Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Sycylijskie wybrzeże

    Wybrzeże zachodniej Sycylii tworzą ciekawe kamienne struktury wcinające się w morze, zwane vermeti. Pochodzą ze skamieniałych skorupiaków i pod wieloma względami przypominają rafę koralową. Zapraszam:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC8937readySMALL.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	938,1 KB
ID:	8717

  2. #2

    Domyślnie

    Ładne zestawienie kolorystyczne, dominują w zasadzie 3 kolory. Nie mam uwag, kadr mocno przemyślany, ładna podłoga i odbicia.
    Nikon i podróże ...


  3. #3

    Domyślnie

    Kadr jak najbardziej poprawny ale nie wiem czemu kusi mnie żeby przesunąć statyw w prawo i dać te dwa kamerdole jako silny punkt. Być może bardziej żabia perspektywa. Ale to tylko takie moje przemyślenia.
    Nie wiem natomiast czy nie lepiej by było gdybyś wyciągnął troszkę więcej cieni po lewej stronie. Wydaje mi się że jest tam trochę za ciemno.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie to zdjęcie jest takie smętno-ponure. Niby ma kolor ale niebo zlane z wodą, klify w oddali też się nie wyróżniają, a lewa strona kamyków jak pisze przedmówca jest za ciemna.
    Niestety to zdjęcie nie ma w sobie błysku, czy jasności czy jak to tam nazwać.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #5

    Domyślnie

    Blasku, nie błysku...

    Blasku nie ma to zdjęcie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    HAHA no tak oczywiście blasku nie ma to zdjęcie, ale tak to jest jak się człowiek śpieszy i zagapi
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #7

    Domyślnie

    A ile jest takich zdjęć bez owego blasku a wychwalanych tu na forum? Nie chcę na siłę bronić autora ale poniekąd nie macie racji w zestawieniu z innymi pracami szczególnie b&w...
    Nikon i podróże ...


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    A ile jest takich zdjęć bez owego blasku a wychwalanych tu na forum? Nie chcę na siłę bronić autora ale poniekąd nie macie racji w zestawieniu z innymi pracami szczególnie b&w...
    Mnie też to dziwi - tzn. ile straszliwych lichot się zamieszcza, a ile mimo swej lichości zbierają oklasków... Z drugiej strony to iż tam klaszczą nie oznacza, że mamy stosować taryfę ulgową właśnie z paragrafu: a ileż to kiepskich obrazków zbiera tu na forum laury.

    Po prostu - każdy odpowiada za swoje opinie, a nie za cudze.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    @piotrekjeczen pomimo - wydawałoby się na pierwszy rzut oka - atrakcyjności motywu, wcale nie łatwo było tam zrobić dobre zdjęcie, spędziłem tam dobre kilka wieczorów łażąc po tych kamieniach i szukając kadru. Żabią perspektywę brałem pod uwagę, ale wtedy w ogóle nie byłoby już widać morza. Układ kamieni rozegrałem na liniach perspektywicznych prowadzących wgłąb kadru, aż do linii horyzontu, wydaje mi się, że nadało to porządku, dynamiki i przestrzeni w kompozycji. Kamienie w środku wypróbowałem, ale ginął wtedy geometryczny porządek kadru, robił się trochę bałagan, zanikała dynamika i główne linie wiodące. Ten kadr to efekt dość długiego brodzenia w klapkach w tym jeziorku Zgadzam się, kamienie po prawej można jeszcze trochę wyciągnąć.
    @notdot nie zgadzam się, że niebo jest zlane z wodą, bo ja u siebie na monitorze widzę bardzo wyraźną granicę między nimi... Brak blasku? Jest wieczór, słońce już za linią horyzontu i ścianą chmur, niestety pogoda była taka, że nie było feerii barw na niebie o zachodzie słońca. Zdjęcie zrobiłem w czasie "niebieskiej godziny" i szczerze mówiąc taki smętno-ponury nastrój doskonale oddaje klimat tamtego wieczoru i zastane warunki, a także - moim zdaniem - doskonale oddaje atmosferę tego skalistego, dość ponurego, zanurzonego w ciężkie, deszczowe chmury, najeżonego skalnymi zębami nabrzeża. I - powiem szczerze - pomijając kilka drobnych detali, jak faktycznie trochę za ciemne skały z lewej - jestem zadowolony, że udało mi się oddać to wszystko na zdjęciu. Wedle mojego zamierzenia ten ponury klimat ożywiają kolory "jeziorka" - intensywna zieleń glonów i ciepły odcień osadu na dnie - i to właśnie nadaje blasku zdjęciu i kontrastuje z ponurym, zimnym dalszym planem. Myślę, że nadanie więcej jasności, rozjaśnienie klifu zabiłoby klimat, nastrój i atmosferę tego kadru, nieco "księżycowego" krajobrazu. Przedstawiłem moją koncepcję i przemyślenia które przyszły mi do głowy w czasie łażenia w klapkach, ze statywem i aparatem po wodzie wśród kamieni i w sumie jestem zadowolony, że udało mi się to oddać na zdjęciu. Ale oczywiście szanuję zdania odmienne, i dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    @notdot nie zgadzam się, że niebo jest zlane z wodą, bo ja u siebie na monitorze widzę bardzo wyraźną granicę między nimi...
    Wiesz, ja też widzę granicę, ale jakoś tak mi się jednak to zlewa
    pomijając kilka drobnych detali, jak faktycznie trochę za ciemne skały z lewej - jestem zadowolony,
    więc może to akurat by sprawiło dużą różnicę
    ale rozumiem, jaki klimat chciałeś zrobić a też nie chciałem, by zdjęcie było super jasne, z cukierkowymi kolorami
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] wybrzeże
    By jafo24 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 16:13
  2. [ Krajobraz ] Skaliste wybrzeże II
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 15:53
  3. [ Krajobraz ] Wybrzeże
    By Marcin_krk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 19:50
  4. [ Krajobraz ] Wybrzeze......
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 14:30
  5. [ Architektura ] Sycylijskie uliczki parte prima
    By igorzak in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2007, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •