Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zimowy Bałtyk

  1. #1

    Domyślnie Zimowy Bałtyk



    Gdynia Babie Doły

    zapraszam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7137orgKMin.jpg
Wyświetleń:	1263
Rozmiar:	474,1 KB
ID:	8374

    większa wersja

    https://s9.postimg.cc/mtjvzrbpb/DSC_7137org_KMin_D.jpg

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    pelna profeska.

  3. #3

    Domyślnie

    Dobre. Szkoda, że światło rozkłada się bardziej po prawej stronie kadru i przez to wzrok ucieka w prawo a lewa strona idzie w zapomnienie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekjeczen Zobacz posta
    Dobre. Szkoda, że światło rozkłada się bardziej po prawej stronie kadru i przez to wzrok ucieka w prawo a lewa strona idzie w zapomnienie.

    Taki urok tego ujecia, bez problemu mogłem rozjasnic lewą , ale celowo tego nie zrobilem , zeby zachowac klimat tego poranka pozdrawiam .

    Dodam ze od pewnego czasu ogladajac zdjecia swiatowej czołówki fotografow , nie ulegam juz nawykom, ze wszystko na maksa musi byc doswietlone i pokazane . Obecnie przy tym zaawansowaniu sprzetu, nie ma problemu zrobic dobry histogram, nawet nie trzeba sie zbyt mocno trudzic. Ale najwazniejsze mz. i nie tylko moim, jest klimat na fotografii, to jest to co stanowi o jej wartosci !!!!.

    Doszedłem rowniez do wniosku ze nie nalezy bac sie nasycenia ( oczywiscie z umiarem ) gdyz kolor jest obecnie bardzo ważnym elementem fotografii. Oczywiscie do wszystkiego dochodzimy rozwijajac sie fotograficznie, i zdaje sobie sprawe ze co jest dobre dla mnie, nie musi byc dla kogos innego.

    Miłej majówki Piotrze

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta

    Doszedłem rowniez do wniosku ze nie nalezy bac sie nasycenia ( oczywiscie z umiarem ) gdyz kolor jest obecnie bardzo ważnym elementem fotografii. Oczywiscie do wszystkiego dochodzimy rozwijajac sie fotograficznie, i zdaje sobie sprawe ze co jest dobre dla mnie, nie musi byc dla kogos innego.

    Miłej majówki Piotrze
    dokladnie tak jest.
    to wyraznie slychac w muzyce . aby akcent byl slyszalny jako rzeczywisscie podkreslenie , z punktu widzenia wykonawcy musi byc jakby przesadzony.
    to samo obserwuje w sztukach plastycznych.

    jesli chce sie podkreslic zielony , trzeba zaakcentowac czerwony itp.

    to zdjecie wazy na lewo , zastanawialme sie czy bylo mozliwe inne zrownowazenie tej sceny i czy wowczas odbior bylby bardziej harmonijny - i nie wiem.

  6. #6

    Domyślnie

    to zdjecie wazy na lewo , zastanawialme sie czy bylo mozliwe inne zrownowazenie tej sceny i czy wowczas odbior bylby bardziej harmonijny - i nie wiem.
    Też o tym pisałem i myślę, że po podświetleniu lewej strony otrzymalibyśmy całkiem inną fotografię. Gdyby cały kadr był rozświetlony lub gdyby światło w nim było zrównoważone "emocje" towarzyszące zachodowi słońca po prostu by znikły.

  7. #7

    Domyślnie

    Super.
    Jak taki efekt nieba uzyskać ?
    Michał
    Nikon d5000 + Nikkor 50mm f/1.4G, Nikkor 35mm f/1.8G, Nikkor 85mm f/1.8 G, Nikkor 17-105mm f/3.5-5.6, Tokina 11-16 /f 2.8 DX2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dupablada123 Zobacz posta
    Super.
    Jak taki efekt nieba uzyskać ?
    Odpowiedni kierunek wiatru i ciemny filtr.

  9. #9

    Domyślnie

    Po prostu BAJKA
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  10. #10

    Domyślnie

    Jak to w twoich pracach zwykle bywa, kadr jest perfekcyjnie poukladany. Co do oswietlenia, to ciekawe co piszesz o niepokazywaniu wszystkiego i lekkim niedoswietleniu.
    Mz druga zmora wspolczesnej fotografi krajobrazowej jest obawa przed jakimkolwiek, gdziekolwiek nawet lekkim przepaleniem swiatel. A przeciez bardzo czesto patrzac w okolice slonca tylko, troche razi nas w oczy.
    Tak wiec z jednej strony, nie wiem czy ja bym calego zdjecia nie rozjasnil globalnie o nawet tylko 0,1-0,2EV, Zeby swiatlom na niebie dac troche zycia.
    Ale z drugiej strony, jak chcesz tak lekko ciemniej z wieczornym klimatem gasnacego swiatla - to tez taka wersje akceptuje.

    Na pewno rozklad samego swiatla jest na foto idealny. Deliberowac i dzielic wlos na czworo mozna by nad jego intensywnoscia

    Kolor tez mi pasuje..
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Zimowy Bałtyk II
    By harb in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 23:49
  2. [ Krajobraz ] Zimowy Bałtyk
    By harb in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 21:44
  3. [ Krajobraz ] Zimowy Bałtyk....
    By harb in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 15:35
  4. [ Krajobraz ] Zimowy Bałtyk II
    By Jakub Klimczak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 23:29
  5. [ Krajobraz ] Zimowy Bałtyk
    By Jakub Klimczak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •