Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivonne Zobacz posta
    @Piechu, aparat nie miał być prostopadle do kartki. Był nachylony o kąt ok. 45°.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
    Nie o to chodzi. Wiem jak się fotografuje charta. Na zdjęciach wygląda jakbyś mała aparat przesunięty w linii bocznej względem kartki.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Nie o to chodzi. Wiem jak się fotografuje charta. Na zdjęciach wygląda jakbyś mała aparat przesunięty w linii bocznej względem kartki.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Właśnie dlatego chart który podlinkowałem jest lepszy, ustawiasz aparat na wprost i tak aby body było na środku i dokładnie rownolegle do charta, z ta kartka i 45 stopniami zawsze łatwo coś lekko przekrzywic i dostać błędne wyniki


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  3. #13

    Domyślnie

    Nie róbmy problemu z tego, że tablica testowa leży krzywo, czy też aparat jest troszkę w lewo czy w prawo. Widać dokładnie rozkład GO i tyle wystarczy do oceny.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Jeśli robiłaś nim zdjęcia to już są ślady użytkowania bo można sprawdzić ile zdjęć zostało wykonanych tym aparatem.

    Weź jedno szkło i Porównaj zdjęcia robione przez wizjer ze zdjęciami z live view nie ruszając aparatu.

    Mogę Ci podesłać takiego charta bo kupiłem kilka wiec jednego mogę się pozbyć.

    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Nie kwestionuję tego co powiedział sprzedawca. Na tym mu zależało i tyle.
    Postaram się zrobić jakieś zdjęcie przez te folię.
    To nie jest tak, że ja ten aparat chcę zwrócić. Chcę, żeby wszystko działało jak należy w ciągu 3 tygodni. Jeśli tak nie będzie, poważnie rozważam zwrot. Na facebookowej grupie Nikoniarze ktoś pisał, że kalibrował D500 w serwisie i trwało to miesiąc! Ja na to nie mogę sobie pozwolić. Muszę mieć drugie body na wyjazd, z jednym z przestrzelonymi 150 tysiącami klatek to proszenie się o powrót bez zdjęć. Wiem, że pewnie jeszcze może posłużyć, ale ja się wolę zabezpieczyć, licho nie śpi
    A w serwisie Nikona to.mielivy skalibrować sama puszkę, tak? Jak to nazwać przy ewentualnym odesłaniu? Kalibracja do wzorca?

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  5. #15

    Domyślnie Kalibracja - co, jak i gdzie?

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie róbmy problemu z tego, że tablica testowa leży krzywo, czy też aparat jest troszkę w lewo czy w prawo. Widać dokładnie rozkład GO i tyle wystarczy do oceny.
    I jaka jest twoja ocena? Bo według mnie wiele z tych zdjęć jest poprawnych lub w granicach które nadal powinny umożliwić zrobienie ostrych zdjęć z lekko przesunięta głąbia do przodu lub tylu ale nie na tyle by nie trafiać.

    Dlatego wciąż proszę o porównanie z live view

    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  6. #16

    Domyślnie

    Kobieto, spróbuj w końcu załatwić temat korektą AF w body...

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    I jaka jest twoja ocena? Bo według mnie wiele z tych zdjęć jest poprawnych lub w granicach które nadal powinny umożliwić zrobienie ostrych zdjęć z lekko przesunięta głąbia do przodu lub tylu ale nie na tyle by nie trafiać.
    Jak dla mnie tragedii nie ma, chociaż niewykluczone, że na dalszych odległościach problem narośnie. Dlatego sugeruję sprawdzić celność na odległościach "roboczych" i wprowadzać ewentualne korekty. Bo jest szansa, że da się to ogarnąć bez serwisu.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 04-05-2018 o 08:44

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    I jaka jest twoja ocena? Bo według mnie wiele z tych zdjęć jest poprawnych lub w granicach które nadal powinny umożliwić zrobienie ostrych zdjęć z lekko przesunięta głąbia do przodu lub tylu ale nie na tyle by nie trafiać.

    Dlatego wciąż proszę o porównanie z live view

    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Moim zdaniem także tutaj tragedii nie ma. Nie ma powodów do jojczenia i jak nikoniarz napisał, zamiast lamentować lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z korekty AF w puszce. A już zwracanie aparatu z tak błahego powodu to już w ogóle w głowie się nie mieści Poza tym jeśli chciałabyś słać puszkę do Nikona to licz się w najlepszym przypadku z dwoma tygodniami bez aparatu. A co jesli się okaże, że po kalibracji puszki BF i FF na Twoich obiektywach będą jeszcze większe?
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 04-05-2018 o 08:48
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  8. #18

    Domyślnie

    A co to jest odległość robocza?
    Jak mam wykonać kalibrację w puszce? Dla których ogniskowych, tzn. co ile skok?
    Łatwo mowić, że zamiast kończyć należy zrobić korektę. Czy tak trudno zrozumieć, że ja jestem zielona? Pytam (np. już drugi raz o odległość roboczą), ale odpowiedzi wcale mi nie pomagają.
    Wieczorem mogę dorzucić zdjęcia testowe z okna, może to coś rozjaśni.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  9. #19

    Domyślnie

    A co to jest odległość robocza?
    Jak mam wykonać kalibrację w puszce? Dla których ogniskowych, tzn. co ile skok?
    Łatwo mowić, że zamiast kończyć należy zrobić korektę. Czy tak trudno zrozumieć, że ja jestem zielona? Pytam (np. już drugi raz o odległość roboczą), ale odpowiedzi wcale mi nie pomagają.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  10. #20

    Domyślnie

    Odległość robocza to taka z jakiej najczęściej fotografujesz na najczęściej używanych ogniskowych. I na takich "ustawieniach" robisz koretkę AF w korpusie. W instrukcji jest ładnie napisane co i jak.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 09:48
  2. Kalibracja gdzie wysłać??
    By Kamil1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 18:59
  3. Kalibracja drukarki. Gdzie?
    By skoras in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 14:32
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •