Close

Strona 38 z 42 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 413
  1. #371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Piszę o własnych spostrzeżeniach i jeśli myślisz, że ktoś wydaje dość pokaźną sumę tylko dlatego, że jest fanem Nikona, to jesteś w ogromnym błędzie. Ne widzę też problemu, by zrobić porównanie i pokazać kto ma rację.
    Nie zrozumiałeś żartu i kontekstu. No trudno.

  2. #372

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Nie zrozumiałeś żartu i kontekstu. No trudno.
    Faktycznie. Przepraszam i pozdrawiam.

  3. #373

    Domyślnie

    Padłem ?
    Punkt za dobre poczucie humoru
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 13-06-2018 o 01:58

  4. #374

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Z całą pewnością w fotografii statycznej, studyjne, gdzie jest dużo światła rozwiązanie sony - ostrzenie na oko, wraz z szerokim rozmieszczeniem pól AF na prawie całej powierzchni kadru, jest praktyce najlepszym na rynku. Niestety, w wielu innych sytuacjach jest najlepsze tylko teoretycznie. Już samo to że AF pracuje na domkniętej przysłonie mocno ogranicza jego czułość.
    Nigdzie nie twierdzę że to zły aparat ze złym AFem, tylko to że AF teoretycznie śledzi oko przy słabym świetle i AF-C, a tym czy rzeczywiście kolejne zdjęcia będą trafione, to spora różnica.
    Odnośnie opanowania D750 - pisałem także o tym że może po prostu optyka którą się używa ogranicza AF w DSLR a nie problemem jest sam AF. Nie zauważyłem że ktokolwiek opisywał skuteczność i pewność pracy AF obu aparatów na takich samych, albo porównywalnych szkłach.
    Na domknietej tylko w trybie ciągłym. Warto zbadać temat zanim się wypowiadamy.

    A7III/35/55/85/135

  5. #375

    Domyślnie

    Ciekawość mnie zżera. W Sony A6000 mam tak, że jak zdecyduję się przymknac szkło z 1.4 do powiedzmy f2.8 czy f4... To odrazu owa przysłona się przymyka, widać to nawet patrząc w obiektyw. W jasnych scenach po prostu robię dalej zamierzone zdjęcie. Ale już w pokoju w świetle sztucznym skuteczność af z tego tytułu mocno spada... Af praktycznie woła o pomstę do nieba... Czy w A7III jest tak samo?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  6. #376

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boobass Zobacz posta
    Na domknietej tylko w trybie ciągłym. Warto zbadać temat zanim się wypowiadamy.

    A7III/35/55/85/135
    Nie tylko w ciągłym. Jeśli ustawiam przysłonę pierścieniem, to niestety ostrzy na przysłonie docelowej. Wpływ na to ma też bodajże ustawienie wyświetlania podglądu na żywo.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 14-06-2018 o 15:35

  7. #377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Nie tylko w ciągłym. Jeśli ustawiam przysłonę pierścieniem, to niestety ostrzy na przysłonie docelowej. Wpływ na to ma też bodajże ustawienie wyświetlania podglądu na żywo.
    Jeżeli masz obiektyw, który domyka przysłonę roboczą to tak, ale to chyba w każdym aparacie, zgoda? Poza tym, tak jak mówisz, można zmienić ustawienia i problem znika .

    A7III/35/55/85/135

  8. #378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boobass Zobacz posta
    Jeżeli masz obiektyw, który domyka przysłonę roboczą to tak, ale to chyba w każdym aparacie, zgoda? Poza tym, tak jak mówisz, można zmienić ustawienia i problem znika .

    A7III/35/55/85/135
    Czyli podsumujmy. Mam A7III+24-70G. Jestem w pokoju z ekspozycją iso1600 1/160s f2.8 i Chce skorzystać z f5.6 dopasowując parametry powiedzmy na iso6400 1/160s f5.6 Jak wygląda wtedy ostrzenie AF i AFC? Czy przysłona momentalnie przymyka się na f5.6 i juz tak zostajena czas moich ustawionych parametrów? Czy wykrywanie twarzy/oka jeszcze działa? Czy działa w całym kadrze? Jaka jest wtedy skuteczność AF i AFC?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  9. #379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Czyli podsumujmy. Mam A7III+24-70G. Jestem w pokoju z ekspozycją iso1600 1/160s f2.8 i Chce skorzystać z f5.6 dopasowując parametry powiedzmy na iso6400 1/160s f5.6 Jak wygląda wtedy ostrzenie AF i AFC? Czy przysłona momentalnie przymyka się na f5.6 i juz tak zostajena czas moich ustawionych parametrów? Czy wykrywanie twarzy/oka jeszcze działa? Czy działa w całym kadrze? Jaka jest wtedy skuteczność AF i AFC?
    Aparat działa na dwa sposoby. Albo (domyślnie) zmiany w parametrach ekspozycji są aplikowane natychmiast i widzisz je w wizjerze, albo przysłona robocza jest otwarta i na czas nastawów nie jest domykana. Ten parametr wybierasz w menu Live View - settings effects on/off. W przypadku pierwszym, skuteczność jest wysoka o ile pozwala na to ilość światła i tak, eye AF działa. W drugim, podobnie, ale dysponujesz dodatkową ilością światła, ponieważ przysłona jest maksymalnie otwarta, w twoim przypadku wynosi ten parametr 2.8. Przysłona zostaje domknięta w momencie wciśnięcia spustu do końca.

    EyeAF działa w całym kadrze i jest skuteczny.

    A7III/35/55/85/135

  10. #380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Ciekawość mnie zżera. W Sony A6000 mam tak, że jak zdecyduję się przymknac szkło z 1.4 do powiedzmy f2.8 czy f4... To odrazu owa przysłona się przymyka, widać to nawet patrząc w obiektyw. W jasnych scenach po prostu robię dalej zamierzone zdjęcie. Ale już w pokoju w świetle sztucznym skuteczność af z tego tytułu mocno spada... Af praktycznie woła o pomstę do nieba... Czy w A7III jest tak samo?
    Nie musi, tak jak napisałem, możesz ustawić tak, by robocza przysłona była otwarta.

    A7III/35/55/85/135

Strona 38 z 42 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •