Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41

    Domyślnie

    @Wujot dziękuje Wiesiu za wiarę i wsparcie, staram się jak mogę by robić kolejne kroki chociaż są coraz trudniejsze i wymagają coraz większego wysiłku. Może w przyszłym roku odlecę bo ten jest dla mnie tragicznym. Brakuje mi szczęścia, boskiej iskry albo czegoś innego, sam już nie wiem.Ale czuje że czegoś mi jeszcze brak.
    @pioterkow dziękuje za dobre słowo. Fakt sprzęt jest bardzo drogi jak zresztą wszystko co z fotografią związane. Co do skromności to raczej przybija mnie świadomość jak daleko od swoich celów jestem a zarazem świadomość braków jakie muszę jeszcze nadrobić. Ale smętny wpis wysmarowałem, szkoda gadać. Wrzucę lepiej jak będą szły prace z matówka i kieszenią na kanapkę może komuś się przyda w przyszłości.

  2. #42

    Domyślnie

    Też się zmagam ze swoimi fotami. A kolodiony mega.

  3. #43

    Domyślnie

    W końcu skończyłem plecy pod matówkę i kolodion. Oczywiście pełna amatorka i bez przygód się nie odbyło. Wykorzystałem dwa profile po 1m każdy o wymiarach A = 1.1/8(25.4mm) x B = 3/4 (19 mm) x C = 1/8 (3.2mm) x D = 1/8 (3.2mm). Zostawiłem sobie po parę mm aby prowadnice wyścielić ale okazało się że dwie kasety są większe o te parę mm i wchodzą na styk. Więc szczęście w nieszczęściu. Natomiast ta którą przeznaczyłem na matówkę jest mniejsza, więc muszę teraz nad nią popracować. Ale ogólnie wszystko co mi potrzebne już mam.
    Zmontowałem też kabel z rozgałęźnikiem aby wywoływać błysk z mentora i aby Hasiak rejestrował obraz oraz do nadajnika od lamp błyskowych.

    Wracając jeszcze do pleców to zrobiłem dwa poziomy aby zbliżyć odległość matówki do tego co widzi ścianka. Różnica może wynosić teraz kilka mm ale to już na LV sobie dokładnie ustawię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_5506.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	711,2 KB
ID:	12621
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_5502.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	493,6 KB
ID:	12622

    Pomalowałem też wszystko na czarno co było też błędem bo maskując gniazdo od ścianki użyłem jakieś nieznanej mi taśmy i okazała się cholernie mocna i raz że musiałem skrobać z prowadnic to jeszcze uszczelkę od gniazda mi uszkodziły.
    Dodatkowo wszystko uszczelniłem wyciętymi plecami z kartonu i taśmą izolacyjną oraz klejem na gorąco. Co jak widać na zdjęciach estetyką nie powala ale ma być szczelnie

    Teraz pozostaje kosmetyka aby to jakoś wyglądało oraz muszę pomyśleć o jakiś wskaźnikach do ustawień ścianki aby jak najbardziej optymalnie ją wykorzystywać.

    Mam nadzieje że te moje wypociny się komuś kiedyś przydadzą a forma nie będzie przerastać treści.

  4. #44

    Domyślnie

    Pokaż jak to wygląda zmontowane w całości i przygotowane pod fotografię Chylę czoła za wytrwałość i pomysłowość
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #45

    Domyślnie

    Robiłem wczoraj cały dzień zdjęcia i muszę jednak bardziej przyłożyć się do ścianki bo mam nierówne naświetlanie krawędzi i LR ma problemy późnej ze złożeniem. Do tego wykonuje po ponad 30 zdjęć aby pokryć całe 5x7 a z obliczeń wychodzi że w 9 bym się zmieścił. Dlatego teraz myśle jak to uszczelnić i jak porobić skale aby mieć równe kawałki do składania. Jak rozwiąże wszystkie problemy to wrzucę gotowca z przykładami. Ogólnie zdjęcia jak się złóżą w 60% to wyglądają bardzo ładnie.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. format zdjecia a format odbitki, POMOCY NIKONIARZE
    By igusiek21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 15:08
  2. Wielki format - zakup, uwagi
    By morzon in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 23:39
  3. Prośba o surowy plik ze ścianki cyfrowej
    By Andrzej Olender in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 16:16
  4. Jaki wielki format?
    By Robert W in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 00:37
  5. podpięcie żarówki błyskowej pod SB-800?
    By turbo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2006, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •