Witajcie,
niestety ostatnio mojego towarzysza Nikona wraz z całą torbą i jej zawartością spotkało zalanie wodą - aparat leżał w dość nasiąkniętej torbie (stojącej wodzie o poziomie ok 10cm) przez ok. godzinę. Jak tylko to zauważyłam, torba została opróżniona, akumulator, karta wyjęte. Wszystko suszyło się "otwarte" ponad tydzień. LCD nie został zalany, patrząc przez wizjer na upartego widać delikatne zacieki, karta śmiga bez zarzutu (w laptopie), akumulator się ładuje (po włożeniu do ładowarki dioda mruga i przestała po takim czasie, jaki zwykle zajmuje naładowanie), jednak po włączeniu aparatu wyskakuje komunikat "Nie można użyć tego akumulatora. Wybierz akumulator przeznaczony dla tego aparatu.", mruga około 3 razy na zmianę z ustawianiem daty i godziny, po czym nie da się zrobić nic, aż do momentu ponownego włożenia akumulatora, wtedy wyskakuje znów to samo.
Czy może to być jakieś poważne uszkodzenie wewnętrzne korpusu i udać się do serwisu, czy może to być tylko problem z akumulatorem i spróbować najpierw kupić nowy /zamiennik? A może nie ma już co zbierać? Jeśli chodzi o sprawy techniczne jestem kompletnie zielona

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie i pomoc,
zrozpaczona Patrycja