Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie Czy taki zestaw do fotografii biżuterii w ogóle do czegoś się nadaje?

    Cześć
    Szukam gotowego zestawu, który pozwoli mi na fotografowanie biżuterii. Wpadł mi w oko taki oto gotowy set:1. https://allegro.pl/stol-bezcieniowy-...848520633.html
    2. http://www.fotograficzneakcesoria.pl...21,id3970.html
    Pytanie do specjalistów w tej dziedzinie.

    Czy takim zestawem warto w ogóle zawracać sobie głowę? Jeżeli tak to super a jeżeli nie to w którym kierunku skierować swoje poszukiwania sprzętu w cenie do 1000zł?

    Z oświetlenia posiadam jeszcze sb900 i mam dostęp do lampy światła ciągłego Bowens Streamlite 330 z czaszą i dyfuzorem.
    jakiś statyw aparat obiektyw też się znajdzie
    Ostatnio edytowane przez vinci99 ; 16-12-2018 o 00:00

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Są zwolennicy i przeciwnicy stołów bezcieniowych, więc możesz dostac różne odpowiedzi.
    Ja wiem jedno. To co tam jest proponowane w komplecie jako światło to sie do tego nie nadaje.
    Biżuteria to jeden z najtrudniejszych tematów. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę na co sie porywasz. To są półokrągłe wyroby odbijające wszystko co sie wokoło nich pojawi. Studio, żródła światła - wszystko będzie tam odbite.
    Mozna robic biżuterie nawet w namiocie bezcieniowym, ale trzeba operować dodatkowo ekranikami, obstawiac paskami papieru białego i czarnego by wyciagac ładne odblaski itd oitd. Straszne rzeźbienie, najlepiej mieć .. lata doświadczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Ci Jacku za odpowiedz
    Czas zaczac nabierać doswiadczenia
    W takim razie mozesz polecić cos konkretnego co bedzie sie nadawało do oświetlenia tego typu rzeczy w założonym budżecie ?
    Stół mogę sobie darować. Najważniejsze są lampy.
    Moze da sie cos dobrać do sb900 i do tej lampy światła ciągłego o ktorej wspomniałem ?
    Ostatnio edytowane przez vinci99 ; 16-12-2018 o 02:16

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Są zwolennicy i przeciwnicy stołów bezcieniowych, więc możesz dostac różne odpowiedzi.
    Ja wiem jedno. To co tam jest proponowane w komplecie jako światło to sie do tego nie nadaje.
    Biżuteria to jeden z najtrudniejszych tematów. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę na co sie porywasz. To są półokrągłe wyroby odbijające wszystko co sie wokoło nich pojawi. Studio, żródła światła - wszystko będzie tam odbite.
    Mozna robic biżuterie nawet w namiocie bezcieniowym, ale trzeba operować dodatkowo ekranikami, obstawiac paskami papieru białego i czarnego by wyciagac ładne odblaski itd oitd. Straszne rzeźbienie, najlepiej mieć .. lata doświadczenia.
    A może dokupić dwie takie lampki?
    https://allegro.pl/zestaw-powerlux-s...722995747.html

    Ma szansę się sprawdzić razem z sb900 ? Wszystko podłączone będzie do fuji o ile ma to jakieś znaczenie
    Ostatnio edytowane przez vinci99 ; 16-12-2018 o 11:32

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podkładka ledowa taka na usb 20x20cm plus dwie lampki biurkowe, do tego nożyczki i bristol do zabawy z zastawkami światła/odbić i można się uczyć.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Podkładka ledowa taka na usb 20x20cm plus dwie lampki biurkowe, do tego nożyczki i bristol do zabawy z zastawkami światła/odbić i można się uczyć.
    Dziękuję za radę
    A jakbym chciał wydać jednak trochę kasy to co mógłbyś mi polecić? takie dwie lampki mają sens? https://allegro.pl/zestaw-powerlux-s...722995747.html

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko ma sens ale jeśli pytasz to znaczy że nie masz kompletnie pojęcia o co chodzi, dlatego ja polecam zawsze zacząć robić próby byle czym żeby zrozumieć o co chodzi z panowaniem nad światłem.
    Biżuteria wypolerowana zrobiona mocno zmiękczonym światłem będzie wyglądała na matową czyli duży błąd już na sam początek.
    Nie wiem też czy poradzisz sobie z błyskiem na początku, dlatego wspomniałem o tak prostej taniej rzeczy gdzie wydasz 200zł.

    Nie obrażaj się też że nie ma prostej odpowiedzi bo nie ma tu żadnego utrudniania tobie podjęcia decyzji tylko nakierowanie bardziej na naukę prostymi i tanimi rzeczami jako wstęp do zakupów poważniejszych mających sens.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 16-12-2018 o 11:58

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wszystko ma sens ale jeśli pytasz to znaczy że nie masz kompletnie pojęcia o co chodzi, dlatego ja polecam zawsze zacząć robić próby byle czym żeby zrozumieć o co chodzi z panowaniem nad światłem.
    Biżuteria wypolerowana zrobiona mocno zmiękczonym światłem będzie wyglądała na matową czyli duży błąd już na sam początek.
    Nie wiem też czy poradzisz sobie z błyskiem na początku, dlatego wspomniałem o tak prostej taniej rzeczy gdzie wydasz 200zł.

    Nie obrażaj się też że nie ma prostej odpowiedzi bo nie ma tu żadnego utrudniania tobie podjęcia decyzji tylko nakierowanie bardziej na naukę prostymi i tanimi rzeczami jako wstęp do zakupów poważniejszych mających sens.
    Przecież się nie obrażam bo i za co Tak, nie mam kompletnie pojęcia o foto studyjnym. Pytam o gotowy zestaw dlatego, że nie chcę zastanawiać nad tym czy mi nie wychodzi dlatego, że jest to moja wina czy może jednak coś brakuje mi w sprzęcie.

    Oglądam dlatego gotowe zestawy np. taki: 3x Powerlux Visico VE-300 Plus + 3 statywy studyjne Terronic Statyw LS-222 BASIC + Softobox Okta Powerlux ECO 120cm + 2 stripboxy FreePower 120x30cm za 1350zł (używka).
    Kupując sprzęt chcę mieć z głowy dywagacje na temat sprzętu który mam, a skupić się całkiem na przyjemności foto. Ewentualne błędy będą po mojej stornie.
    1000-1300 na używany sprzęt nie jest problemem.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście szedłbym w lampy reporterskie, cztery sztuki, nawet takie chińskie po 100zł manualne viltrox/godox/triopo/neewer, do tego wyzwalacze radiowe zwykłe tanie, mocowania statywowe bowens i do tego wtedy dokupisz softbox jeden duży, jeden mniejszy, klosz, może snoot się przyda, jakieś uchwyty na zastawki czy do odbijania albo na kalkę itp.
    Dlatego że są małe, można nawet postawić obok przedmiotu i błyskać w przedmiot czy żeby odbić od czegoś światło.

    Inna osoba może całkiem odmienne rzeczy ci doradzić, ja uważam ze takie zestawy jak podajesz nie mają sensu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Osobiście szedłbym w lampy reporterskie, cztery sztuki, nawet takie chińskie po 100zł manualne viltrox/godox/triopo/neewer, do tego wyzwalacze radiowe zwykłe tanie, mocowania statywowe bowens i do tego wtedy dokupisz softbox jeden duży, jeden mniejszy, klosz, może snoot się przyda, jakieś uchwyty na zastawki czy do odbijania albo na kalkę itp.
    Dlatego że są małe, można nawet postawić obok przedmiotu i błyskać w przedmiot czy żeby odbić od czegoś światło.

    Inna osoba może całkiem odmienne rzeczy ci doradzić, ja uważam ze takie zestawy jak podajesz nie mają sensu.
    Rozumiem i dziękuję za konkretny. Jest to już jakiś kierunek do przemyśleń i mocno się przyjrzę zwłaszcza, że mam sb900 i jakieś dwa wyzwalacze YN
    Jestem jeszcze ciekawy dlaczego taki zestaw który podaję wg Ciebie nie ma sensu?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szkła do fotografii teatralnej - fotografia teatralna w ogóle
    By giant in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-01-2018, 12:57
  2. Jak uzyskać taki efekt i tło bizuterii ?
    By kacap1 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 14:00
  3. Taki zestaw na poczatek.
    By wuuju in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 15:42
  4. 35/2 + D3.ma ktos taki zestaw?
    By ranbir kapoor in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 09:02
  5. ile za taki zestaw
    By sokrates in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-12-2007, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •