Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Świetne, nie ma tam jakiś blokach albo regulacji oporu? Muszę poszperać na ebayu za tym. Może uda się zrobić dobry patent za par złotych.

  2. #22

    Domyślnie

    W szczegółach nie pomogę, bo to zupełnie nie moja dziedzina (da się to zablokować na szynie na kilka sposobów, w zależności od wagi mocowanych elementów). Ale jako były modelarz i kiedyś osoba związana z uruchomieniami produkcji czasem umiem skojarzyć potrzebę z technologią gdzieś używaną.
    Np. rama szpitalnego łóżka podnoszonego na pantografie jak podstawa do maszyny, której położenie musi być regulowane w pionie
    A... i mnie też bardzo się podobają twoje zdjęcia i pasja tworzenia.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #23

    Domyślnie

    Ślicznie dziękuje Kolego za dobre słowo i pomoc. Lubię kombinować a jeszcze bardziej jak to działa. Poszperam za tymi prowadnicami bo projekt zaczyna mieć ręce i nogi. Boje się tylko czy komp podoła składać takie wielkie stacki z 50mb plików i jak to będzie ostatecznie wyglądać.

    Pochwale się jeszcze jedną DIY produkcją. Jest to blokada głowy pod kolodion no i oby pod ściankę cyfrową.
    Materiały:
    stary uszkodzony statyw , elementy piły do drewna https://www.ebay.co.uk/itm/COMPOUND-...UAAOSw03lY7dZk
    straszny szajs dlatego tylko piła została resztę wykorzystałem do innych celów dzięki temu na zdjęciu nr.1 mam regulacje odchyleń i wysokości.
    fotka nr3 do nóżki, przymocowałem docisk z tej piły a poduszeczki to są ochraniacze na kolana które używają płytkarze.
    stojak wygrzebałem na szrocie dawno temu i jak znalazł. Konstrukcja stabilna, ciężka dzięki czemu naświetlam 9 sek modeli i foty są ostre.
    Dlatego też myślę by popróbować z tą ścianką cyfrową i składaniem zdjęć bo efekt może być ciekawy.





    Szkoda że mam obecnie ciężki okres bo bym już to składał, ale jak wyszperam te prowadnice za małe pieniądze to się biorę do roboty.

  4. #24

    Domyślnie

    Pracę w toku, wrzucam zdjęcia może ktoś coś ciekawego jeszcze dopowie w imię zasady czym więcej głów tym lepiej. Na razie mam przesuw boczny do pionowego zamówiłem te . Mają otwory montażowe planuje je wszystkie przewiercić i zbudować belkę blokującą po której będzie jeździł układ.
    Za osłonę użyje worka ciemniowego,kiedyś kupiłem ale do slajdów się to nie nadaje.
    https://www.ebay.co.uk/itm/24-x23-Bl...YAAOSwDQNa8u3u

    Trochę krzywo wszystko pocięte ale tak to jest gdy się robi wszystko ręcznie, jak będzie działać to się pomyśli o schludnym wyglądzie


    Teraz myślę nad montażem płytki od ścianki do wózków. Wstępnie zakładam wywiercenie otworów na 2mm w wózkach i zrobieniu gwintów. Oraz lekkim rozwierceniem otwór w płytce aby główki wszedł do środka.

    Myślę też jak rozwiązać problem zgodności. Chciałbym coś wykombinować alby matówka była w miarę na tej samej płaszczyźnie, ułatwiłoby to wstępne kadrowanie. Macie jakieś pomysły jak to sprytnie zrobić?

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    @kazzi dziękuje za linki, dokładnie tak sobie wyobrażam zautomatyzowanie tego procesu, jednak to już za wysokie progi dla mnie. Mam nadzieje że do dwóch tygodni wszystko powinno być już skompletowane i zobaczymy czy to będzie działać oraz czy komputer da radę to złożyć.

  7. #27

    Domyślnie

    Przyszły ostatnie prowadnice, niestety hartowana stal i nie udało mi się powiększyć otworów, dlatego muszę zamówić inne śruby i ścianka będzie gotowa. Postaram się ją jeszcze wyrównać, poczyścić i pomalować.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1560.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	585,9 KB
ID:	10294

    Z obliczeń wyszło że 12 zdjęć będzie potrzebnych aby pokryć całą powierzchnię. Ale lekko ścinając górę i dół uda się uzyskać 90% kadru w 9 zdjęciach.

  8. #28

    Domyślnie

    Udało się wszystko działa. Muszę jeszcze zrobić jakieś podziałki pomalować na czarno oraz zrobić zasłonę. Przepraszam też za jakość zdjęć ale jak już wszystko będzie na 100% do zrobię to jak należy. Może się komuś przydadzą w przyszłości takie informacje.
    w/w panoram to z 4 zdjęcia Dziwna sprawa że musiałem zmienić kompletnie położenie standardów do tego co pokazywała matówka. Bardzo mnie to zaskoczyło. Muszę się dopytać dlaczego tak się dzieje.




  9. #29

    Domyślnie

    ciekawy projekt i gratulacje

    optycznie biorac , wynik bedzie Taki sam , jakby ten sam kadr co z duzego aparatu i scianki cyfrowej pokryc za pomoca aparatu FF i zmieniac jego kadr wokol punktu NP ( czyli w adapterze NPP , np do panoram). Odpowiednio dluzsza ogniskowa wynikajca z mnoznika crop i nieco wiecej ujec.
    nie wiem czy nie byloby to latwiejsze w stosowaniu.
    np za pomoca FF 42 mpx nalezaloby wykonac 16 ujec, pokrywajac kadr jak w wielkiej plyty - dostalibysmy obraz =ok 670 mpx.
    rozdzielczosc nawet bedzie wieksza , jakosc ? sam jestem ciekaw , raczej stawialbym na ten obraz z wspolczesnych FF - ale moge sie mylic.

  10. #30

    Domyślnie

    Dziękuje za pochwałę
    Co do Twojego porównania to niestety nie mogę się zgodzić bo zapomniałeś o:
    1. tilt shift- U ciebie optyka i matryca będzie się poruszać w jednej płaszczyźnie. Więc nie uzyskasz GO i zmian perspektywy jak w takim układzie.
    2. Plastyka. w Twoim układzie cały czas będziesz rejestrował taki sam wycinek koła obrazowego obiektywu dający najlepszą jakość. U mnie wycinasz konkretne fragmenty z koła. Czym bliżej krawędzi tym gorsza jakość optyki mniejsza ostrość itd. Kolejnym powodem jest to że chce używać tego z obiektywem typu Petzval które dają ostry obraz tylko w centrum a czym bliżej krawędzi tym większy wir się tworzy. więc takiej plastyki i GO nie dasz rady uzyskać.

    Są jeszcze inne przesłanki ale to już różnice w wielkości matrycy itd. Bez wątpienia w układzie prostym i rejestrowaniu obrazu Twoja propozycja da ostrzejszy obraz o większej rozdzielczości. Co akurat do moich celów jest odwrotnością tego co chce nim robić.

    Ale zobaczymy w praniu jak to będzie wygładać

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. format zdjecia a format odbitki, POMOCY NIKONIARZE
    By igusiek21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 15:08
  2. Wielki format - zakup, uwagi
    By morzon in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 23:39
  3. Prośba o surowy plik ze ścianki cyfrowej
    By Andrzej Olender in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 16:16
  4. Jaki wielki format?
    By Robert W in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 00:37
  5. podpięcie żarówki błyskowej pod SB-800?
    By turbo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2006, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •