Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    no to coś jest u mnie nie tak. Rzeczywiście barwy masz takie same. U mnie jak otworzę luminara lub Aurorę to muszę saturacją zejść do około -30% żeby kolory wyrównały się z PS czy IrfanView.
    Nie wiem w czym tkwi problem i jak go znaleźć. Czekam na podpowiedzi.
    N750 / N50 1.8 / T24-70 2.8 /
    https://500px.com/nikonel

  2. #12

    Domyślnie

    tutaj widać jaka jest różnicaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	583,3 KB
ID:	8679

    - - - - kolejny post - - - - - -

    And.n mógłbyś dać zrzut ekranu ustawień zarządzania kolorami windows, wszystkie trzy zakładki. Może tutaj mam coś zbabrane.
    N750 / N50 1.8 / T24-70 2.8 /
    https://500px.com/nikonel

  3. #13

    Domyślnie

    Panowie, to że w dwóch programach jest tak samo, nie oznacza wcale, że prawidłowo! Irfan to też żadna wyrocznia. Jeśli PS wyświetla dobrze, to znaczy że w systemie jest ok. Przyczyny trzeba szukać w aplikacji, która wywala za duże nasycenia.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #14

    Domyślnie

    Zgadza sie ale akurat irfan pokazuje dokladnie takie samo nasycenie co PS. Dlatego dalem go jako wzornik

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Panowie, to że w dwóch programach jest tak samo, nie oznacza wcale, że prawidłowo! Irfan to też żadna wyrocznia. ...
    Pewnie, ze Irfan to żadna wyrocznia, napisałem, że nie chodzi tylko o 2 programy.
    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    ... Luminar wyświetla dokładnie tak samo jak Lightroom, czy PSE, także ma zarządzanie barwą. Oczywiście jak w IrfanView włączę to zarządzanie kolorem to zdjęcia niczym się nie różnią.
    Mogę dodać tych programów znacznie więcej, ale chyba nie jest to potrzebne.

    Cytat Zamieszczone przez nikonel Zobacz posta
    tutaj widać jaka jest różnicaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	583,3 KB
ID:	8679
    Wygląda na to, że mam po prostu "inny program Luminar". Jak zauważyłeś nie mam zakładek jak u Ciebie File, Edit, Layers, itd.
    Ten Luminar co mam daje tylko "gotowce" jakby presety, które można zastosować do zdjęcia. Tylko akurat ten mój zarządza barwą, a Twój jak widać raczej nie, albo źle poszukałeś w ustawieniach programu. Tu jest pewnie problem, a nie ustawienia w systemie win. (Podobnie jak na początku miałeś problem z wyświetlaniem przez IrfanView)

    Edit.
    Dziwnym wszak jest, że program zdaje się rozbudowany dość, bo ma warstwy, aby nie posiadał tego modułu CMM do zarządzania profilami kolorystycznymi.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 05-05-2018 o 20:56

  6. #16

    Domyślnie

    No niestety nic nie pomaga. Odnośnie programu ta nie ma on żadnej zakładki do jakiegokolwiek zarządzania barwą. Wygląda na to że sam z automatu podpina się pod jakiś profil ale pod jaki i jak to zmienić , nie mam zielonego pojęcia.
    N750 / N50 1.8 / T24-70 2.8 /
    https://500px.com/nikonel

  7. #17

    Domyślnie

    chyba wpadłem na powód ale nie do końca go rozumiem.
    W PS w zakładce widok > ustawienie próby miałem zaznaczone CMYK. Zmieniłem na Monitor RGB. To wpłynęło na zmianę nasycenia. Nie bardzo orientuję się do czego dokładnie służy ta zakładka.
    Zauważyłem też że kiedy otwieram zdjęcie zapisane w sRGB i otwiera się okno z wyborem różnicy osadzonych profili i wybiorę użyj osadzonego profilu, to w zakładce edycja > przydziel profil, zaznaczony mam sRGB. Jak go zmienię na ARGB lub dokument bez zarządzania kolorem wówczas mam kolory prawie takie jak w Luminarze, z lekkim większym nasyceniem odcieni czerwieni w Luminarze.
    Kiedy to samo zdjęcie otwieram i w oknie wyboru różnicy profili zaznaczę konwersję kolorów na przestrzeń roboczą ( czyli u mnie ARGB ), to w zakładce przydziel profil mam zaznaczony Adobe RGB i na co bym nie zmienił w zaznaczeniu to nie zbliżam się do nasycenia w Luminarze.
    Kiedy to samo zdjęcie otwieram i w oknie wyboru różnicy profili zaznaczę, usuń osadzony profil to ponownie nasycenie jest zbliżone do luminara.

    natomiast kiedy otworzę RAW to różnica w nasyceniu pomiędzy PS a LUMINAR jest mała zaś Raw zapisany w JPG ARGB i otwarty różnica ponownie jest duża. Różnica dotyczy głównie koluru i odcieni czerwieni.
    w jakim Wszystkie kolory oprócz czerwieni znalazły się w takim samym nasyceniu.

    Nie chodzi mi już o sam Luminar choć przydałoby się wyjaśnienie ale przez te wszystkie próby zgłupiałem i nie wiem już które z ustawień jest najbardziej zbliżone do prawidłowego tzn.
    1. Czy w zakładce ustawienie próby powinienem mieć ustawione CMYk tak jak to było nieruszane w PS czy też monitor RGB
    2. gdy otwieram zdjęcie sRGB a pracuję w PS na ARGB to powinienem zaznaczyć konwersję kolorów na przestrzeń roboczą, użyj osadzonego profilu czy usuń osadzony profil.
    3. zakładka przydziel profil. czy cokolwiek w niej gmerać czy pozostawić ją PS-owi.

    Każdy wybór daje daje inne nasycenie i zakręciłem się jak słoik. Jaka powinna być prawidłowość.
    N750 / N50 1.8 / T24-70 2.8 /
    https://500px.com/nikonel

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonel Zobacz posta
    No niestety nic nie pomaga. Odnośnie programu ta nie ma on żadnej zakładki do jakiegokolwiek zarządzania barwą. Wygląda na to że sam z automatu podpina się pod jakiś profil ale pod jaki i jak to zmienić , nie mam zielonego pojęcia.
    Program nie musi mieć w ustawieniach zakładki do zarządzania barwą. Przykładowo w Lightroom, czy Photoshop Elements czegoś takiego nie ma, a programy rozpoznają jaki profil ma zdjęcie i odpowiednio wyświetlają kolory.
    Jeśli zdjęcie nie zawiera profilu przykładowo Photoshop Elements pyta:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PS Elements.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	8707

    Tego już inne programy mogą nie robić, ale jak mają moduł CMM to powinny dobrze wyświetlić barwy (przykładowo LR).

    PS.
    Sprawdziłem tego nowszego Luminara. Ściągnąłem 14-dniowy trial i program u mnie prawidłowo wyświetla kolory. Tak samo jak PS Elements, LR, czy IrfanView z włączonym zarządzaniem koloru.

  9. #19

    Domyślnie

    Jeśli jakiś program wyświetla nieprawidłowo, to się szuka przyczyny w nim, a nie psuje PS-a, aby wyświetlał jak on.

    1. Symulacja do CMYK może być używana, jeśli robi się coś do druku. Symulacja monitora powoduje efekt taki sam jak wyłączenie zarządzania barwą.
    2. Jeśli obieg pracy opiera się do sRGB, oczywiście "Użyj osadzonego profilu".
    3. Profil przydziela się taki do jakiej przestrzeni wyświetlać zdjęcie. Jest niezbędny aby inne aplikacje wyświetlały poprawnie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #20

    Domyślnie

    Tom01, w takim razie "1. Symulacja do CMYK może być używana, jeśli robi się coś do druku. Symulacja monitora powoduje efekt taki sam jak wyłączenie zarządzania barwą." co należy ustawić w ustawieniach próby.
    N750 / N50 1.8 / T24-70 2.8 /
    https://500px.com/nikonel

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. MacPhun Luminar
    By pmm in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-12-2017, 14:40
  2. [ Krajobraz ] Aurora
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 01:19
  3. [ Krajobraz ] Aurora X
    By geralttt in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 19:56
  4. Ustawienia kolorów, kolory w internecie, kolory na papierze...
    By grzybecki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 21:05
  5. [ Przyroda ] Aurora
    By jerezano in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 09:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •