Close

Strona 37 z 42 PierwszyPierwszy ... 273536373839 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 413
  1. #361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Moim zdaniem nie masz racji. Podniecasz się jak dziecko które zobaczyło nową zabawkę. Porównaj sobie Sony A7III czy też A7RIII z Nikonem D850 lub D5. Zobacz i porównaj uzyskany materiał. Sądzę, że wtedy zrozumiesz, że Twój D750 to technologia sprzed wielu lat.???
    D850 ciągle jest ograniczony AF-em do środka kadru. Poza tym kosztuje 17000 zł, a nie 10000 zł. Eye AF też nie ma. Jakbym miał wybierać, to brałbym a7 III.

    A co do tego Eye-AF, to zawsze mnie zastanawia, skąd to niby ma wiedzieć na którą twarz i które oko ostrzyć. Miałem to niby w a6000, ale wyłączyłem, bo często ostrzyło na oko, które jest z tyłu. Na grupach ludzi nie testowałem.

  2. #362

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale jak kupisz soniaka to zasypiesz nasz fotkami pokazującymi przewagę nad nikonem i wtedy nie trzeba będzie ciągnąć tak jałowego tematu.
    A gdzie tu jest jakiś przymus? Serio niczego nie musisz ciągnąć

  3. #363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale jak kupisz soniaka to zasypiesz nasz fotkami pokazującymi przewagę nad nikonem i wtedy nie trzeba będzie ciągnąć tak jałowego tematu.
    Nie kupuję Soniaka, a jeśli tak bym zrobił to będzie ostatnie miejsce w którym będę pokazywał zdjęcia z tego sprzętu - samobójcą nie jestem, żebym tak ortodoksyjnym miłośnikom firmy N miał pokazywać inny sprzęt. Pisaliście mi żebym sprawdził, sprawdziłem, wszystko co na papierze sprawdziło się w praktyce. Opisałem sytuację to poszły komentarze, że nie potrafię obsługiwać AF w lustrzance, i że Sony jest dla tych co nie potrafią (co za bzdurny argument-lepszy AF jest dla tych co nie potrafią gorszym) że telefonem lepiej robić zdjęcia, że coś tam obiektywy. No i że się podniecam bo bym musiał jeszcze porównać aparat za 25koła, wielkosci mojej mikrofalówki.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 12-06-2018 o 10:34

  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    AF w sony jest zdecydowanie bardzie "zautomatyzowany" niż lustrzankach. piszą o tym wszyscy testerzy i jest to kolosalna zaleta dla osób które nie radzą sobie z optymalnym ostawieniem i używaniem AF w DSLRach. D750 ma jeden z lepszych AF na rynku (nie piszą o rozmieszczeniu punktów a o skuteczności ostrzenia w każdych warunkach). Jeśli więc ktoś uważa że AF w A7 III to dzień do nocy (do tego w słabym świetle) w stosunku do D750, to albo ma gówniane pod względem AF szkła do D750 (i wręcz przeciwnie w przypadku A7 III) ale nie potrafi opanować AF w DSLR.
    Spokojnie możesz wybrać sobie tryb odpowiedni i używać jak w lustrzankach, bez zautomatyzowania, to jest szukanie dziury w całym na siłę. Pamiętam jak rozpływałeś się nad af w D500, tutaj masz jeszcze większy przeskok i to nie jest dzień do nocy? Nie ma to jak wziąć szkło 105 1.4 ( albo 200 f2), wykadrować pionowy, ciasny portret z wyostrzeniem na oko. Sony zrobi to bez problemu, natomiast w D850, D5 trzeba będzie przekadrować przy malutkie GO, co stwarza ryzyko pudła jak się nie utrzyma płaszczyzny. Mówienie komuś, kto wybiera bardziej skuteczny, powtarzalny i wygodny system pod tym względem, że nie opanowała AF w DSLR to nieporozumienie.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #365

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Spokojnie możesz wybrać sobie tryb odpowiedni i używać jak w lustrzankach, bez zautomatyzowania, to jest szukanie dziury w całym na siłę. Pamiętam jak rozpływałeś się nad af w D500, tutaj masz jeszcze większy przeskok i to nie jest dzień do nocy? Nie ma to jak wziąć szkło 105 1.4 ( albo 200 f2), wykadrować pionowy, ciasny portret z wyostrzeniem na oko. Sony zrobi to bez problemu, natomiast w D850, D5 trzeba będzie przekadrować przy malutkie GO, co stwarza ryzyko pudła jak się nie utrzyma płaszczyzny. Mówienie komuś, kto wybiera bardziej skuteczny, powtarzalny i wygodny system pod tym względem, że nie opanowała AF w DSLR to nieporozumienie.
    Z całą pewnością w fotografii statycznej, studyjne, gdzie jest dużo światła rozwiązanie sony - ostrzenie na oko, wraz z szerokim rozmieszczeniem pól AF na prawie całej powierzchni kadru, jest praktyce najlepszym na rynku. Niestety, w wielu innych sytuacjach jest najlepsze tylko teoretycznie. Już samo to że AF pracuje na domkniętej przysłonie mocno ogranicza jego czułość.
    Nigdzie nie twierdzę że to zły aparat ze złym AFem, tylko to że AF teoretycznie śledzi oko przy słabym świetle i AF-C, a tym czy rzeczywiście kolejne zdjęcia będą trafione, to spora różnica.
    Odnośnie opanowania D750 - pisałem także o tym że może po prostu optyka którą się używa ogranicza AF w DSLR a nie problemem jest sam AF. Nie zauważyłem że ktokolwiek opisywał skuteczność i pewność pracy AF obu aparatów na takich samych, albo porównywalnych szkłach.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 12-06-2018 o 13:46
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    ...Już samo to że AF pracuje na domkniętej przysłonie mocno ogranicza jego czułość...
    To zależy od tego z jakich ustawień się korzysta.

  7. #367

    Domyślnie

    Przed zakupem D850 długo testowałem Sony A7RIII i Sony A7III. Moim zdaniem materiał uzyskany z D850 ma świetną plastykę. Lepsze wysokie ISO. Wiele prób i porównań AF-C (fotografowałem obiekty będące w ruchu} przekonało mnie do Nikona.

  8. #368

    Domyślnie

    Jak możesz tak pisać, Ty fanboju w żółtym turbanie!

  9. #369

    Domyślnie

    W dodatku w internecie gdzie nie można nikomu ufać. No chyba, że jesteś po wizycie w atelier Jacka_Z i po uzyskaniu stosownego certyfikatu

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Jak możesz tak pisać, Ty fanboju w żółtym turbanie!
    Piszę o własnych spostrzeżeniach i jeśli myślisz, że ktoś wydaje dość pokaźną sumę tylko dlatego, że jest fanem Nikona, to jesteś w ogromnym błędzie. Ne widzę też problemu, by zrobić porównanie i pokazać kto ma rację.

Strona 37 z 42 PierwszyPierwszy ... 273536373839 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •