Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zestaw Fuji xT10 i D7200 vs D750

    Wpadłem na pomysł który wydaje mi się dobry, wyprzedaż całego sprzętu Canona 5 mark II i zakup lekkiego bezlusterkowca Fuji x T10. Obiektywy na jakie chciałbym się zdecydować to Samyang 12/2.0 i Fuji 35/1.4 Zdjęcia głównie krajobraz, podróże czasem ulica i dodatkowo za dwa. trzy miesiące zakupić do zdjęć lotniczych, przyrody i ciasnych kadrów krajobrazu Nikona D7200 plus Tamrona 150-600 G2 albo D750 i Tamrona 150-600 G2, choć opcja druga bardziej mi się podoba, to finansowo może być problem. Body używane i obiektyw nowy. Wcześniej przesiadka z Canona z APSC na FF była dla mnie dobrą decyzją, nie wiem jak będzie z Nikonem na APSC. Znajomi mają Nikony z serii D5100 i D5200 i tam szumi a tego nie lubię. Czy nastąpił spory skok wydajności pomiędzy serią D5100 a D7200 jeśli chodzi o szumy ? Staram się nie używać więcej jak iso1600, więcej tylko w wyjątkowych sytuacjach.
    Ogólny zamysł to leki aparat na krótkie ogniskowe gdzie aż tak bardzo nie zależy mi na AF a bardziej na jakości i według różnych źródeł Fuji to spełnia, drugi plan to szybki AF, seria zdjęć, wydajna bateria i długa ogniskowa, ten zestaw byłby wykorzystywany tylko na okazjonalne wyjazdy. Kupuje wprawdzie dwa systemy ale każdy do innych zastosowań, gdzie razem będą się dublować bardzo rzadko, na co dzień miałbym bezlusterkowca. Wiem że można postawić wszystko na jednym systemie ale zamysł jest taki by odchodzić na czym można i osiągnąć zadowalające efekty, dodatkowo przy zakupie używanych body i raczej nowych obiektywów Jakie jest Wasze zdanie ?

  2. #2

    Domyślnie

    50 1.8/1.4G z D750 to przyjemny, mały zestaw o szalenie dobrej ergonomii. Owszem większy od x-t10, ale musiałbyś sprawdzić o ,,ile' większy Ci się subiektywnie wydaje w rękach. Jesteś z Krakowa- idź do Foto-plus'a i pomacaj- myślę, że będziesz zaskoczony.

    Jak dla mnie D750 > X-t10 pod każdym względem (oprócz wagi).
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #3

    Domyślnie

    D750+50/1.4 to dużo większy i cięższy zestaw niż T10+35/1.4.
    Warto mieć taki mieszany zestaw. Ja T10-kę zabieram na urlopy i spacery, a Nikona, gdy zależy mi na jakości i pewności wykonanych zdjęć.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    D750+50/1.4 to dużo większy i cięższy zestaw niż T10+35/1.4.
    Warto mieć taki mieszany zestaw. Ja T10-kę zabieram na urlopy i spacery, a Nikona, gdy zależy mi na jakości i pewności wykonanych zdjęć.
    Gabarytowo wiem jak wygląda jeden i drugi, zdaje sobie też sprawę że nie otrzymam takiego obrazka z Fuji X T10 lub D7200 jak z D750 ale szukam jakiegoś kompromisu. Najważniejsze że niewiele wiem o różnicach jaki obrazek uzyskam, najbardziej boje się zaszumienia. Jeśli zdecydowałbym się na D7200 i byłaby niewielka poprawa w w stosunku do serii D5100,D5200 będę musiał się zastanowić. Przejrzałem zdjęcia na Flicker Nikona, Fuji i generalnie mi się podoba Fuji, choć odnoszę wrażenie że niektóre kolory są nienaturalnie podbite, np niebieski. Większe wątpliwości mam raczej co do D7200 jesli chodzi o detal i kontrast ale jak wiadomo foty wcześniej obrobione i trudno wysuwać jakieś wnioski na podstawie przerobionych już zdjęć naFlicker.

  5. #5

    Domyślnie

    Sprzedałem XT20 i wróciłem do FX. Ogólnie JPG prosto z puszki i łatwość zrobienia zdjęcia zdecydowanie po stronie Fuji. Ergonomia, wygoda, bateria, obsługa i wszystko inne po stornie FX

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Sprzedałem XT20 i wróciłem do FX. Ogólnie JPG prosto z puszki i łatwość zrobienia zdjęcia zdecydowanie po stronie Fuji. Ergonomia, wygoda, bateria, obsługa i wszystko inne po stornie FX
    Decyduje się na to świadomie, dlatego będę wybierał prawdopodobnie dwa aparaty. Co możesz napisać o obiektywach Fuji i ogólnym porównaniu zdjęć z obu aparatów ?

  7. #7

    Domyślnie

    Ogólnie miałem go z 18-55, ale wypożyczałem też stałki. AF dość szybki, trafiał bardzo ładnie. Jeśli nie potrzebowałem RAWów, to robiłem zdjęcia w czystych jpegach z ustawieniami w aparacie (bardzo dobrze działają te profile, Velvia moim ulubionym). Zarówno aparat, jak i obiektywy dawały poczucie solidności.

    Z obecnym aparatem porównania nie mam, bo przez kilka dni nie byłem jeszcze nigdzie na zdjęciach

  8. #8

    Domyślnie

    @Mikis525, które FX kupiłeś?

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Kupiłem D850
    To trudno porównywać do tego co ja potrzebuje

Podobne wątki

  1. D750 vs D7200
    By arkadiuszarek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 27-05-2021, 14:24
  2. D750 - D610 - D7200 dylematy
    By marion in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-09-2018, 12:14
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  4. Sb400 a fuji xt10
    By Omias in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-12-2016, 16:01
  5. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-11-2015, 14:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •