Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    a) nie zauważyłem zasysania kurzu.
    b) ja miałem fabrycznie rozregulowany AF w D750 i w Sigmie 24-105. Po kalibracji było świetnie, przed kalibracją nieźle, bo miałem znoszące się odchyłki
    c) np. tu chyba wszystko poszło z Sigmy: http://kokodo.pl/media/kronika_sekcj...jow/index.html
    d) https://www.dropbox.com/s/0luf0v5iln...09_a.jpg?dl=0; https://www.dropbox.com/s/7lvgwn4lrq...11_b.jpg?dl=0; chyba jeszcze przed kalibracją
    Dziękuję za informacje i zdjęcia do wglądu.

  2. #22

    Domyślnie

    Sprawdzałem dwa egzemplarze, obiektywu Sigma A 24-105/4 pod Nikona D750 więcej nie było na stanie i faktycznie jest to doskonały obiektyw i ostry przede wszystkim. Jeden egzemplarz wydawał się ostrzejszy, drugi ten minimalnie mniej ostry wymagał dodatkowej kalibracji. Jestem zdecydowany na to co zobaczyłem na zdjęciu prosto z puszki. Porównując do pierwszej wersji Canona 24-105/4 podpiętego pod 5dII moim zdaniem zdecydowanie na duży plus dla Sigmy, jedynie trzeba zaakceptować winietowanie. Bardzo mocne przymykanie pogarsza jakość ale od przysłony 4 rewelacja.

  3. #23

    Domyślnie

    Obiektyw Sigma 24-105/4 kupiony i testuje na urlopie. Jestem zadowolony z zakupu, obiektyw bardzo ostry, dobrze wykonany z widocznym winietowaniem w szczególności na 24mm i otwartej przysłonie. Fotografuje w rawach i nie wiem czy program graficzny poradzi sobie z winietą, na urlopie niestety nie sprawdzę . Obawiałem się ciężaru, ale z Nikonem D750 zestaw leży dobrze w ręce i jest odpowiednio wyważony co jest na plus. Obiektyw wcześniej sprawdzałem i wybrany został z dwóch egzemplarzy, nie widzę problemow z trafieniem w punkt. Próbowałem robić zdjęcia pod światło i wydaje mi się że jest całkiem nieźle, AF dobry może nie super szybki ale nie mogę powiedzieć że jest wolny. Obiektyw ostrzy szybko i pewnie. Jeśli chodzi o stabilizacje to nie mam żadnych zastrzeżeń, działa dobrze, czas pokaże na ile można sobie będzie pozwolić. Ogólne wrażenia bardzo dobre i jestem zadowolony i mogę polecić innym osobom które nie potrzebują światła 2.8.

    Użytkowników Sigmy 24-105/4 zapytam tylko jak radzą sobie z winietowaniem w programach graficznych, czy można dobrze to skorygować czy jednak lepiej fotografować z delikatnym zapasem ? wydaje mi się podczas sprawdzania że w jpeg tego winietowania aż tak dużego nie widziałem w rawach jest bardziej widoczne.

  4. #24

    Domyślnie

    Jeszcze dodam że efekt rozmycia tła jest bardzo dobry, kolory w połączeniu z Sigmą bardzo przyjemne. Próbowałem kilku ustawień balansu bieli ale automat radzi sobie świetnie, wszystkie zdjęcia mam z pleneru nie fotografowałem w pomieszczeniu.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Jaki standad zoom do D750?
    By Xavier80 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 07-04-2016, 22:06
  2. Standardowy zoom do D700?
    By Photoartbox in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 20:45
  3. jaki standardowy zoom na początek
    By Angora in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 13:42
  4. Zoom standardowy do F100...
    By Spinner in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-04-2005, 10:54
  5. Wybaczcie pytanie - jaki najlepszy zoom standardowy ?
    By Sebastian in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-10-2004, 10:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •