Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wschodząca Droga Mleczna

    Witajcie.

    Zdaję sobie sprawę, że aktualnie pora na fotografowanie Drogi Mlecznej na mojej szerokości geograficznej nie jest najlepsza ale mieszkając na wyspie, nie można przejść obojętnie obok splotu fortunnych wydarzeń w postaci (niemal) bezchmurnego nieba i księżyca za horyzontem Poza tym zainspirowany świetnymi pracami naszego forumowego kolegi @loki_p od dawna nosiłem się z zamiarem spróbowania swoich sił w tego typie fotografii. Wiem, że motyw do bólu wyeksploatowany ale to jedyny spot na szybko w moim zasięgu.

    zapraszam

    16mm / iso 1600 / f2.8 / 25s.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0728a.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	862,0 KB
ID:	9238



  2. #2

    Domyślnie

    Droga Mleczna chyba wyszła ciut słabo, ale za to zdjęcie jako nocny lanszaft wyszło całkiem fajnie!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Mi sie podoba. Znaczy zdjecie nic nie urywa ale jest spoko.
    Widywalem bardziej wyeksponowana droge mleczna i nad tym powinienes popracowac.
    Ale kadrowo jest spoko.
    A dol zdjecia jest idealnie naswietlony. W punkcik bym rzekl.
    Nie za ciemno, nie za jasno tylko akurat.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #4

    Domyślnie

    Tutaj żeby pokazać piękno drogi i taki krajobraz trzeba łączyć klatki, bo z jednej klatki za dużo nie wyciągniemy tego nieba ale dół jest w porządku, tylko albo jest się wyznawcą "jednoklatkowce" lub "wieloklatkowce"
    puszka i kilka oczek do niej

  5. #5

    Domyślnie

    Po sprawdzeniu w Stellarium przygotowałem się, że Droga Mleczna będzie wschodziła późno i pojawi się dość nisko nad horyzontem - czyli prawdopodobnie największe zagęszczenie gwiazd powinno znajdować się po prawej stronie kadru nisko nad horyzontem. Z taką też myślą fotografowałem i obrabiałem zdjęcie ale po waszych komentarzach zaczynam myśleć, że być może powinienem spróbować jeszcze mocniej pocisnąć z suwaczkami
    @arciszz
    mam oczywiście kilka klatek i być może spróbuję je połączyć przy użyciu tego programiku

    Dzięki Panowie za odzew

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie, niestety po prawej nad horyzontem nadciągał front atmosferyczny poprzedzony wysokimi (zanieczyszczonymi światłem) chmurami, stąd takie a nie inne umiejscowienie Drogi Mlecznej w kadrze.
    Póki co wypatruję kolejnej okazji (pozycja i faza księżyca) i oczywiście liczę na dobre warunki pogodowe

    dzięki za wizytę

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo ładny kadr.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  9. #9

    Domyślnie

    Słuchając Waszych sugestii popracowałem nad Drogą Mleczną i nie popadając w przesadę(?) udało mi się uzyskać takie wzmocnienie



    v2


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0728c.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	893,3 KB
ID:	9863


    EDIT: Uznałem, że warto Wam pokazać wersję którą uważam za przesadzona - poniżej max co potrafiłem wycisnąć z pliku



    v3 max


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0728d.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	952,9 KB
ID:	9864



    Którą drogą iść Waszym zdaniem?




    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 30-05-2018 o 19:09

  10. #10

    Domyślnie

    Jak dla mnie V2 najlepsze. V3 trochę dziwnie wygląda, jak sam zauważyłeś.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Droga Mleczna
    By artman in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-08-2016, 15:24
  2. [ Krajobraz ] Droga Mleczna
    By sowart in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 23:11
  3. Droga Mleczna
    By arciszz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 13:04
  4. mleczna droga
    By rob7320 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2011, 21:07
  5. [ Krajobraz ] Mleczna droga...
    By PABLOOK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •