Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: ...

  1. #1

    Domyślnie ...

    Chciałabym poprosić o pomoc, gdyż próbując doczytać coś sensownego na różnych stronach, czuję się już kompletnie ogłupiona jakieś 12 lat temu dostałam w spadku, prawie nie używane obiektywy (AF Nikkor 50mm 1:1,4 D, AF 70-300mm 1:4-5.6 D, AF DC 135mm 1:2, AF 35-70mm 1:2,8D), potem mąż kupił mi Nikona D90, i sobie wszystko leżało, a ja myślałam że w każdej chwili wezmę i będę robić zdjęcia, jak w czasach studenckich , oj naiwności; I teraz nie wiem co począć, czy są jakieś przekładki, aby te obiektywy pracowały dobrze z aparatem, który mam, czy kupić jeden nowy obiektyw ( zdjęcia raczej rodzinne, proste sielskie foty syna i zwierzaka)? Bardzo proszę o radę.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie potrzebujesz żadnej przejściówki, ponieważ z tego co pamiętam to Nikon D90 ma tzw śrubokręt i może kręcić autofokusem. Obiektywy wymienione przez Ciebie nie posiadają silnika, więc z niktorymi modelami body nie działałby AF. Do takich body potrzebowałabyś w obiektywow z oznaczeniem AF-S

  3. #3

    Domyślnie

    tak d90 ma śrubokręt. podłącz obiektywy i gra. że też nie spróbowalas od razu

  4. #4

    Domyślnie

    Pomijając okoliczności w jakich spadek się otrzymuje, to zawartość tego całkiem przyjemna ☺

  5. #5

    Domyślnie

    dziękuję

    - - - - kolejny post - - - - - -

    dziękuję

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •