Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie kolory w ps a aurora i luminar

    Witam. Ostatnio podczas prób pracy w luminarze i aurorze hdr, zauważyłem że PS nie jest kompatybilny barwami z pozostałymi programami. Kiedy wyeksportuję fotkę z PS do Luminara lub Aurory to od razu widać różnicę w nasyceniu barw o jakieś 30 procent większe dla tych dwóch programów. Nie wiem skąd się to bierze i jak to poprawić. Kiedy już zakończę pracę w Luminarze lub Aurorze i ponownie otworzy mi się fotka w PS to widać jak spada nasycenie barw. Jest to cholernie wkurzające. Jaki jest tego powód, czyżby programy były podpięte pod profil barwny windowsa który także za każdym razem po otwarciu zdjęcia np w Infarview ma większe nasycenie niż w PS. W zasadzie nasycenie jest dokładnie takie samo w Infarview co w Luminarze lub Aurorze. Jak to wyrównać.
    Acha dodam że monitor mam Eizo cs 240 i jest skalibrowany do AdobeRGB.
    N750 / N50 1.8 / T24-70 2.8 /
    https://500px.com/nikonel

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonel Zobacz posta
    ... Jaki jest tego powód, czyżby programy były podpięte pod profil barwny windowsa który także za każdym razem po otwarciu zdjęcia np w Infarview ma większe nasycenie niż w PS. W zasadzie nasycenie jest dokładnie takie samo w Infarview co w Luminarze lub Aurorze. ...
    Masz w IrfanView doinstalowane pluginy i włączone w opcjach programu ? : "Włącz zarządzanie kolorem stosując profil koloru (wymagany odpowiedni moduł)":
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IrfanView_zarządzanie kolorem.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	125,7 KB
ID:	8505
    wymagany odpowiedni moduł to właśnie te pluginy

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za info odnośnie irfanview. Musiałem doinstalować pluginy i rzeczywiście zdjęcie otwiera identycznie jak w PS. Pozostaje jeszcze kwestia zbyt dużego nasycenia kolorów względem PS w Windowsie np. tapeta ekranu i nasycenia w Luminarze i Aurorze HDR.
    Czekam na wszelkie podpowiedzi.
    N750 / N50 1.8 / T24-70 2.8 /
    https://500px.com/nikonel

  4. #4

    Domyślnie

    kombinuję też w zarządzaniu kolorami windows 10. Może tutaj leży problem. Proszę więc o podpowiedź. W zakładce urządzenia zawsze wyskakuje mi drukarka fax, nawet jak zmienię np. na standardowy monitor i wskażę własny profil stworzony w color navigator np ARGB i ustawię jako domyślny to i tak za chwilę po otwarciu byle zakładki ponownie wskakuje mi drukarka fax. Czy to jest normalne.
    w zakładce opcje zaawansowane profil urządzenia wskazuję swój stworzony profil i to się utrzymuje bez zmian. Reszty nie zmieniam. Niestety jaki bym tutaj profil nie wybrał to i tak niczego to nie zmienia.
    N750 / N50 1.8 / T24-70 2.8 /
    https://500px.com/nikonel

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonel Zobacz posta
    Pozostaje jeszcze kwestia zbyt dużego nasycenia kolorów względem PS w Windowsie np. tapeta ekranu i nasycenia w Luminarze i Aurorze HDR.
    Na monitorze szerokogamutowym, pod Windows, zawsze na pulpicie będzie wyższe nasycenie niż trzeba. Nic się z tym nie da zrobić, to nie Mac. Wszelkie reklamacje kierować do Microsoftu, ale to niewiele da. Win nie ma systemowego zarządzania kolorem i nie potrafi wyświetlać na monitorach o przestrzeni innej niż sRGB. Jeśli Aurora też wyświetla źle, trzeba popatrzeć w ustawieniach programu, może ma CMM, tylko nie włączony.

    Ewentualnie monitor skalibrować w sRGB i zapomnieć o problemach.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonel Zobacz posta
    kombinuję też w zarządzaniu kolorami windows 10. Może tutaj leży problem. Proszę więc o podpowiedź. W zakładce urządzenia zawsze wyskakuje mi drukarka fax, nawet jak zmienię np. na standardowy monitor i wskażę własny profil stworzony w color navigator np ARGB i ustawię jako domyślny to i tak za chwilę po otwarciu byle zakładki ponownie wskakuje mi drukarka fax. Czy to jest normalne. ...
    Nie bardzo rozumiem w czym problem... Coś musi "wyskoczyc" jako pierwsze. U mnie akurat w win7 jest to drukarka zwykła, którą mam i nie ma to żadnego związku z tym jak wyświetla monitor. Drukarka fax jest na 3 miejscu, a monitor na ostatnim:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zarządzanie kolorem win7.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	246,1 KB
ID:	8630
    Ważne, że jak wybierzesz zakładkę monitor, to czy jest tam przypisany właściwy profil, ten, który sobie wybrałeś, czy został utworzony po kalibracji.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli to jest EIZO serii CS to jego oprogramowanie samo podepnie profil i nie trzeba się tym przejmować. Fakt, że w PS jest mniejsze nasycenie niż na pulpicie już wskazuje na istnienie profilu monitora.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki za info. Mimo to dziwi mnie że Aurora i Luminar nie mają możliwości ustawienia profilu i wynika z tego że pracują na tym samym do windows, dlatego mają dokładnie takie same nasycenie. Może są jeszcze niedopracowane i nie było z tym problemów w applu. Tam chyba inaczej jest oprofilowany system.
    N750 / N50 1.8 / T24-70 2.8 /
    https://500px.com/nikonel

  9. #9

    Domyślnie

    Aby aplikacja wyświetlała poprawnie, musi mieć moduł CMM (Color Management Module). W innym wypadku wyświetla w przestrzeni monitora. Jeśli owa przestrzeń będzie większa niż sRGB, nasycenia też będą większe.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonel Zobacz posta
    dzięki za info. Mimo to dziwi mnie że Aurora i Luminar nie mają możliwości ustawienia profilu i wynika z tego że pracują na tym samym do windows, dlatego mają dokładnie takie same nasycenie. Może są jeszcze niedopracowane i nie było z tym problemów w applu. Tam chyba inaczej jest oprofilowany system.
    Mam coś takiego jak Luminar i u mnie prawidłowo wyświetla kolory w systemie windows. Także musi zawierać ten moduł CMM.

    Przykładowe zdjęcie (zrzut ekranu) z profilem AdobeRGB otwarte w Luminar i IrfanView. W IrfanView celowo wyłączyłem zarządzanie kolorem i program źle wyświetla. Barwy są wyblakłe. Luminar wyświetla dokładnie tak samo jak Lightroom, czy PSE, także ma zarządzanie barwą. Oczywiście jak w IrfanView włączę to zarządzanie kolorem to zdjęcia niczym się nie różnią.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	740,9 KB
ID:	8664
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 05-05-2018 o 13:50

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. MacPhun Luminar
    By pmm in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-12-2017, 14:40
  2. [ Krajobraz ] Aurora
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 01:19
  3. [ Krajobraz ] Aurora X
    By geralttt in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 19:56
  4. Ustawienia kolorów, kolory w internecie, kolory na papierze...
    By grzybecki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 21:05
  5. [ Przyroda ] Aurora
    By jerezano in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 09:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •