Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: D7200 + oczko

  1. #1

    Domyślnie D7200 + oczko

    Witam

    Na wstępie proszę o wyrozumiałość bo to mój 1 post


    Do połowy czerwca mam zamiar kupić D7200 i tu zaczynają się schody bo nie wiem jaki obiektyw dobrać do body. Na stronie cyfrowe.pl znalazłem na bagnet F obiektyw Sigma C 17-70 mm F2.8-F4.0 DC MACRO OS HSM / Nikon. Nie wiem czy to dobry obiektyw a nie ukrywam że bardzo zależy mi aby miał tego zooma i był trochę jasny szczególnie gdy będę robił w zdjęcia tam gdzie tego światła aż tyle nie ma. f/2,8-4 nie jest złym wyborem tak myślę tylko czy ta Sigma będzie współpracować z D7200 bo po ostatniej aktualizacji jakieś cyrki są i widzę w sieci mega pozywanie się obiektywów sigmy ??

    Dlatego proszę o pomoc doboru obiektywu który pracuje d7200 a nie grysie sie Chciałbym obiektyw wykorzystywać do fotografii przyrodniczej -dlatego tu lekko-średni zoom, fotografia ludzi -portrety jakieś zdjęcia pojedynczej osoby lub grupowe ect... no i ostatecznie taka ogólną jak to się mówi rodzinna

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Sigma 17-50/2.8 to jeden z najbardziej oczywistych wyborów. Jest bardzo dobra optycznie no i ma stałe światło. Wady - jak dla mnie - ani to długie (50 mm to naprawdę mało) ani szerokie chociaż 17mm to i tak lepiej od kitowych 18-55 czy 18-105. Jak znajdziesz kasę warto spojrzeć na Nikkora 16-80/2.8-4.0. Super zakres do wszystkiego, niezłe światło no i systemowe szkło. Jest jeszcze starszy Nikkor 16-85/3.5-5.6. Zakres jeszcze lepszy, niestety jest ciemny chociaż pomaga stabilizacja. Używam go od kilku lat i świetnie się sprawdza w fotografii rodzinno-podróżniczej.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  4. #4

    Domyślnie

    obecnie szukam szkła i muszę przeczekać MAJ bo ceny pod komunię podnieśli więc nie mam zamiaru przepłacać A co do Sigmy co wrzuciłem to zdjęcia rewelacyjne są z tego linku co podał dinus, więc na 90% kupię to szkiełko plus jakiś inny obiektyw ale typowy zoom 70-300 tylko problem z tymże takie zoomy są ciemne taki f/4 byłby idealny xD ale to potem

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Sigma 17-50/2.8 to jeden z najbardziej oczywistych wyborów. Jest bardzo dobra optycznie no i ma stałe światło. Wady - jak dla mnie - ani to długie (50 mm to naprawdę mało) ani szerokie chociaż 17mm to i tak lepiej od kitowych 18-55 czy 18-105. Jak znajdziesz kasę warto spojrzeć na Nikkora 16-80/2.8-4.0. Super zakres do wszystkiego, niezłe światło no i systemowe szkło. Jest jeszcze starszy Nikkor 16-85/3.5-5.6. Zakres jeszcze lepszy, niestety jest ciemny chociaż pomaga stabilizacja. Używam go od kilku lat i świetnie się sprawdza w fotografii rodzinno-podróżniczej.
    Miałem długo tego Nikkor-a 16-85/3.5-5.6, ale dla mnie nieakceptowalna była szybkość AF w tym obiektywie. Natomiast zakres, ostrość jak najbardziej OK

  6. #6

    Domyślnie

    Jest jeszczr Nikkor 16-80 2,8-4. Jakościowo będzie super, tylko cena na poziomie 4000 PLN.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam i ponownie pytam się o szkła 17mm to minimum a max do 105 cos znajdzie się w dobrej cenie f/2.8 stałe lub f/2.8-4,0 ??

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Miałem okazję ostatnio przetestować chwilę Sigme 17-70 f/2.8-4 C ( Contemporary ) i jestem zaskoczony że było bardzo ostro, poczytałem o tym modelu także tu na forum pare osób się wypowiadało i jest to poprawiona nowa konstrukcja, stara Sigma 17-70 jest według mnie beznadziejna, więc to też jest jakaś opcja.

  9. #9

    Domyślnie

    ok czyli warto brac ten obiektyw tylko ze mam na allegro za 990zł używkę która niby jest nowa a sobie poleżała z 2 lata czy warto brać taką czy nie ?? czy lepiej nówkę kupić ??

    Właściciel niby daje 14 dni rozruchowej gwarancji...

  10. #10

    Domyślnie

    Sigma 17-70 nie jest warta pieniędzy, które trzeba za nią dać. Jeżeli chcesz dobre i ostre 2.8, to w cenie do 1000 nie ma nic lepszego niż 17-50 2.8. Ja miałem 17-70 w nowej wersji C przez ponad rok, kupiłem nową, uważam że to były najgorzej wydane pieniądze jak na razie... Trochę lepsza optycznie od 18-105, ale bez szału. Obrazek ok na 4, 2.8 jest tylko do 19 mm, dobra stabilizacja, całkiem żywy af, wygodny zakres. Tyle zalet. Miałem problem, żeby ją sprzedać...

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] oczko ...
    By grzegorzdz72 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 15:40
  2. [ Krajobraz ] Oczko
    By Duder in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 10:31
  3. [ Krajobraz ] Oczko...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 08:08
  4. [ Krajobraz ] Oczko...
    By T_P_ in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2009, 20:26
  5. [ Portret ] Oczko
    By nord in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 00:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •