Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2018
    Miasto
    Warszawa/Lublin
    Posty
    4

    Domyślnie Solidny zestaw do nauki

    Dzień dobry wszystkim!
    Na początku chciałem się z wami przywitać, bo na forum jestem dopiero od niedawna

    Proszę Was o radę odnośnie wyboru mojej pierwszej lustrzanki oraz obiektywu. Zamierzam intensywnie się na nich uczyć i robić dużo zdjęć. Interesują mnie portrety, zdjęcia rodzinnie, krajobrazy(potem, bo pewnie trzeba będzie inny obiektyw zakupić). Kwota jaką mogę przeznaczyć na cały osprzęt to 2 lub 3 tyś. Chcę by ów sprzęt był maksymalnie przyszłościowy i bym mógł długo czerpać z niego satysfakcję. Proszę o zarówno nowe jak i używane propozycje. Z góry dziękuję

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, używany D7100 + Sigma 17-50, obecnie do 3000zł można kupić, a zestaw świetny nie tylko do nauki, przed zakupem pasuje pomacać sprzęt czy pasuje w rękach.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak do nauki to nawet coś z serii 5xxx czy 3xxx nie koniecznie musi to być od razu 7xxx
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    do portretu wziąłbym budzetowo Nikkora 50 1.8, ale ja ogolnie nie lubie zoomow no moze oprócz 70-200 . Taki 50 1.8 jest tani a pozwoli Ci na uzyskanie małej głębi ostrości i robienie fajnych portretow a i do rodzinnej fotografii sie nada jesli pomieszczenie nie bedzie bardzo male...
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2018
    Miasto
    Warszawa/Lublin
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, właśnie zastanawiam się czy faktycznie opłaca się dopłacać do serii 7xxx względem np. 5xxx? Czy różnica jest warta dopłaty? (Swoją drogą jak seria 5xxx to w jaki dokładnie model celować?) Druga sprawa jakie są realne 'uczciwe' ceny owych modeli lustrzanek(np. D7100 z przebiegiem ~6000) oraz jak potencjalnie sprawdzić stan używanej lustrzanki i obiektywu by zakupiony sprzęt nie sprawiał większych problemów? W sprawie wyboru samego obiektywu również mam dylemat. Jakaś dziwna siła skłania mnie do zakupu stałki sugerowanej przez @rpromin (zabawa z głębią ostrości, duża jasność) - pytanie tylko czy to nie ograniczy mnie stricte do portretów i jakakolwiek inna fotografia będzie niewykonalna z tym obiektywem.

    EDIT:
    Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie odnośnie tej stałki - jaką wersję @rpromin masz na myśli by w pełni współpracowała z lustrzanką?
    Ostatnio edytowane przez pejterek ; 06-05-2018 o 23:26

  6. #6

    Domyślnie

    A może byś tak sam coś doczytał. Coś zrozumiał. Bo chcesz kupić coś elementarnie złożonego w użytkowaniu, a na oko niczego nie rozumiesz. A swoja drogą skąd ci się wzięło mało życiowe założenie "D7100 z przebiegiem ~6000". Oczywiście bywają aparaty wrzucone do szuflady tydzień po zakupie, ale naprawdę chcesz na taki polować?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2018
    Miasto
    Warszawa/Lublin
    Posty
    4

    Domyślnie

    Spokojnie, cały czas czytam. Akurat mogę zakupić aparat z teoretycznie takim przebiegiem - nie wiem jednak na ile jest on prawdziwy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pejterek Zobacz posta
    W sprawie wyboru samego obiektywu również mam dylemat. Jakaś dziwna siła skłania mnie do zakupu stałki sugerowanej przez @rpromin (zabawa z głębią ostrości, duża jasność) - pytanie tylko czy to nie ograniczy mnie stricte do portretów i jakakolwiek inna fotografia będzie niewykonalna z tym obiektywem.
    Jeśli to ma być jedyny lub podstawowy obiektyw, to bardziej uniwersalna będzie ogniskowa 35mm.
    50 nie jest tylko do portretów, ogólnie fajna ogniskowa - ale jako uniwersalny będzie prawdopodobnie za wąski.
    Jeżeli to Twój pierwszy aparat, to w celu oceny swoich preferencji warto kupić aparat z obiektywem kitowym 18-55 lub 18-105. Po paru tygodniach będziesz w stanie oszacować jakie ogniskowe Ci pasują. Albo jeżeli masz w domu jakiś aparat cyfrowy, to możesz przejrzeć swoje zdjęcia - w danych exif jest zapisana ogniskowa. Niektóre przeglądarki (w tym przeglądarka Windows) wyświetlają też odpowiednik ogniskowej dla aparatu 35mm. Ten odpowiednik pozwala ujednolicić przelicznik ogniskowej dla niemal każdego aparatu cyfrowego. W celu doboru obiektywu do lustrzanki APS-C, ogniskową podaną dla 35mm zmniejszasz o 1/3 i otrzymujesz docelową ogniskową szukanego obiektywu,

    edit: A jeśli chodzi o D7000 z przebiegiem 6000 - teoretycznie możliwa kombinacja, ale jeżeli nie jest to sprawdzony sprzęt, który używał tylko wujek na imieninach, to ostrożnie podchodziłbym do takich zapewnień. O ile pamiętam, w d7000 można kręcić licznik. A z drugiej strony - przeciętny amator po zakupie nowego aparatu (zwłaszcza jeśli jest to pierwsza lustrzanka) potrafi wypstrykać parę tysięcy w miesiąc (albo szybciej). Poza tym liczy się nie tylko ilość pstryków, ale i ogólny stan sprzętu.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 07-05-2018 o 08:45

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pejterek Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi, właśnie zastanawiam się czy faktycznie opłaca się dopłacać do serii 7xxx względem np. 5xxx? Czy różnica jest warta dopłaty? (Swoją drogą jak seria 5xxx to w jaki dokładnie model celować?) Druga sprawa jakie są realne 'uczciwe' ceny owych modeli lustrzanek(np. D7100 z przebiegiem ~6000) oraz jak potencjalnie sprawdzić stan używanej lustrzanki i obiektywu by zakupiony sprzęt nie sprawiał większych problemów? W sprawie wyboru samego obiektywu również mam dylemat. Jakaś dziwna siła skłania mnie do zakupu stałki sugerowanej przez @rpromin (zabawa z głębią ostrości, duża jasność) - pytanie tylko czy to nie ograniczy mnie stricte do portretów i jakakolwiek inna fotografia będzie niewykonalna z tym obiektywem.

    EDIT:
    Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie odnośnie tej stałki - jaką wersję @rpromin masz na myśli by w pełni współpracowała z lustrzanką?
    Nikkor 50 1.8 AF-S lub jeśli boisz się ze będzie za wąsko to fajny jest tez nikkor 35 1.8, tyle ze do portretu 50 będzie lepsza za to 35 bardziej uniwersalne.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  10. #10

    Domyślnie

    Zakup D7100 + sigma 17-50 To jest najlepsza rada w wątku. Po zakupie tego zestawu należy obszernym łukiem omijać wątki sprzętowe przez minimum rok i skupić się wyłącznie na robieniu zdjęć. I pamiętać o tym, że fotografując najpierw wybieramy ogniskową, a potem chodzimy a nie tam gdzie akurat stoimy kręcimy zoomem - to uczy świadomego używania ogniskowych. Proponuję na początek wybrać dwie (17 i 35), potem dołożyć trzecią (50).
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Solidny mini statyw
    By marekm in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 22:40
  2. Solidny statyw do D700
    By darduch in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 22:34
  3. Zestaw na początek, do nauki oświetlenia studyjnego
    By Feadin in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 10:37
  4. RINGFLASH-solidny,
    By anita-głowacka in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 06:54
  5. Solidny serwis foto w Warszawie
    By Martix in forum Serwis
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •