Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Tamron 70-300 vc usd - praca silnika af.

    Mam pytanie do osób które używają lub używały Tamrona 70-300 vc.
    Chodzi o pracę silnika af - czasem podczas ustawiania ostrości w okolicy minimalnej odległości ostrzenia obiektyw ma tendencję do dojścia do odległości na skali równej 1.5 metra i af blokuje się w tej pozycji - podczas próby ponownego przeostrzenia słychać pracę silnika af (szum, ciche szuranie) ale skala odległości stoi w miejscu na wartości 1.5 metra - próba wyostrzenia na dalszy obiekt niż 1.5 metra (czyli mfd dla tego obiektywu) czasem skutkuje wyostrzeniem na dalszy obiekt a czasem nie i wtedy skala odległości jest nadal na wartości 1.5 m. i słychać to szuranie silnika. Przy ostrzeniu na dalsze i bardziej odległe obiekty problem generalnie nie występuje i obiektyw prawidłowo ustawia ostrość.
    Drugie pytanie dotyczy pracy stabilizacji - mianowicie chodzi mi o dźwięk jaki wydaje obiektyw podczas włączania i wyłączania się stabilizacji - jest to taki krótki zgrzyt - czy ten model tak ma mieć czy też nie?
    Obiektyw niedawno kupiony używany - sprzedający twierdzi, że wszytko działało prawidłowo.
    Jakby ktoś z użytkowników tego szkła mógł sprawdzić zachowanie swojego egzemplarza np. podczas próby przeostrzenia od nieskończoności do minimalnej odległości ostrzenia na gładką ścianę - czy takie zachowanie obiektywu jak opisałem wcześniej ma miejsce czy też nie. Z góry dziękuję.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie stabilizacji to tak zgrzyta, w nowej wersji ze srebrnym paskiem jest ciszej, a co do af to wygląda na jakąś usterkę.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 09:08
  2. f2.8 bez silnika - Tamron 17-50 czy Sigma 18-50?
    By l3on in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 12:40
  3. Tamron 90 z silnikiem kontra bez silnika
    By wuel in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 10:03
  4. Obiektyw bez silnika do D40
    By marekmarecki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-06-2007, 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •