Close

Strona 41 z 42 PierwszyPierwszy ... 3139404142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 413
  1. #401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie, Ty twierdzisz (łeś?) że adapter to tylko w moich marzeniach.
    O tym adapterze czytałem kilka miesięcy temu. Artykuł o tym patencie jest z września 2017 roku. Według mnie pomysł na ten adapter z lustrem półprzezroczystym jest delikatnie mówiąc bezsensowny. Można go traktować jako ciekawostkę patentową. Można patentować różne "pomysły". Od patentu do produkcji czasami droga jest daleka. Czasami coś patentuje się, żeby konkurencji utrudnić działalność. Gdyby półprzezroczyste lustra były tańszym i lepszym jakościowo rozwiązaniem to zapewne producenci lustrzanek powszechnie stosowaliby je zamiast tradycyjnego mechanizmu lustra ruchomego.

    PS. Sony wyprodukowało kilka modeli lustrzanek z półprzeźroczystym lustrem. Zdobyły rynek?
    Ostatnio edytowane przez jony ; 08-07-2018 o 02:35

  2. #402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    O tym adapterze czytałem kilka miesięcy temu. Artykuł o tym patencie jest z września 2017 roku. Według mnie pomysł na ten adapter z lustrem półprzezroczystym jest delikatnie mówiąc bezsensowny...
    Bardzo podobny adapter wypuściło Sony do swojej starej szklarni by można ją było podpinać pod bezlustra Sony. Zwie się to la-ea4. Można się sprzeczać czy ostatecznie tak lub podobnie będzie wyglądać przelotka Nikona, ale raczej nie o to czy w ogóle taki adapter powstanie. Adaptery do swoich bezluster wydały Olympus, Panasonic, Sony oraz Canon, czyli niemal wszyscy na rynku. Nie zrobiło tego Fuji, ale tylko dlatego, że w zasadzie ominęła je faza DSLR (z małymi wyjątkami) i od razu przeskoczyli na bezlustra. Co więcej Nikon także poszedł tą samą drogą i zastosował już przelotkę FT1 do swoich małych bezluster. A po co się to robi to chyba nie trzeba przekonywać. Nikon ma ogromną kolekcję szkieł, często bardzo dobrych, które przynajmniej na początku mogą bardzo się przydać. Pierwsze kilka lat w nowym systemie to będą ciężkie lata z racji tego, że szkieł będzie mało. Adapter przynajmniej częściowo może ukrócić te cierpienia. Dla niektórych może to być nawet rozwiązanie docelowe. Szczególnie gdy się już posiada dobre szkła z bagnetem F.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Zapytaj Sigmę o model SD Quattro.
    Albo Pentasia (Ricosia) o K-01.

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tak szczerze? Nie wiem, czy nie wolałbym zwykłego EF w bezlustrze, bo akurat bazuję na Canonie, niż jakieś wynalazki na EF-M, które trzeba dopiero stworzyć. Że puszka brzydka, bo z wbudowanym adapterem? Być może dałoby się przeżyć.
    A to wtedy nie lepiej po prostu pozostać przy lustrzankach? Adapter to taki złoty środek (albo zgniły kompromis), bo można mieć mniejszą aparatkę i w razie czego skorzystać z lustrzankowej szklarni. I nie zamyka się przy okazji drogi do trochę mniejszych szkieł (tych szerszych).
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-07-2018 o 07:50

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    @boobass jak tam wesele? Podzielisz się wnioskami? Jakie miałeś szkła, czym błyskałeś, ile baterii i jak af?
    Hej. Właśnie ogarnąłem zdjęcia. To nie do końca było wesele a uroczystość o nazwie quinceanera. 15 - letnie urodziny dziewczyny. Dość ważna uroczystość w Ameryce południowej. Miało być 80 osób, mieszanka ludzi ze Szwecji oraz Urugwaju. Sala ciemna, ale raczej starałem się nie błyskać. Miałem ledy na aparacie, miałem też małego godoxa. AF radzil sobie świetnie. Z imprezy zdjęcia są trafione w punkt. Czasem zdarzało mi się poczekać dłużej przy przesłonie rzędu 4.0. Ogolnie sprzęt zdał egzamin celująco. Cały reportaż ogarnąłem na jednej baterii, łącznie 650 zdjęć. Wcześniej robiłem przygotowania u kosmetyczki oraz fryzjera na innej. Nie zużyłem żadnej baterii poniżej 30%. Samsung 35 sprawował się świetnie. Af działał jak w systemowych szkłach.

    A7III/35/55/85/135

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikoś92 Zobacz posta
    Testowałem już oba modele i właściwie czekam na jakiś sensowny Cashback na Sony A7 III.

    A na tą chwilę zostanę z moimi "zabawkami" z Nikona.

    Tu też można zauważyć, że Nikon chce konkurować (w bezlusterkowcach) z aparatami Sony:
    https://www.spidersweb.pl/2018/07/be...ce-nikona.html
    Cashback na Sony A7III? No to powodzenia Nieprędko. Natomiast aktualny cashback na szkła i pozostałe korpusy działa znakomicie, dostałem zwrot 160 euro po 5 dniach od wysłania maila.

    A7III/35/55/85/135

  5. #405

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    wtedy nie lepiej po prostu pozostać przy lustrzankach?
    Oczywiście, że pozostanę przy lustrzankach, jednak bezlusterkowiec przydaje się również, choćby do zapinania różnych dziwnych szkieł. W tej chwili jest to Sony, ale mam niejasne wrażenie, że nowe wypusty od Canona i Nikona będą znacznie lepsze.

  6. #406

    Domyślnie

    No ok, ale gdybyś miał w bezlustrze lustrzankowe mocowanie to miałbyś też utrudnione podpinanie tych różnych dziwnych szkieł. A co do tego, że nowe Canony i Nikony będą znacznie lub nieznacznie lepsze od Sonacza to wierzę, ale wtedy mam wrażenie, że nie będzie mnie na nie stać. Inna sprawa, że zarówno Nikon jak i Canon są lub byli na rynku bezlusterkowym i w sumie nic takiego wielkiego nie pokazali.

  7. #407
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie koniecznie będą lepsze, obie firmy stoją przed ścianą, w którą jak widać walą łbami cały czas, jak zrobią lepsze od sony to nawet zawodowcy oleją lustra tych firm, jak zrobią gorsze to może nie być zachęta do zakupu.
    Nikon z tych przecieków widać że chce stworzyć jakiś system, który mógłby istnieć i współdziałać z lustrami, to może być dobre wyjście, jakieś patenty na moduły zawierające lustro, moduł wizjera optycznego, do tego matryca bsi z dual pixel i jakimś af nowatorskim, jeśli aparaty mają się pojawić w 2019 roku to nawet nie powinniśmy się sugerować np sony A7III tylko tym co będzie w przeciekach o wersji IV.
    A może są jakieś już umowy z sony że razem będą dzielić się rynkiem, kto to wie ?

    Szklarnia jest super w nikonie ale może nikon chciałby jednak zarabiać wreszcie wiecej na obiektywach, a nie jak obecnie że jest na końcu listy, uważam że mają potencjał na to by sypnąć całą gamą obiektywów od amatorskich po pro na nowy bagnet bez takiego cyrku jak sony, które najwidoczniej robi to przemyślanie i nie wpuszcza nowych obiektywów jeśli praktycznie jest monopolistą w ff bezlustrach.

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ... patenty na moduły zawierające lustro...
    Po co, do czego to będzie służyć?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...moduł wizjera optycznego...
    Po co, do czego to będzie służyć?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...jakimś af nowatorskim...
    Jednak czegoś się Nikon od bezlusterkowców nauczył. Za każdym razem jak wychodzi nowego bezlustro, obojętnie czy to Sony, Fuji czy Olympusa/Panasa to zawsze się chwalą rewolucyjnym, najszybszym, najlepszym, idealnym,najwspanialszym AFem

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...jeśli aparaty mają się pojawić w 2019 roku to nawet nie powinniśmy się sugerować np sony A7III tylko tym co będzie w przeciekach o wersji IV...
    Poszczególne wersje A7 dzielą zazwyczaj około 3 lata. Serio myślisz, że w przyszłym roku zobaczymy A7IV?

  9. #409

    Domyślnie

    Polecam kilka słów od praktyka. Szczególnie akapity dotyczące pracy na elektronicznej migawce w sztucznym oświetleniu i głośności migawki mechanicznej w porównaniu z lustrzankami.
    https://www.fotopolis.pl/testy/apara...wych-warunkach
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #410
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem dlaczego niby na tych koncertach sa trudne warunki. Scena jest tak kontrastowa, że dla AF to żaden problem. I pisał że było dużo swiatła.

Strona 41 z 42 PierwszyPierwszy ... 3139404142 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •