ND ?

    Witam,

    Ma ktoś może do polecenia jakiś niedrogi filtr ND ? Potrzebuję czegoś głównie na wakacje do zabawy na plaży na gwint 82 mm.

  2. #2

    Domyślnie

    Haida. bardzo uczciwe cenowo i porzadne optycznie

  3. #3

    Domyślnie

    Ja ostatnio trafiłem za 220zł ND1000 Hoya na 77mm. Póki co do zabawy więc wydaje się być ok, przed zakupem trochę pokopałem forum i wydawał się to w miarę rozsądny zakup. Pytanie jaki budżet i jakiej "mocy" ND?

  4. #4

    Domyślnie

    No własnie nie jestem pewien jakiej mocy szukać. Nigdy tego nie używałem. Chodzi o to, aby aby złapać ruch chmur czy uzyskać efekt gładkiej tafli wody.

  5. #5

    Domyślnie

    IMHO jak focisz w Polsce czy innym klimaicie (semi)kontynentalnym:
    ND64 spokojnie starczy do wygladzenia wody (juz i tak jest gladka)
    ND1000 bedzie za malo do rozmycia chmur, bo i tak stoja w miejscu

    w klimacie morskim:
    ND1000 nie wystarczy do wygladzenia wody jak jest troche wietrzny dzien (czyt. srednio 300 z 365 dni w roku)
    ND1000 bedzie dobry do uchwycenia ruchu chmur. ewentualnie w srodku letniego dnia moze byc za malo, zeby je porzadnie rozmyc

    nie wiem na ile to pomaga. wszystko zalezy od tematu i od ilosci wiatru w okolicy

  6. #6

    Domyślnie

    Ja używam obecnie Hoya ND1000. Do większości zastosowań wystarczy. Jeśli fotografuję jakiś wodospad w lesie, to nawet w jasny dzień jest ok. Przy lekkim mroku i domknięciu przysłony spokojnie można osiągnąć czasy od kilkunastu sekund w górę. Jakiś czas temu robiłem fotki na firmową stronę. Chciałem tuż przed zachodem słońca sfotografować drogę i osiągnąć efekt smug świetlnych. Wyszło tak, że po założeniu filtra w ogóle wycięło mi przejeżdżające samochody i miałem pusto na drodze. Poprzednio miałem ND500 i też był niezły, ale czasem za jasny jak dla mnie i przy wycieczkach dziennych musiałem ustawiac f22 żeby wyciągnąć czasy zbliżone do sekundy. Hoya jest o tyle ciekawa, że tych filtrów jest sporo na rynku i dość łatwo można kupić używkę. Co prawda, ja mam 77 mm, który jest tańszy, ale płaciłem za mój 180 zł z przesyłką, a był w stanie idealnym. No i trzeba się nastawić na manualne ustawianie ostrości. Przy dobrym świetle af łapie, ale przy zmierzchu, to już nie bardzo.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, rozejrzę się za tą HOYA. A może poszukać jakiegoś holdera z filtrami ?

  8. #8

    Domyślnie

    Też się nad tym zastanawiałem, trochę poczytałem i duża większość użytkowników przy filtrach pełnych polecała jednak filtry okrągłe, ja zdecydowałem się na średnicę najbardziej uniwersalną plus redukcje na mniejsze średnice (na razie jedną ).

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    To już każdy musi sobie przemyśleć jakie obiektywy posiada i ewentualnie jakie mogą się w przyszłości pojawić, u mnie padło na 77mm, ale to nie znaczy, że u Ciebie będzie to największa średnica

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 21:39
  2. [FILTR FADER] jaki filtr zmienny 3-400 wybrać?
    By faust1985 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 10:24
  3. Jaki filtr UV
    By niezabitowski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 10:06
  4. jaki filtr do D80 + ob. 18-135
    By mietek440 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 22:22
  5. filtr ale jaki??
    By Artur25 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •