Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy D600 jeszcze podlega akcji serwisowej?

    Hej, rok temu wysłałem pogwarancyjnego Nikona D600 do serwisu. Chlapał olejem, typowa wada fabryczna. Serwis stanął na wysokości zadania, nie wziął ani grosza. Wyczyścił dokładnie matrycę i aparat. Wymienili także migawkę (Shutter plate, cokolwiek to znaczy). Po roku (dzisiaj) na matrycy są jeszcze gorsze plamy. Mój znajomy wysyłał 3x aż dostał D610. Czy ta akcja nadal trwa? Nie chcę żeby mnie skasowali za ekspertyzę i wysyłkę (50zł) za niesłuszne wysłanie aparatu.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Hej, akcja nadal trwa ale nie liczyłbym na otrzymanie nowego aparatu bo ktoś coś słyszał i tyle ale jeśli potwierdzasz że znajomy faktycznie otrzymał to kto wie ?

  3. #3

    Domyślnie

    Byłem tydzień temu. Akcja nadal obowiązuje, jeżeli po 2 naprawach migawki, problem nadal będzie występował - dostajemy nowe D610.
    Generalnie z tego co rozmawiałem, były aparaty które po pierwszej naprawie wracały ponownie po pół roku-roku (90%), ale było też małe grono które już nigdy potem nie wróciło do serwisu.

  4. #4

    Domyślnie

    Informacja dla potomnych. Aparat wysłałem na początku maja i Nikon miał go już u siebie dnia 08.06.2018. Odesłali go dopiero po miesiącu! Kurier pojawił się z aparatem około 6 czerwca. Mimo że naprawa trwała długo to było warto bo wyczyścili sprzęt i niby wymienili migawkę. Podczas pierwszej naprawy wymieniali tylko taśmy (?) i nie robili niczego z migawką chlapało jeszcze gorzej. Dopiero na fotkach z wakacji (na wysokich przysłonach) zobaczyłem w jakim stanie jest matryca ile ma tych plamek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-01-2017, 23:22
  2. [ Portret ] f/1.2 w akcji :D
    By krzyzne in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 13:53
  3. Szukam książki serwisowej do F60.
    By stecarlos in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 20:55
  4. Zakup lampy po serwisowej
    By believer in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 10:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •