Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Refleksy świetlne

    Witam, jestem amatorem. Potrzebuje pomocy, jak usunąć ze zdjęcia refleksy świetlne. Mam kilka takich zdjęć wykonanych podczas komunii i chciałabym je naprawić. Uzywam lightroma i prosiłabym o wskazówki dotyczące tego programu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_0630.jpg  


  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli ma to być szybka korekta bez wchodzenia na poziom subatomowy i doktoryzowania się, użyj pędzli. Ja użyłem czterech - po dwa na górną i dolną flarę (tą na nodze chłopca). Jeśli ktoś wie gdzie patrzeć, to się domyśli, że coś tam było grzebane, ale jeśli idzie o zamaskowanie i liczenie, że mało ludzi zauważy, metoda pędzlowa ujdzie.

    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuję, taki retusz w zupełności wystarczy. Niestety , mimo wskazówek dalej kiepsko mi to idzie. Nie wiem dokładnie jakie kroki poczynić, by efekt był jak najbardziej naturalny. Albo wytłumaczysz mi to jak dziecku, albo podrzucisz filmik instruktażowy , albo za wielkie DZIĘKUJE i z dobrego serca naprawisz mi kilka zdjęć ? Jakąkolwiek decyzję podejmiesz, będę bardzo wdzięczna.

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij na mój nick (po lewej stronie posta) i napisz mi wiadomość prywatną ze swoim mailem. Poślę Ci plik xml wraz z instrukcją co zrobić, żeby go wczytać do LRa - a jak go wczytasz, to tam będą zmiany jakich dokonałem na zdjęciu, a konkretniej te pędzle których użyłem.

    Bardziej dokładnych instrukcji już sobie nie bardzo wyobrażam.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Prośba do 2pompony

    Często fotografuję krajobraz przy użyciu N10-24 lub N16-85. Zwłaszcza ten drugi potrafi wyprodukować "piękną flarę" przez cały kadr.
    Do tej pory próbowałem z tym walczyć pod LR przy pomocy pędzla korygującego , niestety z różnym skutkiem. Przy małych plamkach było
    względnie dobrze, niestety przy dużych już kiepska. Czy może masz linki do dobrych poradników dotyczących usuwania po fakcie tego typu usterek ?
    Wiem , że najlepiej użyć tulipana, ale nie zawsze to rozwiązuje problem.

    Pozdrawiam
    M
    Ostatnio edytowane przez mario ; 21-05-2018 o 13:58
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Odpowiadając na pytanie - nie mam (chodzi o linki do poradników). Dawniej starałem się śledzić jakieś stronki z tutarialami i poradnikami, ale wkurzało mnie to, jak one są napisane - jak wiesz o co chodzi, to coś zrozumiesz, a jak nie wiesz, to się dużo nie dowiesz - chyba że się zapłaci za kurs zaawansowany i wejdzie głębiej. Kiedyś, na etapie wczesnego PSa szukałem bardzo specyficznej wiedzy, zapłaciłem, wszedłem głębiej - a potem i tak się nic nie dowiedziałem pomimo obietnic i słodkiego marketingowego pierdzenia.

    Dlatego dawno olałem poradniki i przestałem śledzić tematykę. Ale jak jest taka metoda o jakiej piszesz, to pewnie ktoś na świecie już coś napisał na ten temat mam nadzieję.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    koledzy 2pompony bardzo ladnie flare usuneli. Tutoriali w internetach zatrzesienie "photoshop remove flares" zamiast slowa "remove" mozna "removing" wpisac. P.S. wyprostuj zdjecie- nie potrzeba tutorialu- wystarczy ikonke w acr kliknac.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Podobne wątki

  1. Refleksy świetlne
    By g693450 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 07:21
  2. Nikon FM2 - powtarzające się refleksy, uszkodzenie?
    By jacomir in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 16:26
  3. [ Pozostałe ] Świetlne zabawy...
    By Paulincia89-16 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 19:41
  4. [ Architektura ] Iluminacje swietlne w Blackpool
    By judith_manson in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 17:51
  5. Refleksy w okularach:(
    By vuki in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-02-2009, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •