Close

Strona 36 z 42 PierwszyPierwszy ... 263435363738 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 413
  1. #351

    Domyślnie

    No właśnie ja w takich średniawych warunkach na sali się bawiłem i z tym trafianiem i śledzeniem to tak sobie było (dynamiczne tańce, nie bujanie). Do tego przy ostrzeniu potrafił obraz w wizjerze lagować dość zauważalnie i mocno mnie to zaskoczyło na minus. Ale też biorę poprawkę na to, że aparat nie był zupełnie ustawiony pod zdjęcia, a kamerun też go tylko do video używa, więc nie bardzo potrafił mi pomóc poprzestawiać cokolwiek - stąd mogę mieć niemiarodajny obraz całości, więc wstrzymuję się z opinią (zresztą przez 5-10min zabawy ciężko cokolwiek stwierdzić). Możliwe też, że szkła nie były takie jak trzeba (S20 1.4 przez przejściówke, jakieś 50 1.4 canonowskie chyba, 100/2 canonowskie...). Musiałby mi ktoś ogarniający i siedzący w temacie pokazać co i jak, może wtedy by to wyglądało inaczej.

  2. #352

    Domyślnie

    Moze to nie była III ? Ale u mnie miał bez przejściówek szkła, w dodatku coś tam fotografuje, więc wszystko mi przestawiał i pokazywał.Dynamiczne tańce też robiłem i normalnie walisz serie, a tam ostre wszystko praktycznie, tak że możesz sobie robić tajmlapsy z tańca, albo gify Sledzenie twarzy jest praktycznie nieomylne, i to w całym pokryciu kadru, od brzegu do brzegu, punkt w punkt ładnie trafia ostrością, możesz zrobić zdjęcia mając kogoś twarz na samej krawędzi kadru bez przestawiania aparatu, nie przekadrowujac. AF jest na wypasie, zero problemów w ciężkim oświetleniu, af-c lapie kręcących się ludzi do szybkiej muzyki przy słabym świetle. Mi się podoba też brak klepania lustrem, jest to zdecydowanie cichszy aparat i bardziej dyskretny, wykonanie tego aparatu też bardzo solidne, taka zbita bryła, gdzie wszystko ładnie i solidnie dopasowane jest. Moim zdaniem wykonanie dużo lepsze niż moje d600 i d750. W sensie mam wrażenie ze to wszystko z lepszych materiałów wykonane jest. Ale mi już w nikonach gumy odchodzą, i farba się zdziera to może dlatego też. Na pewno nie ma takich problemów, jak tu fanboje Nikona tutaj wróżyli, że AF nie wyrabia i że bateria nie nadaje się na śluby, kamerzysta miał w zapasie a7mark 1 i tam do niego 12 baterii, jak mówił to wcześniej co chwilę wymieniał, a tutaj duuuzo dłużej.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 11-06-2018 o 21:43

  3. #353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Moze to nie była III ? Ale u mnie miał bez przejściówek szkła, w dodatku coś tam fotografuje, więc wszystko mi przestawiał i pokazywał.Dynamiczne tańce też robiłem i normalnie walisz serie, a tam ostre wszystko praktycznie, tak że możesz sobie robić tajmlapsy z tańca, albo gify Sledzenie twarzy jest praktycznie nieomylne, i to w całym pokryciu kadru, od brzegu do brzegu, punkt w punkt ładnie trafia ostrością, możesz zrobić zdjęcia mając kogoś twarz na samej krawędzi kadru bez przestawiania aparatu, nie przekadrowujac. AF jest na wypasie, zero problemów w ciężkim oświetleniu, af-c lapie kręcących się ludzi do szybkiej muzyki przy słabym świetle. Mi się podoba też brak klepania lustrem, jest to zdecydowanie cichszy aparat i bardziej dyskretny, wykonanie tego aparatu też bardzo solidne, taka zbita bryła, gdzie wszystko ładnie i solidnie dopasowane jest. Moim zdaniem wykonanie dużo lepsze niż moje d600 i d750. W sensie mam wrażenie ze to wszystko z lepszych materiałów wykonane jest. Ale mi już w nikonach gumy odchodzą, i farba się zdziera to może dlatego też. Na pewno nie ma takich problemów, jak tu fanboje Nikona tutaj wróżyli, że AF nie wyrabia i że bateria nie nadaje się na śluby, kamerzysta miał w zapasie a7mark 1 i tam do niego 12 baterii, jak mówił to wcześniej co chwilę wymieniał, a tutaj duuuzo dłużej.
    Tylko jeszcze pytanie z jakich obiektywów korzystałeś ? AF z takiem Smayangiem 35/2.8 czy Sony 50/1.8 nie będzie działał tak dobrze jak z topowymi szkłami G Master.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #354

    Domyślnie

    kurczeblade mógłbym poprosić jakieś foty testowe tegoż aparatu w typowych "polowych" warunkach (fotografowałeś to zapewne posiadasz), czyli standardowy brak światła na sali weselnej + oświetlenie na kontrę od zespołu/dj-a ? Najfajniej by było gdyby były z exifem. To co oglądam w necie mnie nie interesuje, chciałbym zobaczyć materiał reportażowy.
    Ponadto interesującą mnie kwestią tegoż sprzętu jest jego serwis. Pracowałem przez 14 lat w labie fotograficznym, trochę tego sprzętu klientowskiego przewinęło się przez moje ręce i w ciągu ostatniego roku pozmieniało się coś, czy jest jak dawniej, czyli gdy coś "padnie" to czas na kupno kolejnej nowości, gdyż naprawa zazwyczaj jest nieopłacalna ? Sony ma kilka bardzo ciekawych rzeczy do zaoferowania: b. dobry marketing i prowizje dla sprzedawców. I tu plusy się kończą.
    edit: a co do odklejających się gum: 80 nie wiem ile ma lat, a dalej robi "paszporty", 90 sprawdza się na wycieczkach, fakt 700 i 800 trochę mniej udane pod tym względem, bo co jakiś czas trzeba poprawiać, pierwsza 750 od premiery, nie mam pojęcia ile ślubów na niej zrobione, ale dalej nie klejona, druga zeszłoroczna: wyczyściłbym wizjer i wyświetlacz i ktoś kto nie sprawdzi migawki uzna za nową. Widocznie przez tyle lat miałem farta.
    Ostatnio edytowane przez slawkor ; 11-06-2018 o 22:28

  5. #355

    Domyślnie

    @Borat1979 głównie testowałem na jakimś zeissie 25mm i chyba światło 2 z tego co pamiętam. Borat ale Nikon szkieł "G Master" stałek też nie ma jakiś błyskawicznie szybkich i celnych. @slawkor nie mam zdjęć z tego aparatu, bo to nie był mój sprzęt z tymi jedynymi plusami przestań się kompromitować proszę

    Uciekam nim zacznie się totalny najazd fanbojów N na mnie, ale nim zaczniecie rzucać we mnie błotem, polecam, serio polecam najpierw nawet przejść się do sklepu i sobie sprawdzić ten sprzęt ...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 11-06-2018 o 22:57

  6. #356

    Domyślnie

    AF w sony jest zdecydowanie bardzie "zautomatyzowany" niż lustrzankach. piszą o tym wszyscy testerzy i jest to kolosalna zaleta dla osób które nie radzą sobie z optymalnym ostawieniem i używaniem AF w DSLRach. D750 ma jeden z lepszych AF na rynku (nie piszą o rozmieszczeniu punktów a o skuteczności ostrzenia w każdych warunkach). Jeśli więc ktoś uważa że AF w A7 III to dzień do nocy (do tego w słabym świetle) w stosunku do D750, to albo ma gówniane pod względem AF szkła do D750 (i wręcz przeciwnie w przypadku A7 III) ale nie potrafi opanować AF w DSLR.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #357

    Domyślnie

    Aha czyli fotki widziałeś tylko na ekranie aparatu. Telefonem też zrobię zdjęcie i będzie wyglądać na ekranie bajecznie, po wywołaniu na papier "wow" znika. Wiem wyolbrzymiam. Może i jest to świetny sprzęt, wierzę w to, iż na niskich iso jest rewelacyjny, ale ja dopóki nie zobaczę całego repo nim zrobionym, na różnych iso, nie zaufam.

  8. #358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    S4int tak, dla mnie aparat rewelacja, wszystkie te wspomagania, śledzenie oka, twarzy działają jak na filmie który wystawiłem wyżej, generalnie leci seria i w serii wszystkie zdjęć praktycznie ostre, można śmiało stwierdzić że teraz małpa może dobrze wyostrzyć tym aparatem. Wystarczy trzymać PM w wizjerze a ostrość sama na nich leci. Nie przeszkadzają sypane płatki róż, konfetti, bo ostrość trzyma cały czas na buzi(opinia kamerzysty, bo ja tylko na weselu mogłem popstrykac). Ciężko mi było trochę z ergonomią, ale kamerzysta też trochę foci i pokazywał jak każdą funkcje można przypisać sobie do przycisków. Największe wrażenie zrobił na mnie AF - dla mnie to kosmos w porównaniu do nawet mojego d750. AF spokojnie sobie radzi na bocznych, środkowych, co się nie ustawi to bach w ostrość, w weselnych warunkach, światła z DJ i ciemność, wszystko praktycznie trafia. Nie wiem co teraz będą musiały lustra zrobić żeby dogonić taki system AF,a, ale z pewnością będą musieli się bardziej postarać. Wiem że pewnie i tak moja opinia przyjedzie bokiem, bo stwierdzicie że się kierowałem emocjami, ale sami sobie porównacie, to zobaczycie ? po zabawie tym aparatem, tylko się utwierdziłem w tej opinii, że ten aparat jest idealny pod taki reportaż jak śluby, i pod portretowanie. Gdybym miał kompletować sprzęt od początku to z pewnością zainwestowałbym w Sony.
    Moim zdaniem nie masz racji. Podniecasz się jak dziecko które zobaczyło nową zabawkę. Porównaj sobie Sony A7III czy też A7RIII z Nikonem D850 lub D5. Zobacz i porównaj uzyskany materiał. Sądzę, że wtedy zrozumiesz, że Twój D750 to technologia sprzed wielu lat.???

  9. #359

    Domyślnie

    Wiedziałem, wiedziałem
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 12-06-2018 o 00:46

  10. #360
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak kupisz soniaka to zasypiesz nasz fotkami pokazującymi przewagę nad nikonem i wtedy nie trzeba będzie ciągnąć tak jałowego tematu.

Strona 36 z 42 PierwszyPierwszy ... 263435363738 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •