Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Miejsce z potencjałem, ale na tym konkretnym foto nie wykorzystano w pełni jego walorów.
    Po pierwsze, drastycznie ściąłeś niebo ( i tak nic nie przedstawia), ma się wrażenie wycinka z "gazety".
    Chciałeś na siłę pokazać zamek, zachowując i góry, i wieloplanowość górzystego terenu, wszystkiego "dużo", ale pomysł upadł.
    A to właśnie za sprawą tego nieba i w tym przypadku zamku również u dołu. Powinieneś się "oddalić" albo zrobić mniejszą ogniskową.
    Druga niedogodność to ja @grafo ciemność widzę
    Popracuj nad tym ujęciem, bo jest warte tego, jak masz szerszy kąt to wrzucaj.
    Nikon i podróże ...


  3. #3

    Domyślnie

    moj pierwszy odruch byl, ze za ciasno. ale w sumie jak chwile popatrzylem, to to gra w ten sposob. podoba mi sie. ladne swiatlo, fajny pomysl

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze.
    @moshica - rozumiem Twoje uwagi, ale w tym przypadku zamysł był jeden - zamek, jezioro, góry i brak innych zabudowań 'ludzkich', a to w tym miejscu w inny sposób jest praktycznie nierealne do wykonania. Niebo tym razem było wyjątkowo nudne (czyste) niestety więc mi na nim nie zależało. Jest szansa na wykonanie wg Twoich uwag z zachowaniem mojego planu (tylko zamek bez zabudowań 'ludzkich'), ale na tej wysokości raczej tylko w pionie (byłby wtedy większy oddech nad górami). Tak czy siak nad zdjęciem siedziałem w polu z 30 min i w mojej ocenie jest to chciałem uzyskać, ale oczywiście doceniam Twój komentarz bo po coś zdjęcia na forum się wrzuca w kwestii ciemności - fakt, nie rozjasnialem w ps bo to była już naprawdę resztka słońca i to chciałem oddać.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok @grafo, dyskusja musi być
    A na poważnie to chętnie zobaczyłbym szerzej w sensie góra-dół oraz jaśniej z kontrastem...
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    lubię to miejsce - nie raz tam jeszcze będę więc pomyślę nad tym

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    lubię to miejsce
    A robisz to z góry Wdżar czy schodzisz na drugą stronę drogi i idziesz w stronę jeziora?

  8. #8

    Domyślnie

    Idę w stronę jeziora. Na Wdżar w końcu też pasuje się ruszyć - lepiej tam kadrowo?

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie .... nie byłem. Zawsze jak jadę to jakoś omijam i ląduję na Łapszance albo w Pieninach od Słowacji. Dlatego, że Wdżar kadrowo ubogi, w zasadzie tylko taki widok ponoć.
    Mam w planie i też jak tam będę to pójdę w pola na dół.

  10. #10

    Domyślnie

    Jakimi ogniskowymi operujecie w tym terenie ?
    Nikon i podróże ...


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Tatry, wschód słońca
    By grafo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2017, 15:01
  2. [ Krajobraz ] Tatry, zachód słońca
    By grafo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 11:30
  3. [ Krajobraz ] Tatry, wschód słońca
    By grafo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 19:48
  4. [ Krajobraz ] Tatry tuż przed wschodem słońca...
    By grzegorzdz72 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-11-2015, 00:47
  5. [ Przyroda ] resztka słońca
    By lokalamuka in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •