Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Problem z Obiektywami Sigmy po aktualizacji softu Nikon D7100

    Witam może ktoś ma takie same doświadczenia jak moje po dwóch latach bezproblemowego użytkowania Nikona D7100 i obiektywów Firmy Sigma: DC 17 – 50 EX HSM oraz obiektyw Sigma APO DG 70-200 MACRO HSM EX SIGMA, które po aktualizacji Nikona D7100 Update 7100 C:Ver.1.04 2018/02/27 straciły możliwość ostrzenia przez AF. Napisałem do Nikon Polska w tej sprawie i otrzymałem odpowiedź w tonie po co aktualizowałem ręce opadają. Tak traktują klienta, to tylko w Polsce.
    Czy może ma ktoś pomysł co zrobić nie miałem dotąd takich doświadczeń.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Myślisz, że inny producent albo w innym miejscu na świecie by się inaczej wypowiedział? Przecież chodzi o szkła producenta niezależnego ... Nikon nie ma obowiązku wspierać tego.
    2. Używając szkieł niezależnych ja bym sprawdził w Internecie przed aktualizacją czy nie ma problemów ze szkłami, które posiadam.
    3. Po co od razu "to tylko w Polsce"? Masz tak bogate doświadczenia z serwisami zagranicznymi? Według mnie nic szokująco odmiennego nie zaszło.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Nikona to średnio interesuje czy szkła Sigmy działają po aktualizacji, czy nie... Zaryzykować można określenie, że Nikonowi może zależeć na tym, żeby nie działały... Ot takie zwalczanie konkurencji. Rozwiązanie? Serwis Sigmy aktualizuje oprogramowanie w szkłach i wszystko działa jak dawniej... Koszt chyba 50 zł plus wysyłka.

  5. #5

    Domyślnie

    Panowie powyżej już chyba wyczerpali temat. Od siebie dołożę, że jeśli takie coś Cię irytuje to przejdź na szklarnie Nikkora...

  6. #6

    Domyślnie

    Twoja odpowiedź bardzo mi pomogła dziękuję.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Panowie powyżej już chyba wyczerpali temat. Od siebie dołożę, że jeśli takie coś Cię irytuje to przejdź na szklarnie Nikkora...
    Niestety poza bardzo sprawnym i pewnym AF i uszczelnieniami, niczego nie zyska w Nikkorze 17-55 2.8, a kosztować to będzie cztery razy więcej
    Bez wywoływania wojny systemowej - Sigma aktualizuje soft w obiektywie i to jest jedyne sensowne rozwiązanie problemu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Niestety poza bardzo sprawnym i pewnym AF i uszczelnieniami, niczego nie zyska w Nikkorze 17-55 2.8, a kosztować to będzie cztery razy więcej
    Sęk w tym, że tu nie chodzi o sprawność czy uszczelnienia, a o wyeliminowanie problemu, że coś przestaje działać.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Sęk w tym, że tu nie chodzi o sprawność czy uszczelnienia, a o wyeliminowanie problemu, że coś przestaje działać.
    Ale problem zwalczania Sigmy softem aktualizacyjnym Nikona nie jest tak problematyczny, żeby płacić za szkło czterokrotnie więcej... Jeszcze 17-55 jest optycznie porównywalny z 17-50 Sigmy, bo w stałkach Nikkora za niemałą kasę dostajemy w pakiecie AC i przeciętną ostrość na pełnej dziurze... To ja juz wolę się pomęczyć z aktualizacja raz na kilka-kilkanascie lat...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale problem zwalczania Sigmy softem aktualizacyjnym Nikona nie jest tak problematyczny, żeby płacić za szkło czterokrotnie więcej...
    Nie zrozumieliśmy się- nikt nie wspominał niczego o cenach. Chodziło tylko i wyłącznie o pewne niedogodności w kompatybilności. I tylko Nikkor zwalnia z tych problemów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7200 pytanie o update softu do C:Ver.1.03 i współpracę z Sigmą 18-35 1.8 po aktualizacji
    By BambusZMikronezji in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-04-2018, 11:42
  2. Nikon D800 po aktualizacji
    By jomawitu in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 20:17
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 20:36
  4. uaktualnienie softu nikon D100
    By maciora in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 00:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •