Witajcie

Od jakiegoś już czas użytkuję D5300, swoją drogą świetne body, duży możliwości, z fabrycznym obiektywem i moimi pozostałymi Nikkorami spisuje się świetnie. Jakiś miesiąc temu kupiłem do niego obiektyw Nikkor 35mm f/1.8G AF-S DX. Po miesiącu zabawy stwierdzam, że obiektyw totalnie nie zgrywa się moim D5300. AF ma masę pomyłek. Zarówno w automacie, jak i ustawieniach manualnych. Obojętnie co bym nie ustawił to ostrość w porównaniu nawet do fabrycznego szkła jest kiepska. Czytałem, że ten obiektyw ma problem z ostrością od pełnej dziury i zaczyna fajnie ostrzyć od mniej więcej f/2,5 ale bez przesady, jakiejś kolosalnej różnicy nie widzę. Dodatkowo w necie natrafiłem na kilka wpisów od użytkowników, którzy używają takiego samego zestawu i każdy narzeka, że to szkło z body D5300 daje masę pomyłek na AF.

Czym to może być spowodowane? Czy jest jakaś szansa żeby ten obiektyw ostrzył idealnie z D5300?

Nie powiem, obraz jest piękny, jasny, bardzo ładny bokeh, ale ta ostrość... no litości. Totalnie nie do użytku, to już wolę używać fabrycznego, jest ciemniej, ale ostrość idealna.

Pomóżcie jakieś rady, sugestie?

Pozdrawiam