Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Odległość robocza to taka z jakiej najczęściej fotografujesz na najczęściej używanych ogniskowych.
    Dziękuję.
    O to jak się okazuje pytałam jednej osoby na priv, nie zauważyłam odpowiedzi

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivonne Zobacz posta
    A co to jest odległość robocza?
    Godzinę temu dostałaś ode mnie tą odpowiedź na PW... Jest dokładnie tak jak powyżej napisano.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivonne Zobacz posta
    Dziękuję.
    O to jak się okazuje pytałam jednej osoby na priv, nie zauważyłam odpowiedzi

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
    Pokaz porównanie zdjęć z live view, proszę o to bo wówczas ostrość jest ustawiana w inny sposób i jeśli na live view będziesz miała podobny rozrzut i podobne rezultaty to znaczy ze błąd leży po stronie operatora i sposobu w jaki ten test wykonujesz a nie po stronie aparatu. Jeśli chcesz coś wyjaśnić to musisz porównać wynik wizjer vs live view.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  4. #24

    Domyślnie

    @ivonne patrząc na Twoje zdjęcia testowe nasuwają mi się takie uwagi:

    1. Odnoszę wrażenie (a nawet jestem prawie pewien) że kąt pomiędzy osią obiektywu a planszą testową był różny na różnych zdjęciach. Beż zachowania kąta 45st. przy tej planszy trudno cokolwiek powiedzieć, tym bardziej, że jeżeli są w Twoim przypadku potrzebne korekty to chyba niewielkie. Gdzieś tam zauważyłem nieduży BF.

    2. Dla obiektywu 150-600 metoda kalibracji którą zastosowałaś jest według mnie całkowicie bezużyteczna ze względu na wielkość i konstrukcję karty oraz odległości jakie można w tej metodzie stosować. Taki obiektyw kalibruję fotografując obiekt w odległości 10-30m w zależności od ogniskowej. Są opisy na naszym forum jak zrobić pomiary dla różnych odległości i różnych ogniskowych i jak później wyliczyć optymalną korektę w body. Ja jednak w tak skomplikowany sposób się nie bawię. Robię testy i ustawiam body dla ogniskowej i dla odległości których najczęściej używam, dla mnie jest to 30m i ogniskowa 500mm. Za check kartę używam ściany budynku, płotu lub innego obiektu.

    3. Zmiana body nie posunie cię do przodu, bo żeby mieć pewność dobrej kalibracji z każdy będziesz musiała zrobić to samo od początku. Jest znane powiedzenie, że jeżeli chcesz dobrze, szybko i tanio to możesz wybrać najwyżej dwa z tych warunków, co w Twojej sytuacji oznacza że nie może być za darmo. Ja bym w takim przypadku skontaktował się ze znanym na naszym forum z solidności i szybkości działania @Studio5s i za tydzień miał sprzęt przygotowany najlepiej jak to możliwe w czasie który został do wyjazdu.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    @ivonne Ja bym w takim przypadku skontaktował się ze znanym na naszym forum z solidności i szybkości działania @Studio5s i za tydzień miał sprzęt przygotowany najlepiej jak to możliwe w czasie który został do wyjazdu.
    No ale nadal pozostaje kwestia skalibrowania szkieł gdyby okazało się, że po korekcie body rozjazd w stronę FF/BF będzie jeszcze większy. I jak w takiej sytuacji wygląda sprawa gwarancji jeśli w puszce będą gmerać koledzy ze Studio5s?
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  6. #26

    Domyślnie

    A co jeśli korzystam z różnych ogniskowych? Jak to wtedy skalibrować? Używam całego zakresu, po to kupiłam zooma...

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  7. #27

    Domyślnie

    Musisz się zdecydować na jedną najczęściej używaną ogniskową albo zrobić pomiary dla kilku ogniskowych wyciągając z tego średnią. Nie chcesz odsyłać do serwisu, musisz kombinować. kalibracja w puszce pomoże ale nigdy nie będzie tak dobra (dla zooma) jak po wizycie z serwisu. Coś za coś. Może się też okazać, że rozbieżność dla całej długości będzie taka sama więc korekta ustawiona dla jednej określonej ogniskowej zadziała dla pozostałych. Ćwicz, próbuj, kombinuj.
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 04-05-2018 o 09:50
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivonne Zobacz posta
    .
    Póki co jestem zniechęcona i załamana i rozważam zwrot aparatu. Ale to nie jest chyba rozwiązanie na dłuższą metę, bo kolejne zakupy mogą być jeszcze gorsze lub takie same... Nie wiem dlaczego występują takie problemy w sprzęcie za taką kasę, żadnego z moich obiektywów nie kalibrowałam i raczej nie miałam problemów (na pewno nie widziałam tego na .
    skad ta panika ? - jest niepotrzebna

    przeczytaj instrukcje aparatu o mikrokalibracji autofocusa
    nawet w tym nikonie nie potrzebujesz tablicy testowej.
    po to wprowadzono mikrokalibracje , aby nie musiec z kazdym zakupionym obiektywem isc do servisu.

    servis moglbny sie okazac potrzebny gdyby okazalo sie , ze obiektywy ostrza roznie na roznych ogniskowych.
    o to nie jest do regulacji w aparacie a w obiektywie ( czyli u tamrona ) .

    najpierw dokonaj mikrokalibracji sama , a dopiero pozniej mozna wyciagac dalsze wnioski.
    mikrokalibrtacje nalezy wykonac starannie , w swietle dziennym .
    Jesli " po lebkach " to lepiej nie. Rbienie zdjec tablicy zestowej z kilkudziesieciu cm jest bezsesnowne.

    nie ma najmniejszego powodu do niepokoju , 99% obiektywow wymagaja mikrokalibracji , a jesli ktos tego nie robi tzn nie zdjae sobie z tego sprawy, ze moglby miec zdjecia lepiej ostrzone.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Musisz się zdecydować na jedną najczęściej używaną ogniskową albo zrobić pomiary dla kilku ogniskowych wyciągając z tego średnią. Nie chcesz odsyłać do serwisu, musisz kombinować. kalibracja w puszce pomoże ale nigdy nie będzie tak dobra (dla zooma) jak po wizycie z serwisu. Coś za coś. Może się też okazać, że rozbieżność dla całej długości będzie taka sama więc korekta ustawiona dla jednej określonej ogniskowej zadziała dla pozostałych. Ćwicz, próbuj, kombinuj.
    Ale ja się nie chce decydować na wybór jednej ogniskowej dlatego na samym początku pisałam, że samodzielną korekta przy zoomie nie ma sensu. Pytałam gdzie mam odesłać, czy do Nikona, czy do Tamrona. Fakt, że nie chciałam czekać na kalibrację miesiąc nie oznacza, że chcę półśrodków jak kalibracja pod jedną ogniskową lub średnią.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    skad ta panika ? - jest niepotrzebna

    przeczytaj instrukcje aparatu o mikrokalibracji autofocusa
    nawet w tym nikonie nie potrzebujesz tablicy testowej.
    po to wprowadzono mikrokalibracje , aby nie musiec z kazdym zakupionym obiektywem isc do servisu.

    servis moglbny sie okazac potrzebny gdyby okazalo sie , ze obiektywy ostrza roznie na roznych ogniskowych.
    o to nie jest do regulacji w aparacie a w obiektywie ( czyli u tamrona ) .

    najpierw dokonaj mikrokalibracji sama , a dopiero pozniej mozna wyciagac dalsze wnioski.
    mikrokalibrtacje nalezy wykonac starannie , w swietle dziennym .
    Jesli " po lebkach " to lepiej nie. Rbienie zdjec tablicy zestowej z kilkudziesieciu cm jest bezsesnowne.

    nie ma najmniejszego powodu do niepokoju , 99% obiektywow wymagaja mikrokalibracji , a jesli ktos tego nie robi tzn nie zdjae sobie z tego sprawy, ze moglby miec zdjecia lepiej ostrzone.
    Stąd panika, że czas goni, a ja więcej zepsuję niż naprawię. Pytałam czy coś mam kalibrować w puszce w Nikonie, a Wy każecie mi robić coś samej kiedy ja tego nie ogarniam i nie chce nic wybierać (w sensie mniejszego zła - jednej ogniskowej).
    Myślałam, że może uda mi się coś załatwić wcześniej, gdzieś poprosić, ewentualnie zapalić, ale ja nie wiem.nadal komu miałabym wysłać i w jakim celu (przeciez to muszę sprecyzować).
    Charakteru się nie wybiera, mnie takie kwestie spędzają sen z powiek - stresują maksymalnie i chce mi się ryczeć jak o tym pomyślę,bo ja to odbieram tak jakbym miała nóż na gardle. Ale to chyba nie o mnie wątek.
    Jeśli mam nie mieć tego zrobionego na 23.05. to nie potrzebuję aparatu teraz. Mogę na spokojnie kupić za rok... Powodem zakupu była potrzeba drugiego body na wyjazd,a że wszysscy mówili kup D500, bo to roznica w stosunku do D7100/D7200 to kupiłam przekonana, że to rzeczywiście krok naprzód.
    Jak mam utopić długiego zooma na miesiąc w Nikonie to ja dziękuję za cały wyjazd, o którym marzę od jakichś 10 lat. To dla mnie jest powód stresu!
    Ps. Widzę Wasze odpowiedzi z opóźnieniem, dlatego odpisuję na starsze wypowiedzi.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 09:48
  2. Kalibracja gdzie wysłać??
    By Kamil1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 18:59
  3. Kalibracja drukarki. Gdzie?
    By skoras in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 14:32
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •