Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 68
  1. #31

    Domyślnie

    Powiem Ci tak, moja D850 była tak rozjechana, że w Studio5S p.Rafał musiał zacząć rozbierac mechanizm. Nie dało się ustawić kalibracji na 0, ciagle były w którąś stronę odchylenia. Teraz sprawa została ogarnięta i mam nadzieję że nie powróci. Wkurza to trochę, że walisz 17k za puszkę, a nie możesz mieć pewności co do działania. Na szczęście 24-70 VR trafił się celny, bo na jeden dzień przestrzelenia wszystkie fotki są idealnie ostre w punkt

  2. #32

    Domyślnie

    Trochę nadziei na lepsze jutro mi przywróciłeś. Dzwoniłem i jak tylko wróce do Polski to jadę do Warszawy ze sprzętem i zobaczymy co z tego będzie. Jest to wręcz cholernie denerwujące, że wydajesz grubą kasę na puszkę i szkła, podłączasz i jest kiszka.
    D800/D810 8/14-24/28/35/50/85/70-200/910

  3. #33

    Domyślnie

    Powiem więcej, 24 1.8 wyjęte z pudełka miało na D850 +14, po regulacji puszki do wzorca brakuje „+” skali, żeby zlikwidować błąd AF

  4. #34

    Domyślnie

    U mnie 85/18 jest obecnie na +20, a Sigmy żeby czasem mieściły się w skali to musiałem im ustawić przed Sigma Dock +10 dla każdej odległości. Zobaczymy jak to będzie po zabiegu. Na wyjazd z młodą parą za granicę jadą Canony.
    D800/D810 8/14-24/28/35/50/85/70-200/910

  5. #35

    Domyślnie

    sqarpi:

    O tym że D800 ma szajsowatą komorę lustra (co skutkuje rozjeżdżającym się pomiarem AF) wiadomo było od paru ładnych lat. Żywiłem jednak nadzieję, że w D810 poprawili jakość konstrukcji - ludzie nie narzekali.

    Jeśli to, o czym piszesz ma pokrycie w rzeczywistości, to możnaby wysnuć jakąś teorię odnośnie przyczyn. Możnaby np. założyć to że przy D810 też posępiono na projekcie a potrzeba jedynie większego przebiegu by niedoróba wpłynęła na układ AF. Słabo to wygląda a obrazu dopełnia komora lustra wykonana z tworzyw sztucznych.

    Ciekaw jestem jakie balety będą z D850 po tym jak ludzie natłuką tymi aparatami po 200.000 klatek lub więcej.


    Na Twoim miejscu odpuściłbym jakiekolwiek naprawy D800 i sprzedał go jakiemuś filmowcowi. D810 z kolei możesz np. zamienić na D4 lub D4s i mieć spokój.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 20-06-2018 o 20:53

  6. #36

    Domyślnie

    Niestety D4/D4s u mnie w ogóle nie wchodzi w grę. Już drugi sezon zaczynam mieć coraz większe problemy z kregosłupem i staram się szukać rozwiązań, które zmniejszą wagę trzymanego sprzętu na zleceniach. O zwiększaniu wagi nie może być mowy. D800 chcę sprzedać, chociaż kurde boli cena uzywanych, a moje nie jest już pierwszej nowości. W jego miejsce chciałem albo D810 albo D850, ale teraz bardzo mocno rozważam w ogóle dalsze inwestowanie w Nikona. Jeśli sytuacja ma się powtarzać, to ja chyba podziękuję.
    D800/D810 8/14-24/28/35/50/85/70-200/910

  7. #37

    Domyślnie

    A więc bylem w Studio5S. O samym studiu mogę się wypowiadać w superaltywach samych. Pan Rafał super człowiek i dużo mi rozjaśnił i pokazał. Jak zobaczyłem jak jest wykonana komora lustra w D810 to się nie dziwię, że takie rzeczy się dzieją. Za przeproszeniem, ale ten materiał wygląda jakby był przetopiony z zabawek marnej jakości i zafarbowany na czarno. Tragedia. Najgorsze, że Pan Rafał mówił, że podobnie to wygląda w przypadku D850. Do końca sezonu pociągnę na Nikonie, co później, to już wyjdzie w praniu. Bardzo mi się nie podobało to co zobaczyłem. Zmieniać body co sezon i tracić na tym, żeby tylko nie mieć tych objawów to dla mnie głupota. Kupować najwyższa serię reporterską i dźwigać co sobotę na śluby, to też dla mnie przerost formy nad treścią i zabójstwo dla kręgosłupa.
    D800/D810 8/14-24/28/35/50/85/70-200/910

  8. #38

    Domyślnie

    Nasuwa mi się w tym momencie porównanie do samochodów, nawet ilość klapnięć migawki z przejechanymi kilometrami jest chyba dość adekwatna. Niestety, jeżeli samochód z 200 000 tys na liczniku jeździ to wcale nie znaczy, że będzie tak niezawodny i bezawaryjny jak nowy. Niezależnie od producenta przy takim przebiegu coraz więcej pieniędzy i czasu trzeba zostawić w serwisie, albo kupić nowy. Kontynuując porównanie do samochodów 200 tys km dla osobówki to tyle chyba co np 1 mln km dla ciężarowego, bo tak założono przy projekcie i zmiana marki produktu pewnie niewiele tu zmienia.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Nasuwa mi się w tym momencie porównanie do samochodów, nawet ilość klapnięć migawki z przejechanymi kilometrami jest chyba dość adekwatna. Niestety, jeżeli samochód z 200 000 tys na liczniku jeździ to wcale nie znaczy, że będzie tak niezawodny i bezawaryjny jak nowy. Niezależnie od producenta przy takim przebiegu coraz więcej pieniędzy i czasu trzeba zostawić w serwisie, albo kupić nowy. Kontynuując porównanie do samochodów 200 tys km dla osobówki to tyle chyba co np 1 mln km dla ciężarowego, bo tak założono przy projekcie i zmiana marki produktu pewnie niewiele tu zmienia.
    Zgadzam się z Tobą, że sprzęt się zużywa - to normlane. Niestety jeden zużywa się szybciej, drugi wolniej. Razem z moim wspólnikiem mamy 2 x Canon (5Dmk3) i 2 x Nikon (D800 i D810) jeśli chodzi o body. Różnica w tym jak po pewnym czasie działają te body jest przeogromna, niestety w przypadku Nikona jest dużo gorzej. Starsze body Canona daje trochę bardziej miekki obrazek, ostrzy trochę wolniej, ale różnica nie jest aż tak kolosalna jak w przypadku Nikona. Może akurat się trafiły tak dobre body z C i tak słabe z N, ale jest to zastanawiające.
    D800/D810 8/14-24/28/35/50/85/70-200/910

  10. #40

    Domyślnie

    Mam też staruszka D200, który pracował do kotleta i ciężko w forografi przyrodniczej. Tylko gumy mu puściły, a reszta śmiga dalej bez zastrzeżeń. A stara Toyota też trwalsza niż nowa... tu też coś na rzeczy jest

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D810 i D800 wielkość plików
    By fotoprimo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2016, 08:21
  2. D800 vs D810
    By jacek_wozniak in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 21:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •